Demisia premierului Victor Ponta cerută de mediul academic

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Demisia premierului Victor Ponta cerută de mediul academic

Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2012-07-06 15:22



Musafir

#2152 Re: roman

2012-07-06 15:25

#2149: - roman 

 m-am saturat de agramatii din romania: "a-ti (?) protestat" se scrie legat "ati". e o greseala foarte frecventa. ca si "salutar-ul" lui gadea

 


Musafir

#2153

2012-07-06 15:39

Pentru fapte ca ale lui Ponta şi ale tovarăşilor lui, demisia nu e suficientă. Dar e primul pas,absolut necesar.
PITESTI

#2154 demisie ponta

2012-07-06 15:44

doar atat!!! po(a)nta,crin,marga si rus,plagiat din belarus...
Sile

#2155 Re: roman

2012-07-06 16:03

#2149: - roman Poate vrei sa spui ca ne-a venit noua randul, nenorocitule. Da, Basescu a incurajat raul in Romania, este nemernic, are multe pacate, sunt de acord cu tine ca ar trebui schimbat, dar tu esti chior, nu vezi cu cine vrei sa-i inlocuiesti ? Cu niste banditi mai mari decat el ? Tu nu vezi ce abuzuri fac astia, tu nu-i vezi pe descreeratii de Ponta si Antonescu ? Ponta e ultimul om din toate punctele de vedere. Un jeg uman, un hot, un mincinos, un om fara caracter,  un om de nimic. Cand il vezi cum se contrazice singur, cum isi schimba declaratiile de la o zi la alta, cum te minte pe fata si cat tupeu poate sa aibe, cum poti sa-l vezi altfel decat este, adica un om nebun si periculos din toate punctele de vedere? Pe de alta parte, celalalt, Antonescu un om gol pe dinauntru, fara nicio performanta profesionala, fara educatie, in 22 de ani de cand e in politica n-a fost in stare sa invete nicio limba straina, comod si puturos peste masura , cu tendinte dictatoriale, asta vrei sa fie presedintele tarii ? Tu nu-i vezi nenorocitule ca astia sunt mult mai rai decat Basescu ? Daca astia preiau intraga putere, pai va fi parjol in tara la cat vor fura si ce abuzuri vor face. Astia nu se straduiesc nici macar pentru salvarea  aparentelor. Ei mint, fura, fac abuzuri si actioneaza instinctual, fara perdea, la vedere. Astia-s un pericol pentru tara. Poate ca nu vedeam lucrurile chiar asa, daca in fruntea USL erau alti oameni, mai cu rusine, mai cu masura, la care furtul sa fie o banuiala si nu o certitudine si care macar sa para ca au dreptate in ceea ce fac. Dar astia doi nenorociti n-au nimic din toate astea si te mai si sfideaza, te cred prost.   Cu descreeratii astia nenorociti, ca acesti indivizi josnici, perversi si prosti, nu poti vedea altfel lucrurile. Tu romanule, tu probabil ca esti  unul dintre  hotii USL-ului, de asta le iei apararea la acesti nemernici, si mai ales de asta ai intrat pe acest site. Un om cu scaun la cap si care nu e inregimentat politic nu poate sa nu vada realitatea decat daca e prea prost sau cu idei preconcepute prea fixate pe creier.


Musafir

#2156 Re: adyy

2012-07-06 16:14

#2141: - adyy Jos hotii  lui Basescu, sus hotul de Ponta si acolitii lui.  Ponta el insusi un hot ordinar si posibil si criminal ordinar. Dosarul "sinuciderii"procurorului Panait a fost ascuns, ghici de cine ? Intrebare-ntrebatoare. Raspuns, chiar de Ponta. De ce, fiindca apare ca principal suspect de crima...chiar el. Cand va aparea dosarul ? Daca preiau ei intreaga putere, probabil ca va fi ingropat, ca si acel tanar si onest procuror.

 

PITESTI

#2157 demisie ponta/Re SILE2155

2012-07-06 16:39

Felicitari SILE!!!
a educa niste analfabeti sociali,niste agramati ce incearca sa scrie ceva,plagiind ,inclusiv injuraturile,urmandu-si bolnavii ce au luat dictatorial puterea,este o munca de sisif si este greu de presupus ca-n capetele lor goale poti cultiva ceva..

