Demisia premierului Victor Ponta cerută de mediul academic

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Demisia premierului Victor Ponta cerută de mediul academic


Musafir

#2201

2012-07-08 20:56

Oare un Premier poate confunda un Curs de calificare cu un Master, poate fi atat de tupeist crezand ca poate prosti o tara, hai prostesti un om, 10, 100 dar o tara. Este revoltator.

Musafir

#2202

2012-07-08 22:58

nu mai am cuvinte..........

Musafir

#2203

2012-07-08 22:59

Prezenta acestor impostori la carma Romaniei a facut si face de rusine aceasta tara in lumea civilizata.

Musafir

#2204 Re: plagiatul e penal..

2012-07-08 23:15


Musafir

#2205 Re:

2012-07-08 23:16

#2201: - Sa nu fi sigura. Prosteste destul de multi. Si n-ai vazut cum o spune ? Ca pentru prosti, ca sa existe confuzie.

 


Musafir

#2206

2012-07-08 23:23

Nici o tara civilizata nu promoveaza non-valori!Gradul de educatie al poporului este foarte important pentru a exista progres si civilizatie!E rusinos modul in care toata clasa politica se lauda cu "succesurile " avute in formarea lor la facultatile pe care le patroneaza...
Sile

#2207 Re:

2012-07-08 23:37

#2182: - Hopa, adica sa votam NU,  pentruca votand astfel vom avea justitie corecta, institutii sanatoase si cu alte cuvinte cu Basescu la carma tarii avem un viitor fericit ?  Si daca mai si castiga PDL-ul alegerile si balanta e in favoarea acestora, viitorul nostru va fi si mai fericit ? Adica ne luati de prosti, ca si cand noi nu stim ce-au facut acesti nemernici ?  Credeti ca avem goluri in memorie si nu retinem ca  au recurs la scaderea deficitului bugetar numai pe seama  populatiei cu venituri mici si foarte mici  cand aveau o multime de alte alternative , ca au furat de n-au mai putut, ca au facut risipa si abuzuri,  si acum aveti pretentia sa avem nostalgia guvernului Boc-Basescu ? Asta chiar ca-i culmea. Daca voi vota totusi  NU, singurele motive sunt, Nu e bine ca intreaga putere sa apartina unei singure forte politice si al doilea motiv, comportamentul, viteza si modul cum au procedat la declansarea suspendarii dar si actiunile, manifestarile si reactiile celor doi lideri ai USL-ului  vizavi de ultimile evenimente, le gasesc catastrofale si periculoase atat pentru democratie cat si pentru tara.

 


Musafir

#2208

2012-07-09 00:29

Scrie un comentariu...ok. las un comentariu. cum se poate explica faptul ca primesc mail de la dumneavoastra cum,ca "semnatura mea a fost confirmata" atit timp cit EU NU AM SEMNAT ASA CEVA!!!!!! si nici nu o sa semnez!!!!!!!!!as vrea sa cred ca a fost indepartata,asa cum spune casuta cu pricina. dar,atit timp cit "am semnat"in stilul caracteristic portocaliu=am fost furata,la fel cred ca nici n-o sa fie "indepartata.asta-i unul din motivele pt care nu pot sa-i sufar pe portocalii verzi=sint MARIIIII HOTI,IMPREUNA CU DUMNEAVOASTRA=PETITIE ONLINE.sa va fie rusine!daca mai stiti ce e aia

Musafir

#2209

2012-07-09 02:33

Dragi Romani,
Acest PLAGIATOR si mincinos (vezi teza de doctorat si "masteratul" din CV) nu merita sa fie prim-ministru. Mie personal imi este rusine sa spun ca sunt Roman atat timp cat acest individ est prim-ministru.
Sile

#2210 Re:

2012-07-09 03:25

#2208: - Asculta, nimeni nu te obliga sa semnezi si nici sa ai simpatii fata de pedelisti. Dar incearca sa te uiti si la excrocii din cealalta parte a baricadei si vei constata ca nu se deosebesc cu nimic de portocalii cu atat mai mult cu cat sunt amestecati toti . Ai vazut cum se transfera ei dintr-o parte in alta, de la stanga la dreapta, dupa cum bate vantul ? Si nu mai vorbesc de cei doi lideri ai USL-ului, care au reusit performanta ca intr-un timp extrem de scurt, sa  terfeleasca imaginea Romaniei cum n-a reusit nici Ceausescu.  Daca n-ai reusit sa te convinga chiulangiul Crin si hotul si mincinosul Ponta, inseamna ca te lasi greu la convins. Nu-i nimic, te vei convinge ca exista un rau si mai mare chiar si decat Basescu. Va fi insa cam tarziu.  Vom trai si vom vedea.


Musafir

#2211

2012-07-09 08:19

Ce naste din pisic ( Adrian Nastase )soareci academici mananca.

Musafir

#2212

2012-07-09 08:46

La sfarsitul anilor '50, in plina epoca de glorie comunista, era un slogan; "condamn cu manie proletara".
Asta mai lipseste puterii actuale.

Musafir

#2213

2012-07-09 10:10

Ar Face ORICE ptr. ACAPARAREA PUTERII.Nu tine cont de nimic conform devizei vechi '' TOTUL PENTRU FRONT PENTRU VICTORIE ''. Asa a inceput si HITLER ..,..

Musafir

#2214

2012-07-09 11:49

Ponta trebuie sa demisioneze pentru ca este un impostor si a participat DIRECT LA LOVITURA DE STAT din Romania!

