Demisia premierului Victor Ponta cerută de mediul academic

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Demisia premierului Victor Ponta cerută de mediul academic


Musafir

#801

2012-06-24 18:55

Rusinos

Musafir

#802

2012-06-24 18:56

Procurorul HOTZ!!!! Demisia!!!!

Musafir

#803

2012-06-24 19:00

comentariile nu mai au rost.....
sa plateasca pt greseli

Musafir

#804

2012-06-24 19:13

un stat normal nu poate avea un prim ministru care a furat munca altor autori.

Musafir

#805

2012-06-24 19:13

doresc demiterea acestui prim ministru care promoveaza minciuna si impostura,nicidecum cinstea ,asa cum promite. Semnez si sustin aceasta petitie deoarece nu ma simt reprezentata,u dotres revenirea la naravurile din anii 90,vreau pentru copii mei o tara civilizata,nu dominata de indivizi care nu doresc decat promovarea interesului lor si a acolitilor lor

Musafir

#806

2012-06-24 19:15

Demisia-urgent!!!!!
marius

#807

2012-06-24 19:18

Sa se verifice si lucrarea de doctorat a deputatului PSD Laurentiu Nistor

Musafir

#808

2012-06-24 19:22

Demisia!!!!!!!!!

Musafir

#809

2012-06-24 19:22

va rog,nu uitati,cazul severin,cand toata europa i-a cerut demisia ,iar el spunea ca il vor afara,ca e prea bun,Ponta are calitati alese ca ale lui Nastase,aroganta,tupeu maxim,nesimtire,hotie,sfidare totala a romanilor,calitati care le puteti vedea si la nevasta si fiul lui nastase,si cu timpul la clona colatean. intrebare: CINE IA PUS ACOLO? CUM A FOSTPOSIBIL?

Musafir

#810

2012-06-24 19:23

Locul D-lui Victor PONTA este in istoria recenta a liderilor UTC...Ii mai tineti minte ? Am uitat chiar tot si cu totii ? Sunt oripilat...

Musafir

#811

2012-06-24 19:28

este incalificabila indolenta si indiferenta cu care ponta trateaza aceasta problema ca si implicarea organelor abilitate , care pana acum nu au avut nimic de spus, in conditiile in care fiind vorba de primul ministru ar fi trebuit sa se autosesizeze si pana acum sa fi si dat un verdict clar.
Mihai Bucos

#812 Re:

2012-06-24 19:38

#679: -

Pentru prietenii buni, patrioti adevarati si români mai presus de orice, va redau o poezie a marelui nostru poet Alexandru Macedonski, care exprima perfect sentimentele mele actuale fata de politicienii autohtoni.

URA

Daca-as fi trasnet v-as trazni,

V-as îneca daca-as fi apa,

Si v-as sapa mormîntu-adîns

Daca as fi sapa.

Daca-as fi streang v-as spînzura,

Daca-as fi spada v-as strapunge,

V-as urmari dac-as fi glont,

Si v-as ajunge.

Dar eu desi râmin ce sunt,

O voce-adînca îmi murmura

Ca sunt mai mult decît orice

Caci eu, sunt urâ.


Musafir

#813

2012-06-24 19:43

nu a facut nimic din ce a promis,ba mai mult a recunoscut cu nonsalanta ca isi pierde 75% din sedintele de guvern vorbind despre traian basescu.......demisia urgenta si sa se maturizeze ca romania nu este circuit de masini...aici e vorba de destinul a citorva milioane de oameni....
cici

#814

2012-06-24 19:45

Mama dar ce se scandalizeaza frate basistii. Stati linistiti ca nu isi da demisia Ponta. Iar in ceea ce priveste de afirmatia "mi-e rusine", "ne facem de rusine in Europa" ciudat ca pana acum cu hotul si badaranul de basescu presedinte cu dosare fara numar si care si-a pus fica analfabeta in parlamentul european nu ati simtit ca va face de ras. Coincidenta?? Nici pe departe. Sunteti transparenti.
Ce ziceti nu mai bine il punem pe Igas PM asta sigur nu a scris nimic in viata lui deci "nu o sa ne faca de ras". Este un exemplu demn al Invatamantului Romanesc.