Musafir

#2158 Re: Re: roman

2012-07-06 16:59

#2155: Sile - Re: roman 

 Ponta e chemat la CE sa dea explicatii. Mie mi se pare destul de grav. Sper sa nu plagieze in fata lui Barosso. Stiu, insa, ca in mod sigur  va minti despre situatia din romania si masurile anti-democratice pe care le-a luat. cele 2 personaje, crin si ponta, sunt  malefice. vai, cand ii aud pe astia de la antene ( NU POT SA CRED CAT DE SUBIECTIVI POT FI!!!!) ca mesajele de avertizare, de ingrijorare etc.  venite din partea autoritatilor si a tarilor europene sunt rezultatul influentei pdl-ului... ma lasa fara cuvinte. TELEVIZIUNE COMUNISTA!!!! BADEA, GADEA, STANCU si celelalte antene (fiecare jurnalist de acolo reprezinta o antena a lui voiculescu), situatia din Romania deja despaseste cu mult spectrul audientelor si al interesului lui voiculescu "de a scapa romania de basescu" (intelegand prin aceasta a ma scapa pe mine de inchisoare) si ar trebui sa fiti mai responsabili!!!! ei, ceea ce faceti voi va incadreaza la categoria de complici la incercarea de acaparare a justitiei de catre usl si, in aceeasi masura, responsabili pentru ceea ce se va intampla in tara asta!!!! atat zic... SA VA ASUMATI ACEASTA RESPONSABILITATE!!!!


Musafir

#2159 anonim

2012-07-06 17:04

ptr. sile si pitesti cred ca voi care nu vedeti adevarul,sunteti chiori,,hoti sunteti voi ca tineti cu basescu ,cu gasca portocalie nu romanul care spune adevarul ,felicitari ,,romane,,asa este ,basescu nu mai are ce cauta la conducere,oricare altul ,numai el nu ,,,de 100 de antonescu presedinte,ponta premier,,numai basescu nu,,,un ordinar,un mincinos,un betiv,un curvar,un intrigant,un razbunator nimic bun,,,poate ca v-a prostit pe voi,dar pe mine nu ,asa ca ciocul mic,scarbe care tine-ti cu dictatorul,nesimtitilor si nu mai crtiticati pe cei care spun adevarul si sunt mai aerisiti la minte ca voi ,rusine,,,jos basescu ,jos basescu ,,,

Musafir

#2160 roman

2012-07-06 17:26

ptr,cel numit sile,nenorocit esti tu idiotule ,hot care probabil faci parte din gasca si ciuma portocalie,ptr,ca tii cu cei care au nenorocit romania,nesimtitule,jeg uman esti tu scarba eu nu te-am jignit asa ca nu iti permit analfabetule ,sa ma jignesti ,cine esti tu mai putoare ordinara,am motive sa urasc pedelistii si pe basescu mi-a furat 25%din salar ,au furat din pensiile parintiilor mei care au muncit atatia ani,hot pedelist estu javra,care alaturi de ceilalti hoti mi-ai furat mie si pensionarilor banii,si ca sa stii tampitule nu am fost comunist si nu am facut si nici nu fac politica,du-te si te trateaza ,esti bolnav mintal.

Musafir

#2161 Re: Re: adi musteata

2012-07-06 17:50

#2139: - Re:

cine esti tu adi musteata sa dai verdicte,,,,las-o balta esti varza cu gandirea,,ne-am saturat de presedinti jucatori,ca basescu care a facut mult rau romaniei,dar probabil faci parte dintreei,din hotii pedelisti,,ptr,ca tare le mai iei apararea ,cand milioane de romani ,vor sa scape de tot ce este ciuma portocalie.

PITESTI

#2162 re 2159 anonim

2012-07-06 18:12

cand esti prost crescut si nu sti nici gramatica elementara ,de ce incerci sa dai sfaturi si aduci injurii unor semeni de-ai tai?" tine-ti" ...in alta limba ,domnule ,nu in limba romana.
stiu ca vei ramane un etern anonim,necultivat ,necivilizat. si ca tine,din pacate,pt Romania ,multi,multi...si pt voi sufera multi oameni onesti,romani de bine.

Musafir

#2163

2012-07-06 18:43

afara cu circarii antenescu si carlanul cochilot

Musafir

#2164

2012-07-06 18:54

un plagiator si un repetent vor sa conduca Romania

Musafir

#2165

2012-07-06 19:14

ar trebui depusa plangere penala deoarece pana acum,din punctul meu de vedere,parchetul terebuia sa se autosesizeze.

