Cerem protejarea Dr. Camelia Roiu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Cerem protejarea Dr. Camelia Roiu


Musafir

#926

2016-07-28 21:46

Am semnat aceasta petitie in semn de solidaritate cu dr. Camelia Roiu pt ca a avut curajul si s-a implicat personal Observ pe net ca toti sunt gata de a critica pe toti si orice dar nimeni nu ia nici o atitudine ... din lasitate , comoditate lipsa de timp , nu pot sa-mi dau seama ... poate imi raspunde cineva !

Musafir

#927

2016-07-28 21:46

Am semnat pt cä consider ca este corect si uman ceea ce face Camelia Roiu ca doctor si ca cetatean.Ar trebui ca toti rominii sa-i urmeze exemplul.De prea multi ani s-au ascuns dupa degete; destul cu spaga, cu nepotismul, cu coruptia, cu lipsa de respect si bataia de joc.

Musafir

#928

2016-07-28 21:46

D.na doctor a avut curajul sa arate adevarul din spitalele din România riscandusi meseria, acum este randul nostru s.o sustinem

Musafir

#929

2016-07-28 21:51

Pentru ca este prea multa nedreptate si ca nu sunt vinovati numai medici ,vinovati de toate aceste sunt in primul rand infirniera ,ast.med.

Musafir

#930

2016-07-28 21:54

Regret din suflet ca ceeace ar trebui sa faca statul, si alesii nostri, trebuie sa facem no, prin metode diverse,iar alesii nostri FURAAAA CONTINUU, SI NU RECUNOSC, CA AU VANDUT, SI CONTINUA SA VANDA TARA!

Musafir

#931

2016-07-28 21:55

Felicitari pentru curaj, doamna doctor! Va auzim, suntem aici, va sustinem!

Musafir

#932

2016-07-28 21:55

Cretinii care fac presiuni asupra unui om doar pt ca a vrut un pic de normalitate , nu merita sa traiasca printre oameni . Noi nu suntem exterminati de straini , ci de tampitii nostri , de cretinii cu doctorate cumparate si plagiate , de prostii cu studii care isi flutura diplomele pe la nasul nostru , dar habar nu au de meserie , de har , de dorinta de a face bine .....Criminalii cu diplome , prostii cu studii ,intotdeauna se vor uni si se vor ridica impotriva profesionistilor , pt ca aceia sunt dovada vie a prostiei lor . Profesionistii fac diferenta .....si prostii nu pot accepta asta .

Musafir

#933

2016-07-28 21:57

Am semnat aceasta petitie deoarece mi se pare corect cum a procedat doctoru

Musafir

#934

2016-07-28 21:58

pentru ca este o petitie reala

Musafir

#935

2016-07-28 21:59

Cred ca ar fi timpul sa ne dam toti seama ca pana la urma suntem oameni si egali cu totii ...respect pentru doamna doctorita ca a avut curajul sa ne arate inca o data in ce conditii mizere ne trateaza in spitalele din romania cata nepasare in locurile unde in.loc sa traim, sa ne salveze ca pentru asta sunt acolo murim cu zile din.pacate...multi dintre noi si in cazul.meu daca ne.simtim rau nu cerem.ajutorul in spitale mergem.in farmacii ne tratam.cum putem numai pe mana.lor sa.nu ajungem....mare pacat in.alte tari se vede ca muncesc cu drag si cu vointa de a salva vieti nu ca la noi.....nepasatori....

Musafir

#936

2016-07-28 22:00

Cer protejarea doamnei Dr. Camelia Roiu!!! Felicitări pentru curaj!

Musafir

#937

2016-07-28 22:01

Din solidaritate pt d-na doctor si curajul ei.Pt. dr Lascar+altii din staff sa le fie rusine ca au mintit si ascuns continuu aceste mizerii din spitale, inclusiv pt copii morti in Colectiv(datorita infectiilor intraspitalicesti) .Si in plus pt sectia de arsi de la spitalul Floreasca nefolosit si tinut inchis pt cine ca ei oricum se trateaza in afara nu in ghetoul romanesc.

