Demisia premierului Victor Ponta cerută de mediul academic

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Demisia premierului Victor Ponta cerută de mediul academic


Musafir

#51

2012-06-20 22:41

Felicitari Pt. initiativa profesorilor din mediul unuversitar timisoarean!!!!!!

Musafir

#52

2012-06-20 22:41

Ponta trebuie sa plece. Deja ne-a facut de ras cat pt urmatorii 50 de ani!

Musafir

#53

2012-06-20 22:42

jos comunistul

Musafir

#54

2012-06-20 22:43

Prin acest protest vreau sa apar prestigiul baiatului meu Pop Ciprian Serban Absolvent al Universitatii Timisoara ,Doctor in matematica ,in cotutela cu Universitatea din Orleans,Franta.De asemenea vreau sa apar pe toti cei ce s-au straduit sa-si desavarseasca IN MOD CINSTIT studiile.

Musafir

#55

2012-06-20 22:45

Trebuie sa plece,face de rusine Romania

Musafir

#56

2012-06-20 22:45

Sunt fericitä cä existä oameni cu asemenea initiative.Vä felicit si nu acceptati furtul intelectual.M.Georgescu
hoza rares

#57 Re:

2012-06-20 22:47

#7: -

Monarhia e ceva paradoxal pentru Romania. Cuza a fost inlaturat ca sa fie adusi o familie straina care nu avea tara. Si "Ferdinand si Carol I au facut bine tarii iar urmasii lor, Carol al II`lea si Mihaita au distrus tot. Intelegi paradoxul ? Si daca vine monarhia in Romania crezi ca nu vor exista partide ? Mai documenteaza`te si vezi ce inseamna monarhie pentru Romania.


Musafir

#58

2012-06-20 22:50

D-le Ponta...stim cum se lua BAC-ul mai de mult....si balivernele ce le scotea-ti cand erati in opozitie nici macar una .....si ministrii ce au fost demisi????? Acum ati prins ciolanul...nu il mai lasati......RUSINEE!!!!!!!
nemultumitul

#59 Demisia lui Ponta

2012-06-20 22:52

am o singur comentariu : ce ar trebui sa pateasca persoana care a pus la dispozitie materialul revistei. Spuneti ne-a facut de rusine cine? eu cred ca persoana iresponsabila ca a declansat scandalul trebuie blamat. titlul de doctor nu are de a face cu functia de prim ministru. Vazind ca ati p[ierdut alegerile in mod rusinos,faceti tot posibilul sa destabilizati tara SA MICSORATI CREDIBILITATEA TARII. cel ce a facut asta nu este roman si nu-i pasa de romani. De ce nu sunteti asa de virulenti cu teza de doctorat a procurorului general,de ce nu -i cereti demisia si domniei sale. Spuneti ca vreti un guvern curat 150%, Cu cine dopmnilor ca in partide nu am vazut decit tineri pusi pe capatuiala care invata toate smecheriile de la cei batrini.Vreau sa-i spun domnului Mircea ca populatiei sarace si infometate nu-i pasa de solicitarile dvstra. Ei au sanctionat guvernul BOC si MRU pt ca iau adus la sapa de lemn si ei s-au inbogatit.
lucia
Musafir

#60 noi nu te vrem

2012-06-20 22:55

sper ca acest ponta va fi silit sa-si dea demisia, ca de buna voie n-o va face niciodata


Musafir

#61

2012-06-20 22:56

Este o rusine pentru Romania,dar mai ales este o mare jignire adusa celor care prin munca cinstita si ani de studiu indelungat sunt pusi intr-o umbra a indoielii in acest moment ....

Musafir

#62

2012-06-20 22:57

DE CE NU ISI AMINTESTE VICTORAS DE TRECUTUL LUI CIND IERA IN GORJ SUB ARIPA LUI MISCHIE CE FACEA IN ACELE TIMPURI?????DE CE NU ZICE NIMIC DE CRIMELE LUI ILIESCU CIND AU FOST MINERIADELE????'RUSINE,RUSINE

Musafir

#63

2012-06-20 23:06

Din pacate a dovedit (si inca dovedeste) in mod crunt, enorm de multa falsitate si demagogie crasa. Nu poate crede ca el are dreptate si restul lumii se inseala, si nici nu se poate ascunde ca un impostor in spatele scuzei penibile ca cineva i-a fabricat dosar in maniera securista: sa plece acasa pentru s-a facut de rusine si mult mai grav face de rusine intreaga tara! Este produsul culturii imposturii, nepotismelor si parvenirii cu orice cost! Nu am nimic cu el personal, insa nu pot suporta falsitatea si demagogia grosolana!

