Cerem protejarea Dr. Camelia Roiu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Cerem protejarea Dr. Camelia Roiu


Musafir

#901

2016-07-28 21:24

Pentru ca asa este normal, nu trebuie sa se teama nimeni sa dezvaluie ce se intampla, indiferent in ce domeniu.

Musafir

#902

2016-07-28 21:27

Am asteptari mari de la guvernul Ciolos pe care il stimez si apreciez. Sunt convinsa ca d-na dr.Roiu va primi sprijin si va fi apreciata pt curajul de a relata situatia rea din spitale.

Musafir

#903

2016-07-28 21:27

Domnilor eu nu inteleg un lucru , in loc sa fie aruncati in puscarie acele persoane din cauza caruia sa ajuns ca un pacient sa faca viermi ptr. ca acele gunoaie nu si-au facut datoria , sant lasati in voia soartei sa isi permita sa ameninte o d-ott. care merita stima si respect ? Pai unde traiti mai nemernicilor si de ce faceti ceea ce faceti ?

Musafir

#904

2016-07-28 21:28

d-le ministru daca mama dvs ar fi in locul cetateanului respectiv sau fratele sau oricine din familie,nu-i asa ca la-ti salva de,,,viermi ?fiind ministru(dracu stie cine va pus in locul cheie) ce va pasa,ca doar veti sta in capu bucatelor o viata,minca-v-ar viermii!nu obisnuiesc dar nu ma mai pot abtine!sinteti un vierme!

Musafir

#905

2016-07-28 21:28

pentru ca este o rusine ceea ce se intampla o sustin pe d na doctor si o respect pentru ca a avut curajul si suflet bun pentru ca a arata lumii ce se intampla fara sa gandeasca la consecinte .Astfel de oameni sant rari in ziua de azi bravo dna doctor sa ne traiti si tineti tot asa santem alaturi de dv

Musafir

#906

2016-07-28 21:29

Solidaritate

Musafir

#907

2016-07-28 21:30

Este inadmisibil ce se întâmplă ! Nu putem rămâne nepăsători la ororile din spitale. Acest medic curajos a demonstrat că-i pasă de noi, că-i pasă de ceea se întâmplă cu pacienții din spitale. Acest medic este mai presus de toate un OM cu dragoste pentru oameni.

Musafir

#908

2016-07-28 21:31

pentru ca sunt cetatean ROMAN

Musafir

#909

2016-07-28 21:33

Sustin doctor Camelia Roiu

Musafir

#910

2016-07-28 21:34

Înfiorător,mai devreme sau mai târziu toți vom ajunge în spitale, cu siguranță nu ne dorim să fim tratați așa!!

Musafir

#911

2016-07-28 21:35

Susţin un om cu demnitate, vreau o ţară "normală" ,respect doamnei doctor!!!

Musafir

#912

2016-07-28 21:37

Doresc ca medici adevarati, care fac aceasta meserie cu daruire si respect fata de cetateni sa fie la randul lor respectati si platiti cum se cuvine.
Unde se duc bani celor care nu au nevoie de ingrijiri medicale, dar totusi platesc asigurare de sanatate?
Din acei bani ar trebui platiti medici.
Tara noastra ii scolarizeaza si ii folosesc alte tari, e pacat.

Musafir

#913

2016-07-28 21:38

Sa se facă cunoscuta aceasta situație tragica din spitale si sa protejăm acestă doctorita care a avut curajul sa denunțe aceste nereguli care ne guvernează de 26 de ani nereguli care merg mâna in mana cu mafia din sanatate industria medicamentelor într un cuvant corupția din România si poate asa reusim să schimbam ceva in interiorul spitalelor acolo unde se intampla nu numai un ministru al sănătății ci cadrele vechi corupte care acoperă orice neregulă cu buna stiinta

Musafir

#914

2016-07-28 21:38

Pentru ca un om care e de partea dreptatii trebuie sa aiba de suferit!

Musafir

#915

2016-07-28 21:39

Pentru ca oamenii carora "le pasä" trebuie protejati si incurajati. Altfel, vom ramane doar cu cei carora "nu le pasa".

