Grațiere pentru mama care a furat un... cașcaval pentru fetița sa


Musafir

#26

2016-07-07 10:53

Sa se faca dreptate si sa nu mai fie oameni nevoiti sa fure pentru a se hrani !!!!!! Umflatii stau bine merci la adapostul milioanelor furate si noi astia buni doar sa votam ne zbatem in mizerie si furam sa supravietuim!!!!!

Musafir

#27

2016-07-07 10:54

Pentru ca aceasta femeie a furat mancare pt.copil si a fost condamnata la 3ani iar cei care au furat mil.de euro sunt in libertate.

Musafir

#28

2016-07-07 11:13

Toti copii din lume trebuie sa fie aproape de mamele care le-au dat nastere, sentimentul iubirii de mama nu se compara cu tot aurul din lume!

Musafir

#29

2016-07-07 11:15

Ochii inlacrimati ai aceste fetite induioseaza pana la lacrimi.

Musafir

#30

2016-07-07 11:17

Ajutati acest copil minunat sa fie cu mama lui!

Musafir

#31

2016-07-07 11:32

SA LUCREZE IN JUSTITIE doar CEI CARE AU FACULTATEA de TEOLOGIE !!!!!!!!!!! DOAR ei Stiu cum se judeca in mod constit si corect !!!!!!!!!!!!!! Doar ei Cunosc Morala , Deontologia , Decalogul si Voia Domnului !!!!!!!!!!!!! Doar ei au mintile apte de a face judecati corecte si drepte ! doar ei stiu a avea grija de Demnitatea Umana !!!!!!!!!!!!!!!! Fara Stiinta Spiritualitatii si Teologiei - te numesti -orb !!! si chior !!! - precum ne demonstraza dna-ul &&& de acum !!!!!!!!

Musafir

#32

2016-07-07 11:42

Sunt destui copii orfani in tara,mama trebuie sa fie langa fetita ei

Musafir

#33

2016-07-07 11:44

Băi nenorociţilor,lăsați băi borfașilor, copiii să aibă ce mânca, jigodiilor. Că ați distrus tot ce avea țara asta, nu vă ajunge, javrelor?

Musafir

#34

2016-07-07 11:45

Lasati femeia in libertate si faceti bine si cautatii un loc de munca sa poata intretine fam.si luatille bani furati de la cei care a furat tara si ajutati pe cei sarmani,hotiloooor

Musafir

#35

2016-07-07 11:46

Pentru simplul motiv ca mi se pare neomeneste sa sanctionezi atat de drastic o mama ca vrea sa - si hraneasca copilul , fara a - i pune la dispozitie alte cai de indreptare ( munca in folosul comunitatii si angajarea mamei , in functie de studii , intr - un loc din care sa castige existenta pentru intreaga familie , plus o camera , cu apa si o sursa de incalzire , in care sa locuiasca normal ) !

Musafir

#36

2016-07-07 11:52

Pentru ca nu este drept . Daca ajungi sa furi mancare  
pentru copilul tau si astea sa te inchida ,  atunci suntem intradevar saraci  si la propriu si la figurat. Trebuie sa oprim cumva aceasta opresiune impotriva romanilor . O viata traita in genunchi nu merita traita 

 


Musafir

#37

2016-07-07 12:02

Ca la noi la nimeni

Musafir

#38

2016-07-07 12:06

Sper să ajute familia asta chinuită.


Musafir

#39

2016-07-07 12:16

Nu mai pot suport atata partinire,unii fura milioane de euro ,iar o amarata infometata face puscarie grea,ca in Mizerabilii de Victor Hugo.La ei se intampla acum 200 ani.Doamne ce inapoiati suntem

Musafir

#40

2016-07-07 12:17

am semnat cu speranta ca poate vom reusi sa redresam sistemul asta judiar in romania care este total dezechiloibrat unii judecatori is profesionisti si obiectivi tot respectul dar insa ar trebui gasita o solutie pentu judecatorii nedrepti si se impune sa rezolvam cat mai repede aceste incoveniente din sistemul judiciar

