Demisia muftiului Iusuf Murat

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Demisia muftiului Iusuf Murat


Anonymous

#1

2016-10-26 19:42

Vreau să fiu reprezentat de un imam și nu de Preafericitul Murat Iusuf...

Musafir

#2

2016-10-28 20:23

Jos cu javra asta


Musafir

#3

2016-10-28 21:07

estela al 3 mandat si na facut nimica pentru musulmani din romania, sa plimbat [e bani statului roman , vaide geamiile din dobrogea cum arata , de mezarlikurile din dobrogea , si fara rusinare mai ia si spoznsorizari care nu se regasesc in caseria muftiatului de donatii nu mai spunem , singura solutue este demisi sa si -o dea nu ma reprezinta ca un om de cult musulman.

Musafir

#4 Re:

2016-11-01 18:23

#1: -  

 vreau sa fiu reprezentat de un imam ce e ales de noi nu de cei ce vor ei nu cred ca legislatia e alta pentru ei sa fie alegeri cum e normal sa poata candida si alti nu unu sau doi si dupa 5 ani de nui ok sal schimbe comunitatea nu ogi decizia sa fie luata de noi tatari si turci din romania asa au facut pana acuma de aia are coarne asta si presedintele la fel nu sasi cheme neamu si gata sa ne cheme pe toti la alegere asa e corect. 

 A era sa uit sa afle si presedintele uniuni ca cladirea e a tatarilor si turcilor din romania au dreptul sa intre ori ce cetatian roman cu  religie musulmana sasi zica opinia sau sa rezolve ceva fara ca dumnealui sa faca o fortareata ,sa nu uite ca datorita noua este dumnealui acolo una sant multe lucruri de zis da mie rusine de rusinea lor mai ales ca am auzit ca sia permis ca badiguarzi dumnealui sa bata oameni din etnia noastra asta denota ca e un mojic nu vrea sa faca de cat buzunaru mare nu are nimic cu traditiile noastre cultura si etc asi vrea sa stiu ce pregatire are dumnealui de poate gandi asa pacat mie rusine cas reprezentat de un om ce asi bate sau ameninta enoriasi de aia cer demisia si lui

 


Musafir

#5

2016-11-02 13:41

ca un cetatean roman cu etnie musulmana nu ne reprezinta deloc si trebuie sa isi dea demisia sa vina un tinar care intradevar sa ne rep[rezinte.