Demisia premierului Victor Ponta cerută de mediul academic

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Demisia premierului Victor Ponta cerută de mediul academic

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2012-06-23 10:16



Musafir

#677

2012-06-23 10:18

Demisia imediat daca are o urma de demnitate.

Musafir

#678

2012-06-23 10:23

singurul , vinovat pentru lucrarea lui Victor Ponta, ar trebui sa fie profesorul coordonator , el trebuia sa verifice lucrarea, aceasta lucrare a fost in permanenta supravegheata de el.


Musafir

#679

2012-06-23 10:31

Ceea ce se întîmpla actualmente în tara noastra, ne aduce înapoi cu 22 de ani. Situatia internationala este însa alta, suntem în UE si deci trebuie sa respectam valorile si legile europene. Cineva acuzat si confirmat de plagiat nu are ce cauta în fruntea guvernului; ne-am facut destul de rîs anul trecut cu europarlamentarul Adrian Severin, iar acum si mai si, tocmai cu seful executivului. Demisia este un gest onorabil, care este aplicat în general de oameni care au onoare...

Musafir

#680

2012-06-23 10:32

nu vreau, demisia lui Ponta


Musafir

#681 Re: Nu Petitie, da iesire pe strazi

2012-06-23 10:47

#25: mircea - Nu Petitie, da iesire pe strazi

Eu cred ca trebuiesc ambele forme de exprimare, pentru a spune actualilor guvernanti, ceea ce gîndim si mai ales ce dorim pentru noi si mai ales pentru copii nostri. Acum este momentul de a actiona si a arata tuturor, ca românii au alte valori decît cei care au votat în masa la alegerile locale. Multa lume nu si-a dat seama la alegerile locale ce înseamna sa lasi "cîmp liber" neocomunistilor; dupa o luna de guvernare a aliantei PSD-PNL-PC, am vazut cu totii de sunt în stare. Trebuie o mobilizare exemplara daca vreti ca tara noastra sa nu ajunga iar pe vremea FSN-ului sau a PSDR.


Musafir

#682

2012-06-23 10:47

Ponta nu are legitimitate de prim-ministru.
NU ACCEPT UN PREMIER HOT !!!
LOCUL LUI E LA INCHISOARE !

Musafir

#683

2012-06-23 10:56

Am semnat aceasta petitie si fac apel catre ROMANII care nu stau cu mana intinsa la alde Vanghelie,Mazare,etc. s-o semneze ,deoarece am ajuns de rasul lumii cu acest premier,care in loc sa invete s-a apucat sa plagieze teze de doctorat.
Adevaratii doctori intr-o specialitate,care au depus eforturi mari si au studiat se vad dela distnta!
Ceilalti care au plagiat se vad tot de la distanta!
Avenit timpul ca noi cetatenii Romaniei sa ne opunem si sa actionam cu fermitate impotriva celor care incalca LEGEA si sa solicitam pedepsirea lor!
PRISTANDA

#684 Romanii nu-si merita soarta

2012-06-23 11:06

Avem parte de oamneni mizeri care ne coduc... indiferent daca sunt din PDL , USD sau mai stiu eu ce partid de nimic ... Noi multimea tragem greul , ei doar rad pe seama noastra... La Constanta ca exemplu toata lumea care am intrebat-o cu cine a votat a raspuns " oricine numai Mazare NU " , na belea .. tot brazilianu' a iesit... si cu 60 % din voturi, culmea. Nici cu ceilalti candidati nu cred ca o duceam mai bine la Constanta , dar macar scapam de TATUTZUL lor..

Musafir

#685

2012-06-23 11:12

DEMISIA!!!!!
opinie

#686 manipulare si ducere in derizoriu

2012-06-23 11:41

ascultam ieri pe o "distinsa " doamna sociolog ( Bulai ) la un post tv incercand sa explice ce au inteles romanii despre ce este plagiatul.
Conform spuselor dumneai intreband o persoana ce a inteles din povestea cu plagiatul persoana respectiva ar fi raspuns ca a inteles ca ponta nu a returnat niste carti la biblioteca;doar ca incercand sa duca in derizoriu problema a dat cu "mucii in fasole":insusirea unui bun ce nu-ti apartine tot furt se numeste... ne cred pe toti spalati pe creier.