Musafir

#41

2016-07-07 12:18

Fac parte din generatia care matura dupa parinti si bunici tara asta,ce a mai ramas din ea si pentru noi.E plin de patroni cu 10 clase(daca le au) de peste 50 de ani care nu stiu sa deschida calculatoru,dar stiu sa dea ordine.Na,ei au avut cum sa fure si sa dezvolte o afacere,noi frecam soriciu.
Bine ca politia nu are ce face,baga PARINTI TINERI SI IN MARE PARTE NUMAI COPII LA PUSCARIE pentru ca nu avem de unde spaga la salariile astea.sa-i plateasca masa pensia cand o putrezi.
Ziua buna!


Musafir

#42

2016-07-07 12:23

ROMANII SUNT MACELARITI DE ORGANIZATIA CRIMINALA DENUMITA LEGAL ,,JUSTITIE”

In Slatina judetul Olt, oras cu daua strazi, s-au format zeci de grupari mafiote de crima organizata conduse de magistrati.
S-a nu uitam de SPAGA luata de Presedinta Tribunalului Olt CARMEN MARNESCU, de SPAGA luata de MInistrul de finante DARIUS VALCOV sau de clanul SANDU ANGHEL zis ,,BERCEA MONDIAL” etc., etc., etc.
Acesti camatari emit hotarari false, la serviciu. si mai si primesc bani pentru asta.
1. Magistrati olteni au condamnat un OM NEVINOVAT pentru, ,, FAPTE INEXISTENTE” fara sa fi identificat vreun inscris in urma caruia s-a motiveze HOTARARILE lor.
2. Magistrati olteni ,respectiv procurorul DNA - MARIN CALUSARU si Prim-procurorul Tribunalului Olt ANCA ELENA-ANUTA au creat un prejudiciu fictiv de 221.578,88 lei si au platit martori mincinosi cu dosare penale cu cate 10.000 lei/persoana pentru a condamna UN OM NEVINOVAT.
In fapt:
I. Pentru un prejudiciu de 43.561,25 lei + TVA creat fictiv de procurorul DNA MARIN CALUSARU in dosarul 10882/311/2010, prin platirea unor declaratii de martor mincinoase cu 10.000 lei /persoana DIN SALARIUL SAU (in inscrisuri si-a bagat picioarele) un OM NEVINOVAT a fost condamnat de judecatori:
1. CONSTANTIN LUIS 3 ani si sase luni inchisoare cu executare si plata prejudiciului CREIAT FICTIV de procurorul DNA Marin Calusaru si judecatorul Constantin LUIZ, in cuantum de 43.561,25 lei + TVA cu titlu de daune materiale.
2. PETCAN ROMEO – IULIAN 4 ani inchisoare cu executare si plata prejudiciului CREIAT FICTIV de procurorul DNA Marin Calusaru si judecatorul Constantin LUIZ, in cuantum de 43.561,25 lei + TVA cu titlu de daune materiale.
3. TRIFANESCU VALENTINA SI SILVIU VISAN de la Curtea de Apel Craiova 4 ani inchisoare cu executare si plata prejudiciului CREIAT FICTIV de procurorul DNA Marin Calusaru si judecatorul Constantin LUIZ, in cuantum de 43.561,25 lei + TVA cu titlu de daune materiale.