Musafir

#815

2012-06-24 19:50

in aceste moment PRIMUL MINISTRU AL ROMANIEI ESTE INCOMPATIBIL MORAL CU FUNCTIA PE CARE O DETINE ! DEMISIA !

Musafir

#816

2012-06-24 19:52

Ipochimenul -NOMEN ODIOSA - este o catastrofa pe scena vietii politice romanesti,cadru in care se manifesta deavalma nulitati intelectuale si infractori de toate calibrele,inclusiv crimiunalii si puscariasii care-i sunt mentori acestei obraznicaturi inculte cu comportament de mahalagiu de cea mai joasa speta.
Daca planurile diabolice ale indivizilor si structurilor criminale aflate in spatele celor doua caricaturi cu pretentii de a accede la cele mai inalte functii in stat se vor materializa,restauratia comunista se va implini cu urmari catastrofale pentru ideea si realitatea statului de drept iar implinirile reformatoare,asa putine cate au fost,vor deveni amintire.

Musafir

#817

2012-06-24 19:54

Nu putem fi reprezentati la reuniunea de la Bruxelles de un asemenea personaj. Personal imi este imensa rusine sa spun ca dl Victor Ponta este premierul Romaniei:( Sper sa aibe demnitate si respect fata de cetatenii romani si sa-si prezinte demisia.

Musafir

#818

2012-06-24 19:55

Este uimitor tupeul acestui individ.Desi totul este evident sustine ca nu a plagiat. Comisia infiintata de el ca sa-i verifice originalitatea lucrarii , va fi de partea lui. Aceasta nu este o verificare autentica . Trebuie ca persoane din corpul academic de specialitate sa-si spuna parerea. Evaluarea comisiei formata din oaminii P.S.D.este fara inportanta .Eu cetatean al Romaniei cer o verificare serioasa nu numai a lucrarilor lui Ponta ,ci si ale altor asa zisi doctori in stiinte. Din cauza lor titlul de doctor a devenit o banalitate

Musafir

#819

2012-06-24 19:55

A facut, si face un rau incalculabil pentru tara, pe mult timp de acum inainte. Vor trebui multe eforturi ca sa depasim aceasta situatie (imi permit sa spun tembela) creata de un ins fara pic de caracter .

Musafir

#820

2012-06-24 19:57

1. Absolut obligatoriu: publicarea on line a tuturor lucrarilor de doctorat elaborate dupa 1989.
2. Iminent: demisia plagiatorului prim ministru.
3. Salutar: respectarea legilor, regulamentelor, ordinelor de catre toti cei ce detin functii publice.
4. introducerea controlului si a raspunderii- la toate nivelurile.
Trecut prin Gulag

#821 Re: Ati gresit locul manifestarii opiniilor dv.

2012-06-24 20:01

5185

#822

2012-06-24 20:04

Nu mi-am imaginat pana acum ca in Romania poti sa ajungi la gradul de profesor universitar plagiind in modul cel mai josnic (Mang). Dar ca sa ajungi chiar prim-ministru prin furt intelectual grosolan, intr-o tara din UE, intrece orice ratiune si imaginatie. Ma mir de cei care au fost in Comisia lui de doctorat...Asa ceva se poate intampla la Universitatea Bucuresti? Chiar atat de jos am ajuns?

Musafir

#823

2012-06-24 20:07

Interesant este ca domnul Ctrl. V Ponta vorbeste doar despre renuntarea la titlul de doctor, nicidecum despre o demisie. Dar cum sa cerem decenta de la un om care si-a construit imaginea prin frauda, ca sa nu spun mai mult.
Liber la copiat la evaluari nationale si bacalaureat....pai daca la doctorat e voie....

Musafir

#824

2012-06-24 20:09

DEMISIA PLAGIATORULE

Musafir

#825

2012-06-24 20:20

Prea multi "doctori" pentru sanatatea acestui popor!E ca pe vremea cand iti cumparai un titlu nobiliar,dar aveai educatie si suflet de mojic...