NU VENIRII LADY GAGA LA BUCURESTI!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția NU VENIRII LADY GAGA LA BUCURESTI!


Musafir

#376

2012-08-09 20:55

Parca nu este om ,iar de astfel de specii nu avem nevoie .Dumnezeu ne-a facut fiinte placute nu mascarici,avem nevoie de rugaciuni nu de posedati care vor sa pe deasupra sa fie placuti.Nu p vrem in tara noastra

Musafir

#377

2012-08-09 21:23

Psst, viziteaza o maternitate, ca sa vezi cum apar copiii, sau inca mai crezi in teoria cu barza. Cat sau suntem atat de stupizi, incat sa credem ca o femeie a fost facut-a dintr-o coasta, dar nu credem in evolutia speciilor.
ionut_sorin3

#378 Lady Gaga,un pericol fatal pt tinerii din generatia post decembrista

2012-08-09 21:27

Aceasta Lady Satana perveteşte tanara generaţie, inducandule ideea ca homosexualitatea e ceva bun.
Mică+ta

#379 Re: Prostie

2012-08-09 21:44

#373: anonim - Prostie 

 1. ea nu mananca copii, ea mananca cacat

2. ea devoreaza prostia din capul tau

3. este o persoana ratata

4. este trimisa drecu'

5. ea incearca sa te prosteasca pe tine

6. esti un sectant cretin

7. las-o balta, maaa!! =))

sarin

#380 bah, fundamentalistilor,

2012-08-09 21:50

faceti o petitie chiar la adresa lu ala de care va este frica de nu mai puteti!..

ipocriti amarati ce sinteti, v-a lovit grija de moralitate, de copii, etc, etc, etc, cand voi v'o trageti pe la colturi si prin toate gaurile si va ghiftuiti cu toate porcariile si barfiti si faceti toate dracariile, ca dup-aia sa va laudati colegilor, prietenilor, parintilor, copiilor cat si cum tineti voi post si va calcati in picioare la biserica si scrieti aici si luati voi atitudine, ca nu va baga nimeni in seama..

ce nu fac unii o petitie impotriva voastra, marii credinciosi?!.. aud?!..

c'aveti libertatea asta sa credeti in ce vreti si mai aveti un mare privilegiu, ca nu sare nimeni la gastireata voastra pe motive de care si cum crede!!!

si'n loc sa bateti matanii si cruci si sa stuchiti'n san cand o vedeti pe tanti aia, faceti naibii ceva mai util, iesiti in strada si protestati impotriva adevaratei satane, basescu!

ca maine-poimaine va leaga pe motiv de lady_gaga sau c'asa i se scoala, papagalilor..

Opened mind.

#381

2012-08-09 21:59

Calendaru' arata 2012, nu 1053, se pare ca s-a uitat schisma cauzata de lupta pentru putere si influenta asupra plebeilor, din interiorul bisericii. Si pentru ca e 2012, bagati-va mintile in cap, Constitutia Romaniei garanteaza libertatea de opinie, gandire si deci si de gusturi si preferinte. Faceti ce fac si eu, nu va place ceva, nu ascultati, nu vreti la concert, nu mergeti, credeti ca cineva cu milioane de fani da doi bani pe ce cred 1000 si ceve de talibani manelisti?
6

#382 16 august

2012-08-09 21:59

#50: -

ganditi-va ce sarbatoare este in 16 august, ce au patit acei oameni. de ce au murit si pentru ce. iar cei care folosesc citate biblice de dragul argumentarii, luate asa doar cand sa ii atace pe ceilalti ,iar cand este vorba despre persoana proprie nu au ce cauta textele religioase. treziti-va si nu va mai lasati spalati pe creiere de toti manipulatorii.

mini

#383

2012-08-09 22:03

Nu mai incercati sa rationati cu oameni religiosi, daca erau rationali, nu erau religiosi.

Calin

#384

2012-08-09 22:04

Asta mai lipseste in Romania la cite panarame si cotohirle avem dinsa ar fi ciresa de pe tort.
16 aug

#385 16 august sfintii Brancoveni si uciderea lor

2012-08-09 22:35

pentru religie si tara au fost decapitati la Constantinopol

Musafir

#386 bullshit

2012-08-09 22:36

Hai frate ... Romania tuturor posibilitatilor! De cand a devenit Romania peste noapte atat de crestiba ? in loc sa judecati pe unul si pe altul mai uitati-va si la voi ! Voi nu va faceti pacate acum pt ca judecati un om ? sau nu .. va duceti la biserica duminica si va iarta Dumnezeu pacatele .. lasati-o balta .. Si eu cred in Dumnezeu, sunt crestina, dar nu cred in bisericile din Romania :) sau in crestinismul vosytu .. eu nu judec ca voi ! se vede ca aveti o tigla sarita de pe casa.
Cuaie crete

#387 Corogeanu Daniel

2012-08-09 22:39

deci, frati crestini, ma ingroziti, cand va citesc comentariile ma trec fiorii, cam ca atunci cand am crucificat-o pe epileptica aia...
si eu urasc homosexualii, mi se par o afacere proasta, insa ei exista de cand lumea, se freaca de cand lumea si vor fi cat lumea, iar lady gaga nu promoveaza valorile lor morale, ci doar se foloseste de aura de scandal pentru a obtine notorietate, boii dreaq si retarzi usl-isti ce sunteti!
Pedo-bear

#388 homo BOR

2012-08-09 22:43

ce atata bigotism, doar inaltelro fete bisericesti , atat ortodoxe cat si catolice le cam face cu ochiul cate o bucutza de mirean sau baietel, dupa caz, nu e nevoie de ipocrizie... pana una alta, lady gaga e celebra, bogata si talentata, chiar daca o mai mananca niste frustrati de partile moi...