Musafir

#687

2012-06-23 11:58

Conducatorii Romaniei, sunt cei care trebuie sa dea primul exemplu de cinste si integritate poporului. Ori asta nu se poate face cand asupra lor planeaza suspiciuni de furt, fie el si intelectual.

Musafir

#688

2012-06-23 12:01

Una dintre cele mai mari rusini, pe care poporul roman le indura, datorita conducatorilor sai.
Pentru "teza de doctorat" al Prim Ministrului Romaniei, domnul Victor Ponta i-mi este pentru prima data rusine ca sunt roman.

Musafir

#689

2012-06-23 12:10

Doresc demisia imediata a premierului Victor Ponta deoarece mesajul pe care il transmite prin fapta sa, este ca noi romanii suntem un popor de hoti, tinand cont si de recentul scandal de plagiat al d-lui Mang.

Musafir

#690

2012-06-23 12:30

Victor Ponta sa se inscrie in brigazile roshii! Acolo este primit cu un asemenea doctorat !

Musafir

#691

2012-06-23 12:50

Mediul Academic trebuie sa insiste pe anularea titlului de doctor pe care ponta l-a obtinut prin furt intelectual.Infractiunea este prevazuta in Codul Penal,iar Parchetul trebuie sa se sesizeze din oficiu!
Un om drept

#692

2012-06-23 12:51

Nu domnul Ponta trebuie sa-si dea demisia! Tara nu are nevoie de instabilitate politica!
Vina domnului Ponta este ca a fost tanar, dar cei din comisia de acordare a doctoratului, de ce nu i-au verificat lucrarea? Studentii sunt tineri, nu au o maturitate desavarsita, de-aia merg la facultate, ca sa invete,..., iar cei pusi sa-i invete, trebuie sa fie foarte vigilenti, pentru ca de vigilenta lor depinde faima universitatii, respectiv increderea lumii in invatamantul romanesc.
Ar trebui ca MECTS sa achizitioneze un soft de depistare a plagiatului, sa-l puna la dispozitia celor care supravegheaza lucrarile de doctorat,..., ca degeaba va agitati, ca nu este primul banuit plagiator,... Sa stam stramb si sa judecam drept!

Musafir

#693

2012-06-23 12:54

sa plece hotul.

Musafir

#694

2012-06-23 12:54

Oamenii de proasta calitate nu au ce cauta in politica.

Musafir

#695 Re:

2012-06-23 12:56

#692: Un om drept -

Instabilitatea politica e creata de indivizi precum Ponta, plecarea lui va face bine.

Jos

#696 Pana nu e prea tarziu

2012-06-23 13:05

Daca nu stii cum trebuie scris un citat intr-o teza de doctorat inseamna ca ai trecut prin facultate ca gâsca prin apă. Nu s-a prins nimic de tine.
Demisia! Cimpanzeu științific!
Un om drept
Musafir

#697

2012-06-23 13:10

Poate ca aveti dreptate, poate! Nu avem nevoie, cel putin in acest moment, de instabilitate!
Dar, suspiciunea care planeaza asupra invatamantului superior ramane, chiar daca-si da demisia. O murdarie care va fi foarte greu de curatat de pe obrazul invatamantului superior,... Stiu ca am dreptate!


Musafir

#698

2012-06-23 13:27

Invatamantul sa fie serios indiferent de nivel ,zona ...parintii, societatea sa se implice real cu suflet si credinta pentru binele tuturor ... respect pentru valori ,munca , creativitate, efort , cunoastere cinstita ... modelare timpurie si eficienta cu dragoste , intelegere si exigenta ... asa ajungi la responsabilitate ,seriozitate , maturitate si credibilitate .mandrie ,curaj ,demnitate .... ponta esti mic si al naibii...

Musafir

#699

2012-06-23 13:39

Plotin spune: pentru ca zeii sa fie sursa virtutilor noastre, nu este nevoie ca ei sa fie virtuosi. Dar Ponta nu este un zeu.

Musafir

#700

2012-06-23 14:21

Am semnat pt. o Romanie a valorilor reale, a oamenilor cinstiti si harnici, cu respect fata de Dumnezeu si semenii lor !