Musafir

#938

2016-07-28 22:02

Din solidaritate

Musafir

#939

2016-07-28 22:03

De ce am semnat această petiție?
Pentru că Doamna Dr. Camelia Roiu a arătat adevărata față a Spitalului de Arşi.
Ne-a arătat înfiorătorul adevăr şi cât de nesuferit este Sistemul în aceste condiții.

Musafir

#940

2016-07-28 22:05

Trebuie sa avem cat mai multi oameni cu curajul de a face astfel fapte grave publice!!!!altfel Nu schimbam nimic in tara asta!!!!!

Musafir

#941

2016-07-28 22:06

Pt dreptate!

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2016-07-28 22:08



Musafir

#943

2016-07-28 22:09

Va rugam protejati acest suflet curat si pe toti ca el ! Avem nevoie de oameni ca d'na Dr Camelia Roiu !
CEREM SA PROTEJATI ACEST MEDIC INTEGRU SI RIDICATI'L IN FUNCTIE !!!
Spitalele romanesti au ajuns o MORGA !
JOS CU TOT ACEST SISTEM PUTRED SI INFEST SI RIDICATI ODATA SIPITALE NOI CU INFRASTRUCTURA MODERNA !!
NU VA MAI GANDITI NUMAI LA BUZUNARELE VOASTRE , UITAND DE TOT CA DE INGRIJIRE MEDICALA SI NECESITATEA LA O NOUA SANSA LA VIATA VA PUTETI LOVI SI VOI ODATA, TOTI CEI DIN CONDUCERE !
NU LASATI SA VA PLECE SI ULTIMELE CADRE MEDICALE, AFARA ! SI INGRIJITI'VA ODATA SI DE ACEST SISTEM SANITAR , NU DOAR DE BUZUNARELE VOASTRE! INGRIJITI-VA SI DE PARINTII VOSTRI BATRANI SI BOLNAVI SI DE VIITORUL COPIILOR VOSTRI, OFERINDU-LE DREPTUL LA O VIATA SANATOASA SI LA SANSA DE A TRAI , CREANDU-LE SPITALE MODERNE PT TRATAMETE SI INVESTIGATII DE ULTIMA GENERATIE !
VREM SPITALE NOI SI VREM CA TOATE CADRELE MEDICALE SA FIE EXTREM DE BINE PLATITE CA NICI UNU SA NU MAI PLECE IN STRAINATATE IAR CEI CARE SUNT PLECATI SA FIE ATRASI FINANCIAR, SA SE INTOARCA !

Musafir

#944

2016-07-28 22:16

Am semnat-o pentru viitorul copilului meu, am semnat-o pt acel pacient, am semnat cu un gram de incredere ca se va schimba ceva!!!

Musafir

#945

2016-07-28 22:18

Pentru că sunt sătulă de doctorii falși din spitale care au devenit medici doar cu banii lui tata sau care nu prețuiesc o viață ci doar banii. Sistemul ăsta de rahat și parlamentarii care nu plătesc și nu investesc în sănătate deloc.

Musafir

#946

2016-07-28 22:19

M-am saturat de ipocrizie , aroganta ; orice schimbare incepe cu fiecare dintre noi

Musafir

#947

2016-07-28 22:19

Intr-un sistem de handicapati nu poti cere verticalitate. Domeniul medical impune de la sine un standard intelectual si moral, pe care colegii acestui medic nu l-au inteles. Apoi se nasc tot felul de neaveniti pentru care Biserica este responsabila pentru ignoranta din sistem.

Musafir

#948

2016-07-28 22:22

Om cu principii...sa o ajutam

Musafir

#949

2016-07-28 22:23

La cuptor cu toate persoanele corupte din România!

Musafir

#950

2016-07-28 22:24

In speranta schimbarii unui sistem mizerabil.