Spune NU desfiintarii SMURD!RESPECT RAED ARAFAT!


Musafir

#7451

2016-01-13 21:46

Nu cunosc un roman mai roman decit acest medic!

Musafir

#7452

2016-01-13 21:48

Trebuie sa sustinem valorile in aceste timpuri dominate de nonvalori.

Musafir

#7453

2016-01-14 06:29

Avem nevoie de voi!!
Mulţumiri, RAED ARAFAT !!!!!

Musafir

#7454

2016-01-14 10:12

Buna ziua!Am apelat la serviciul SMURD pentru o urgenta si am fost impresionata.Cine vrea sa desfiinteze asa ceva are o problema mare cu capul.Consider ca in momentul de fata este singurul serviciu care functioneaza asa cum trebuie.Felicitari SMURD!Sper sa nu lasam ca nenorocitii care incearca sa-l distruga sa reuseasca.

 


Musafir

#7455

2016-01-15 16:04

Neajunsurile ce apar din faptul că serviciul de urgență este de stat sunt minore pe lângă cele ce vor apărea prin privatizarea totală sau parțială a acestuia. Un astfel de serviciu trebuie să aibă o abordare unitară la nivel național, să nu fie organizat pe criterii de beneficii pentru un investitor ca orice societate comercială privată și să fie accesibil tuturor, la același nivel. Se pot gândi criterii de finanțare care să nu-i afecteze independența. Avem zeci de economiști de valoare ce pot crea cadrul legal de finanțare.

Musafir

#7456

2016-01-15 17:09

Consider ca isi face datoria

Musafir

#7457

2016-01-16 08:31

Raed Arafat este mai roman decat toti romanii,ce a facut el nu au facut toti guvernantii la un loc cu clica lui basescu cu tot,au furat miliarde si acum vor sa se descotorosesca si de singurul OM cinstit din tara?
Sa va fie rusine dlor guvernanti ca a trebuit sa vina un strain sa va arate ca se poate,nu uitati ca am mai iesit o data in strada pentru el,dar de data asta vine si diaspora si va trebui sa va ascundeti nu de altceva ,doar de RUSINE SA VA FIE!

Musafir

#7458

2016-01-17 13:44

Ceea ce e bun trebuie perfectionat,nu distrus!

Musafir

#7459

2016-01-17 17:43

Deoarece am beneficiat de multe ori in comele facute de mine si SMURD-UL a fost si este de nota 10 .Felicitari domnului dr.ARAFAT!

Musafir

#7460

2016-01-18 14:12

ofer un vot de incredere profesionistilor SMURD

Musafir

#7461

2016-02-01 06:38

Pe mine m-au salvat cei de la SMURD cand am avut arsuri de toate gradele pe corp, ca au ajuns si la timp. Ambulanta n-ar fi ajuns, avand in vedere faptul ca spitalul era destul de departe. Si chiar le respect munca. Indiferent de ce cred altii.
valeamare

#7462 SMURD, un serviciu la care nici n-am fi putut visa fără d-l dr Arafat

2016-02-15 22:34

  D-l dr Arafat a creat un serviciu de salvare a românilor, cu investiţii (în perioada de început) şi sacrificii personale, de un nivel atât de ridicat încât cu greu am fi visat la aşa ceva.

  De la înfiinţare şi până în prezent, acest serviciu a participat în mod direct - în colaborare directă şi cu serviciul de ambulanţă - la salvarea a zeci de mii de oameni (nu numai români), care - în alte condiţii - n-ar fi avut nici o şansă, în special în cazul celor încarceraţi.

  Este clar că acest serviciu "stă în gâtul" celor care - din interese mercantile şi pe spinarea românilor - vor desfinţarea sa cu ajutorul politicienilor corupţi şi a celor care pur şi simplu nu sunt în stare să gândească la binele celor aflaţi în situaţii limită şi înlocuirea cu servicii particulare (aşa cum a declarat public expreşedintele Băsescu). Ar mai fi ceva: în perioada în care expreşedintele Băsescu lansa atacuri la adresa SMURD - din câte am înţeles - s-a vehiculat ideea ca 112 să dirijeze apelurile de ajutor cu prioritate către serviciile de ambulanţă particulare.   Dar - în cazul în care este nevoie şi de descarcerări - cum se poate descurca personalul medical de pe aceste ambulanţe particulare fără ajutorul SMURD (vezi şi cazul accidentului de pe centura Ploeşti-ului cu autobuzul plin de călători)?

   D-lor iniţiatori şi parlamentari !

   Lăsaţi în pace SMURD-ul să-şi facă treaba aşa cum ne-a obişnuit (inclusiv cu sacrificii supreme), spre binele poporului - acest serviciu dându-le oamenilor siguranţa că cineva le va sări în ajutor la ananghie. 

  Lăsaţi la o parte interesele de grup şi politice !

  Faceţi odată şi odată şi ceva bun pentru acest popor !

  Chiar vreţi distrugerea acestui popor ?   N-a fost de ajuns îndemnul expreşedinteliu Băsescu ca medicii să părăsească ţara şi închiderea spitalelor de către guvernarea Boc, cu directa participare a unui ministru neromân ?


Musafir

#7463

2016-03-28 21:04

Sunt pompier profesionist, scolarizat in Romania. De cava timp locuiesc in Helsinki si-l transmit felicitari  domnului Arafat si colaboratorilor dumnealui.. Sustin sistemul creat. 

 

Pe scurt, aici ambulantele  pompierilor intervin intotdeauna primele, firmele private de ambulanta intervin doar cand centrala unica 112 ce apartine ministerului de interne, le cer asta. 


Musafir

#7464

2016-03-30 08:24

este un serviciu comlex bine organizat de un medic dedicat profesiei ,mult succes pt .dr.Raed Arafat ,cine vrea sa-l puna la zid ?

Musafir

#7465

2016-04-02 11:32

Pentru a sustine un lucru bun!

Musafir

#7466

2016-06-19 16:05

Din respect pentru munca acestui domn doctor, care este un profesionist si un om capabil, insa unii oameni din ura pentru poporul roman si din interese, pe care numai ei, le stiu, vor sa-l inlature ! Noi, oamenii de rand, ai acestei tzari bogate, dar cu-n popor, care cerseste din poarta-n, poarta EUROPEI...... ! Dorim ! Ca acei oameni, care muncesc cu dragoste si daruire pentru Dumnezeu si aproapele, indiferent cine este aproapele, adica tot neamul omenesc. Sa-i lasam in pace, in liniste sa-si faca meseria, pentru care au invatzat si trudit atata timp ! Ne-am invatzat ca sa demolam, in loc ca sa construim !

Musafir

#7467

2016-08-25 09:33

Doamne ajuta

Musafir

#7468

2016-08-25 10:01

D-ul dr RAED ARAFAT, FELICITARI, pentru cate atzi facut pentru oamenii din aceasta tzara !  Slava lui DUMNEZEU, pentru ca mai exista astfel de oameni, cu un suflet atat de maaaaare !


Musafir

#7469

2016-10-19 14:12

Pentru ca nu mi se pare normal sa desfiintezi ceva ce merge in SANATATE.Ar mai trebui angajati oameni in SMURD pentru a ajunge mai repede la urgente/solicitari nu desfiintat un serviciu care functioneaza.