Musafir

#389

2012-08-09 22:54

Vezi? Daca nu exista religia, Brancovenii nu erau eliminati, turcii au folosit religia ca pe o scuza sa aresteze si sa elimine un Brancoveanu destul de incomod, care avea relatii cu Austria si Rusia, in plus chiar vrem sa traim din nou evul mediu tarziu?
Părintele Găozarie

#390

2012-08-09 23:15

Fiilor, va prezint ghidul de mantuire rapida al parintelui Găozarie.

Iata principalii pasi:
1. Pentru inceput va indopati cu sarmalele furate din mainile babei de langa voi;
2. Va spalati pe dinti cu aghiasma pentru ca va trebui sa lingeti icoanele din biserica. Ideea e sa nu mai aveti resturi de sarmale pe dinti, astfel incat sa nu le imbalosati;
3. Cotizati la buzunarul meu pentru ca altfel nu va permit sa molfaiti ciolanele profanate (a.k.a. sfintele moaste);
4. Va indepartati impartind coate si pumni babelor si prostodocsilor zelosi;
5. La sfarsit, cu o satisfactie imensa ca ati reusit sa molfaiti moastele si ati ajuns sa iesiti pe poarta bisericii, incepeti sa trageti rafale de băşini cu stropi, pentru a va demonstra evlavia.

Ghidul de mantuire rapida al parintelui Găozarie nu poate da gres. Efect duhovnicesc garantat.
Traian Basexu

#391

2012-08-09 23:23

Aprob hic in totalitate, hic, ghidul parintelui Găozarie, eu si hic tot partidu' meu il practicam mereu.
A.

#392 Mai incetati cu injuraturile si uraciunile

2012-08-09 23:28

Sfantul Ioan Gura De Aur cu referire la cel ce huleste impotriva lui DUMNEZEU :
‘ Deci, să nu rămânem nepăsători când vedem că este hulit Stăpânul nostru comun. Nepăsarea aceasta va aduce un mare rău în cetate, întrucât, crima hulei îi va împovăra pe toţi. Este o nedreptate publică. Şi nu spune acest cuvânt nepăsător: “Ce mă interesează pe mine? Eu n-am nicio legătură cu hula! "

N

#393 sablon

2012-08-09 23:30

cei care injura pe aici scriu ca de la aceeasi minte si mana. cine or fi?
Sfântul Ioan Gură de Tablă

#394

2012-08-09 23:38

Service bisericesc:
- repar icoane plangacioase
- resoftez icoane cu defectiuni la sistemul de facut minuni
- sfintesc sutane lucinde de jeg duhovnicesc (nespalate de cel putin trei luni)
- aghiasmuiesc enoriase (preferabil sa fie roscate si sa aiba tate mari)
- pot lasa insarcinate calugarite (satisfactie garantata)
- vand aghiasma de prune si de gutui din productia proprie
Pentru relatii in legatura cu serviciile pe care le ofer puteti apela numarul de telefon 0745.TAM.AIE
andrei

#395

2012-08-09 23:38

Asta e satanista. nu trebuie sa vina la noi in tara sa ne strice mintile.
Parintele Onanie Mărturisitorul

#396

2012-08-09 23:41

Maicutele mergeau pe bicicleta in curtea manastirii. Maica stareta:
- Nu mai faceti atata galagie, fetelor, ca va pun saua la loc !

********************

Care-i diferenta intre Iisus si o icoana a lui Iisus ? Pentru icoana ai nevoie de un singur cui.

********************

Se poate ruga un prostodox in patru labe ? Evident ca da: una de dimineata, doua la pranz si una seara.
Patrearhu Danel gură de băs

#397

2012-08-09 23:42

Credinta nu e o virtute, ci doar glorificarea ignorantei voluntare.
Opened mind.

#398 Re:

2012-08-09 23:45

#395: andrei -

Vi le strica biserica de secole, si banuiesc ca nu vrea "concurenta".


Musafir

#399 Re:

2012-08-09 23:47

#3: -

eu care credeam ca "Judecata" este dupa ce mori in rai nu pe un site de comentarii, si care e problema cu homosexualitatea, da inteleg ca nu cosideri ca este ceva normal, dar dragostea e normala si daca unii considera ca dragostea poate aparea la o persoana de acelas sex  tot dragoste se numeste si tu ca o simpla fiinta nu poti sa distrugi dragostea pt ca asa ti sa pus ti pt ca esti gelos(oasa) pe anumite persoane faimoase (Lady Gaga, Adam Lambert, Niki Minaj,...)