Musafir

#916

2016-07-28 21:40

Doctorii adevarati sunt cei ca ea.au depus un juramant.le pasa

Musafir

#917

2016-07-28 21:41

E ingrozitor ce se intampla in spitalele romanesti! Medicii, Asistentii , Cadrele Medicale in general, au ascuns si inca ascund sistemul acela mizerabil iar daca tu ca pacient sau apartinator vrei sa faci plangere sau poze iti este categoric interzis ...mi s-a intamplat personal ! Trebuia refacut tot sistemul sanitar din Ro, imediat dupa revolutie !

FELICITARI DIN TOATA INIMA ACESTUI MEDIC CARE A FOST IN STARE SA SE PUNA PE BARICADE SA LUPTE CU ACEST SISTEM INFIORATOR ! CEREM PROTEJAREA DEPLINA SI RIDICAREA IN GRAD A D'NEI DR. CAMELIA ROIU CARE IN PRIMUL RAND A DOVEDIT CA ESTE OM !

MULTIMIM DIN TOT SUFLETUL ACESTEI FIINTE DRAGI CARE CU RISCUL VIETII SALE NE PROTEJEAZA PE NOI,  VIITORUL NOSTRU SI-AL COPIILOR NOSTRI ! 


Musafir

#918

2016-07-28 21:41

Fiindcă mereu sant pedeptisi cei nevinovați, cei care iau atitudine pt schimbarea în bine a populației. ....vreau sa plătească cei vinovați și nu cei care au riscat totul făcând publice aceste orori.
...Gata ne-am saturat nu mai trecem cu vederea. ..santem full de incompetenta, indiferenta și impertinenta voastră .De aceea ca nu suport minciuna și nedreptatea vreau dinte pt dinte -viata pt viata și moarte pt moarte adică vreau dreptate.

Musafir

#919

2016-07-28 21:42

Pentru ca este inadmisibil ce se întâmpla în țara asta în care trăim si mai ales sa vezi ce se întâmpla prin spitale cum lumea nu-și da interesul pt pacienți:(Rusine sa le fie tuturor celor implicați în asemena ororii.Este groaznic ce i sa întâmplat acelui pacient,Eu una am rămas îngrozită de ceea,ce am vazut:(Rusine,rusine si iar rusine!!!

Musafir

#920

2016-07-28 21:42

Sustin medicii care au demnitatea si curajul de a demasca mafia din sistemul sanitar. Sustin dreptul la viata furat de sistemul sanitar din Romania si care este garantat de Constitutie. Condamn institutia Avocatul Poporului care mananca bani publici degeaba si nu se implica in acest caz.

Musafir

#921

2016-07-28 21:43

Este inadmisibil eu as destitui persoanele care incearca sa opresca pe dr. Camelia Roşu tot respectul pentru ceeace a facut . E timpul sa se i-a masuri si toate spitalele sa fie dotate cu aparatura noua sa fie redecorate spitalele ( zugravite si mobila noua ) oamenii bolnavi merita sa fie tratati cu respect si dignitate.

Musafir

#922

2016-07-28 21:44

Actele de integritate morala trebuie incurajate, sustinute si premiate. Sa fim alaturi de oamenii care indraznesc sa aiba coloana vertebrala.

Musafir

#923

2016-07-28 21:44

Sa se facă cunoscuta mafia din românia care a îngropat sistemul sanitar si sa protejam acest om care a avut curaj sa difuzeze imaginile cu viermi aceea sa nu se mai repete si sa se ia măsuri pt a proteja sanatatea oamenilor...jos mafia

Musafir

#924

2016-07-28 21:44

Am semnat pentru că dreptatea nu există,am semnat pentru că această doamnă merita tot respectul pentru că a dezvăluit neglijenta si pasivitatea celor la care apelăm pentru a fi tratați si sunt unii care te tratează ca un gunoi.am patito pe pielea mea.degeaba ești doctor dacă nu îți iubești meseria și ești doctor doar ca așa a vrut mama,tata sau mai stiu eu care.felicitari doamne si mult succes in continuare,pt ca sprijin are de la toți care sunt oriplilati de această întâmplare.rusine statului ,rușine nouă ca nu facem nimic pentru aceasta tara care se afundă tot mai mult

Musafir

#925

2016-07-28 21:46

a contribui cu un mic pas pentru curatenia din spitalele romanesti...este o teroare ce se afla in toate spitalele la stat..intri cu o boala si iesi cu doua boli diferite sau ajungi sa ti dai sufletul in spital...intotdeauna se merge si cu spagi..inceti sa mai cereti spagi si ajutati oamenii ce au nevoie de dvs si pt care ati depus juramantul!