Musafir

#2215

2012-07-09 12:23

Ar fi cel mai bun lucru care l-ar face pentru Romania

Musafir

#2216 Re: Re:

2012-07-09 13:38

#2207: Sile - Re:  

 ai dreptate. masurile de austeritate luate de guvernul boc au afectat o anumita categorie sociala, dar, nu au dus, prin ele insele, la scaderea economiei nationale, insa masurile guvernului ponta sau, mai bine zis, lipsa lor, afecteaza intreaga populatie a tarii. euro o ia razna, ceea ce inseamna, o crestere a tuturor preturilor, scaderea puterii de cumparare, ceea ce conduce, in mod indirect, la o scadere a salariilor. cu titlu de exemplu, analistii financiari arata ca salariu mediu pe economie a scazut cu 17 euro ca urmare a cresterii euro. de asemenea, analistii financiari ne avertizeaza ca euro va creste pana la sfarsitul anului la nivelul sumei de 5 lei. intr-adevar, ponta nu iese sa anunte taierea salariilor, nu are curajul sa isi asume o astfel de raspundere, insa, in realitate, chiar asta face. este inadmisibil... in 3 luni de la instalare NU A FACUT NIMIC!!!! si nici nu va face. cei 8 % au fost promisi de guvernul MRU, nu de ponta. a dat in iunie ordonanta pentru restituirea procentului de 8 %, insa efectiv, bugetarii ii vor primi din august, NUMAI DACA FMI VA FI DE ACORD. si sincer, avand in vedere ca romania intra nu numai intr-un derapaj democratic, dar si economic, nu stiu daca FMI va fi de acord cu aceasta restituire. nu cred. va fi mult mai rau sub aspect economic. ponta minte cu o nerusinare de nedescris. daca voia sa reduca cas-ul, sa inapoieze banii pensionarilor sau sa ia celelalte masuri economice pe care le-a promis putea si avea timp sa procedeze in acest sens in cele 3 luni de guvernare, macar pentru o parte dintre ele. a avut alte prioritati si ma refer la urmatoarele cazuri: Grajdan, ICR, Monitorul Oficial, sa plece la Bruxelles, tvr-ul, ISU, si multe altele. spun ei ca Basescu nu a respectat principiul separatiei puterilor in stat. pardon, dar executivul a inceput sa legifereze precum legislativul in domenii absolut nepermise si interzise prin constitutie. nu exista stat democratic in lumea asta, in care executivul sa diminueze atributii ale curtii constitutionale sau sa schimbe o lege a referendumului. si cum? prin ordonanta de urgenta... este inadmisibil si impardonabil. dar, in fine, la ce te poti astepta de la un plagiator?! omul asta si-a inceput cariera prin furt intelectual, ce pretentii poti avea de la el? nu numai plagiatul, dar si modul in care intelege sa raspunda la aceste acuzatii spune multe despre el ca om. E VINA NOASTRA!!!!!! ne meritam soarta. la alegerile din 10 iunie, intr-o localitate din Romania, a fost ales un primar care executa o pedeapsa privativa de libertate. sa fim seriosi!!! a cui este vina? as vrea ca Romania sa se trezeasca in ceasul al 12-lea si sa vada ca, daca vom continua asa, nu ne va fi bine deloc. si ma refer aici, in primul rand, la binele colectiv si apoi, la binele individual. in final, spun NU demiterii!!!!


Musafir

#2217

2012-07-09 13:38

Ponta,da repede o Ordonanta de urgenta pentru modificarea rezultatelor la BAC!

Musafir

#2218

2012-07-09 13:59

Il Plagiattore Ponta Trebuie sa PLECE!!!!!!!

Musafir

#2219

2012-07-09 14:17

Pana cand acest popor va fi calcat in picioare de hotie si minciuna?Pana cand trebuie sa induram lipsa de respect fata de o natiune intreaga, aroganta, prostia, nesimtirea,nerusinarea,nemernicia celor car de 22 de ani se perinda prin guverne si parlamente, mintindu-ne,inselandu-ne,furandu-ne tara? Nu se mai poate continua asa.O singura solutie :jos cu ei.

Musafir

#2220

2012-07-09 14:31

Ne-am saturat de 22 de ani de minciuna si manipulare.Dorim sa traim intr-o tara cu politicieni responsabili si onesti.

Musafir

#2221

2012-07-09 14:33

Nu putem permite ca aceasta tara sa fie condusa de persoane necinstite si corupte.

Musafir

#2222

2012-07-09 14:36

Doresc sa imi fac o cariera in tara in care m-am nascut si atunci cand merg afara sa nu-mi mai fie rusine ca sunt roman

Musafir

#2223

2012-07-09 14:45

A fost Ion iliescu, inca mai este! Hrebenciuc,Nastase, Sergiu nicoaescu,Tarieanu, Voiculescu, Mitrea etc. Acestia au nenorocit ROMANIA in ultimii 22ani,Ei in principal dar nu doar ei. Acum a rasarit Ponta si Antonescu si Zgonea si Nilolaescu, Sunt din acelas aluat , chir mult mai alterat.

Musafir

#2224

2012-07-09 15:25

Doresc sa-mi cresc copii intr-o tara normala care respecta valorile autentice.

Musafir

#2225

2012-07-09 15:33

sant foarte multe de spus si mai ales de facut.cred ca este randul nostru al cetatenilor onesti(si santem multi)sa luptam pentru tara noastra.numai presiunea strazii si votul nostru rational ne mai poatr salva.as vrea sa fim uniti si sa ne salvam scumpa noastra tarisoara de aceste structuri comuniste care se pare inca mai fac legea in romania