Musafir

#2166

2012-07-06 20:14

Ipochimenul este nu doar cleptoman ci si un neintrecut mitoman.Avand in vedere mentorii pe care-i are - un criminal si agent kaghebist care nu s-a confruntat (inca) cu justitia si un infractor dovedit si condamnat definitiv -,precum si modelul/criminal la care se raporteaza(Che Guevara),oricine-i acorda oricat de putina credibilitate acestui potential criminal greseste cumplit.Obraznicia,mitocania,egolatria,lipsa de caracter...si mai cate alte il contureaza pe acest hot dovedit urbi et orbi.

Musafir

#2167 Re: re 2159 rtey

2012-07-06 20:26

#2162: PITESTI - re 2159 anonim

pitesti esti un mare idiot ,cand cineva te jigneste ,nu poti sta nepasator,,,normal este sa te aperi,sa reactionezi,,,te crezi mare intelectual,grsit,sunt sigur ca si tu ai destule greselii,,asa ca taci.

PITESTI

#2168 demisie ponta/re 2167 rtey

2012-07-06 23:01

daca idolul vostru,un plagiator ordinar(nu rafinat!...)ar initia pt voi cursuri de alfabetizare,ne-ar bucura si, poate,societatea v-ar castiga ca ,macar,indivizi la numar electoral. Pana deveniti oameni,chiar nascuti si la opt ani...(vai mama voastra!!!),cautati-va un alt spatiu unde puteti exersa alfabetizarea si putina gramatica. Nu va deranjam tezele de doctorat!!!("DESTULE GRESELII") CU RESPECT

Musafir

#2169

2012-07-06 23:01

Ceea ce face prim ministrul "Copy-Paste" ne afecteaza pe toti romanii cinstiti. Cea mai onorabila actiune , daca el stie ce inseamna ONOAREA, e sa-si dea demisia fara a astepta revolte populare in tara.


Musafir

#2170

2012-07-07 01:37

jossss pontaaaaaaaaaaa...

Musafir

#2171

2012-07-07 07:10


Intr-o tara in care AVERILE ILICITE NU POT FI CONFISCATE, NICI MACAR IMPOZITATE din cauza parlamentului nu se poate sa te astepti la dreptate.
Acest parlament este unealta hotilor, tradatorilor poporului roman.
TRZESTE-TE ROMANE.



Musafir

#2172

2012-07-07 11:18

Domnule Premier Victor Ponta,toata Tara astepta mai mult,dar sinteti o Marioneta.Daca mai aveti putin respect pentru Popor ar trebuii sa Demisionati,precum Ministrul Apararii Von Gutenberg.
PITESTI

#2173 demisie ponta/re2166

2012-07-07 11:38

felicitari Stimate Domn!prezenta interventiei in aceasta actiune civica,voluntara,face ca spiritul respectivei intreprinderi academice sa propage ecoul dorit .

Musafir

#2174

2012-07-07 14:17

Ar fi foarte multe de spus,dar din pacate Comentariile nu sint citite de cine ar trebui sa le citeasca si cred ca nu ajuta la nimeni si la nimic.

Musafir

#2175 Re: demisie ponta/re 2167 rtey

2012-07-07 14:42

#2168: PITESTI - demisie ponta/re 2167 rtey

ma lasa rece nivelul vostru de gandire cu ,astfel de oameni care incurajeaza mafia portocalie ,care sustine un betiv,un intrigant ca basescu,un mincinos care nu a facut altceva decat rau,mult rau romanilor,care isi uraste propiriul popor,pe pensionari,bugetari si isi trimite tinerii sa munceasca in strainatate,este clar ca tara nu va scapa niciodata de lichelele portocalii pedeliste,de excrocii de blaga,videanu,berceanu,udrea,anastase preda visanvoinesu ,,,,ca doar gasca este mare,,,prefer un ,,plagiator,,decat un nemernic si un betiv,cu o adunatura de curve in jurul lui,,,cel mai byn presedinte si politician este iliescu,recunoscut si international,,cel mai bun premier calin popescu -tariceanu,,,,,iar cel care vorbeste de alfabetizare cred ca este vtimpul sa mearga sa invete sa scrie,gandeasca,vorbeasca si poate asa invata sa voteze ptr.binele tarii ,nu impotriva.