Musafir

#64

2012-06-20 23:12

- nu este un exemplu pentru ROMANIA
suntem de rasul EUROPEI

Musafir

#65

2012-06-20 23:18

Este ipardonabil ce se intampla. era si cazul sa urmeze acest lucru. Candva se copia la treapta a2a, apoi la bac, apoi la facultate, am ajuns si la masterat (de ceva nou ce trebuia compromis) si uite am ajuns la doctorat (de avem cei mai multi masteranzi si doctoranzi plagiatori din....). Daca nu se face ceva cred ca in viitor putem sa ne aruncam diplomele precum tinerii din anii 90 care au aruncat carnetele de UTC-isti. Miza scandalului este recunoasterea internationala a invatamantului romanesc...ceea este foarte grav. Acum sa va spun cum stau lucrurile prin strainatate...o stirae ca asta poate face mult rau oamenilor care vor sa plece afara si sa isi continue studiile sau sa profeseze in adevaratul sens al cuvantului ceea ce si-au dorit sa faca.O astfel de stire face ca anumiti angajatori/universitati sa blocheze accesul acelor persoane care vor sa faca ceea ce am zis mai sus. De ce? Raspunsul este simplu si de bun gust. Cine in lumea asta ar angaja o gramada de oameni sa verifice daca este adevarat ceea ce zice respectiva persoana despre el (pragmatismul economic:cum sa angazez o armata de oameni pe care trebuie sa ii platesc ca sa angajez un om ...este ridicol).Deci o stire ca asta va face mult rau. Miza acestui scandal nu este "cel mai inganfat prim ministru" ci evaluarea invatamantului romanesc in totalitate.mai fac o remarca. Oamenii care au bani isi dau copii de ceva vreme la scoli/licee/facultati straine incercand astfel sa evite probabil in scurt timp ceea ce am enuntat mai sus.o alta problema este si ignoranta cetatenilor care evident nu taxeaza astfel de derapaje. Intr-un fel toti suntem vinovati, dar ce ne facem ca au trecut 22 de ani, si inainte inca 50 si ne revoltam, comentam, injuram dar tot prost alegem viitorul in care sprem ca ne va fi bine...intrebare: oare o fi bun viitorul pe care multi l-au ales si poate il vor alege in toamna???

Musafir

#66

2012-06-20 23:18

Vreau demisia lui Victor Ponta !


Musafir

#67

2012-06-20 23:18

Nu mai suport hotia in Romania!

Musafir

#68

2012-06-20 23:20

In anul 2012, in Europa si lume este loc pentru Romania, dar nu daca e condusa de oameni care si-au construit cariera pe furt.

Musafir

#69

2012-06-20 23:21

trebuie mai multa decenta in spatiul politic romanesc. Si ponta trebuie sa inteleaga acest lucru. Chiar nu conteaza cine este autorul acelei informari desspre acest FURT. TOVARASE PONTA bunicuta ILIESCU te ar fi putut invata si ceva mai legal si democratic. Nu mai vrem salarii mai mari de la tine

Musafir

#70

2012-06-20 23:22

un om fara onoare nu-si da demisia pentru ca este fericit ca poate fii nesimtit

Musafir

#71

2012-06-20 23:24

Rusinos. Frauda si coruptia a atins cote neegalate în ultimii 20 de ani. Daca Paonta nu vrea sa demisioneze si sa paraseasca viata politica, trebuie in mod pasnic sa iesiti în strada pâna la blocarea vietii economice. ASTA-I singura forta pe care o aveti ! Utilizati-o !

Musafir

#72 Re: Demisia lui Ponta

2012-06-20 23:25

#59: nemultumitul - Demisia lui Ponta 

 cel mai penibil om. habar nu are ce se intampla (nu acum ...chestia asta a luat amploare de la revolutie)-citeste opinia mea #65. cred ca este un imbecil, mai bine zis un lingau care nu are de-aface cu aceasta problema, poate nici nu stie ce este aia o carte...in fine jalnic om.


Musafir

#73

2012-06-20 23:27

Nu este un bun PREMIER pentru Romania !!!

Musafir

#74

2012-06-20 23:27

Victor Ponta trebuie sa plece imediat din fruntea guvernului si asta pana sa apuce sa o numeasca la invatamant pe Ecaterina Andronescu.

Musafir

#75

2012-06-20 23:27

L_as dori pe domnul Ponta in randul politicienilor decenti care au gresit...adica demisionat!!!