II. Pentru un prejudiciu de 169.651 lei CREAT FICTIV de Prim- procurorul Tribunalului Olt ANCA ELENA-NUTA in dosarul 10462/311/2010, care a volorificat cantitatea de 21.125 kg. de aluminiu prin firmele familiei un OM NEVINOVAT a fost condamnat de:
1. judecatorul CHIRCUSI NICOLAE CATALIN la trei ani inchisoare cu executare si plata prejudiciului CREIAT FICTIV de Prim-procurorul Tribunalului Olt ANCA ELENA-ANUTA in cuantum de 169.651 lei cu titlu de daune materiale
2. judecatorul CIOBANU GHEORGHE si judecatoarea BALACI LIANA de la Curtea de Apel Craiova la UN AN SI SASE LUNI INCHISOARE cu executare si plata prejudiciului CREIAT FICTIV de Prim-procurorul Tribunalului Olt ANCA ELENA-ANUTA in cuantum de 169.651 lei cu titlu de daune materiale.
Judecatorii Curti de Apel Craiova TRIFANESCU VALENTINA si CIOBANU GHEORGHE formau completul de judecata C7ap in dosarul penal nr. 10462/311/2012.
Intrand pe rolul Curti de Apel Craiova dosarul penal 10882/311/2010*, a fost repartizat completului de judecata format din judecatori:
1. Claudia Lautaru si
2. Dumitru Onita.
Judecatori TRIFANESCU VALENTINA si CIOBANU GHEORGHE la comanda MAFIEI se despart si formeaza noi complete de judecata pentru cele doua dosare ce apartin MAFIEI ALUMINIULUI ROMANESC
Primul dosar penal fabricat de Procurorul DNA CALUSARU MARIN platind martorii cu cate 10.000 lei, CREIAZA UN PREJUDICIU FICTIV de 43.561,25 lei + TVA, a fost judecat din prima infatisare de judecatoarea TRIFANESCU VALENTINA si judecatorul SILVIU VISAN condamnand UN OM LA 4 ANI INCHISOARE cu executare si plata prejudiciului creiat fictiv de procurorul DNA MARIN CALUSARU si judecatorul Constantin LUIZ .
Al doilea dosar penal fabricat de Prim-procurorul Tribunalului Olt, ANCA ELENA-ANUTA fara probe, pentru care acelas OM NEVINOVAT (luat noaptea din pat) dupa ce a valorificat cantitatea de 21.125 kg. de aluminiu prin firmele familiei CREIAZA UN PREJUDICIU FICTIV de 169.651 lei, a fost judecat de judecatoarea BALACI LIANA si judecatorul CIOBANU GHEORGHE si condamnat la UN AN SI SASE LUNI inchisoare cu executare si plata prejudiciului creiat fictiv de Prim-procurorul Tribunalului Olt, ANCA ELENA-ANUTA prin firmele familiei.
In Romania nu poate scapa de coruptia din sistemul putred de teroristi romani legitimati de stat ca magistrati si conduc firme proprii prin interpusi !.
Ce sume mari de bani sau dus pe căi neştiute spre acesti procurori MARIN CALUSARU si Prim-procurorul Tribunalului Olt ANCA ELENA-ANUTA si judecători TRIFANESCU VALENTINA, CIOBANU GHEORGHE, SILVIU VISAN, BALACI LIANA, CHIRCUSI NICOLAE CATALIN, CONSTANTIN LUIS si PETCAN ROMEO – IULIAN?
- Pentru un prejudiciu de 221.578,88 lei CREAT FICTIV de Prim-procurorul Tribunalului Olt ANCA ELENA-ANUTA si Procurorul DNA Calusaru Marin un om a fost condmnat la 7 ani inchisoare cu executare de prima instanta si la 5 ani si sase luni inchisoare de Curtea de Apel Craiova care are ,,ORBUL GAINILOR” la probe.
- Pentu un prejudiciu 51.927 lei, CREAT FICTIV de procurorul DNA CALUSARU MARIN, judecatori TRIFANESCU VALENTINA si SILVIU VISAN condamna un OM NEVINOVAT la 4 ANI DETENTIE;
- Pentu un prejudiciu de 169.651 lei, CREAT FICTIV de Prim-procurorul Tribunalului Olt, ANCA ELENA-ANUTA care a volorificat cantitatea de 21.125 kg. de aluminiu prin firmele familiei, judecatori BALACI LIANA si CIOBANU GHEORGHE condamna un OM NEVINOVAT la UN AN SI SASE LUNI DETENTIE;
Pentru un prejudiciu de trei ori mai mic CREAT FICTIV de un CRIMINAL CURTEA DE APEL CRAIOVA condamna de trei ori mai multi ani DETENTIE.
- Îmi este jenă de conducatorii aestor institutii, dar eu pe acesti oameni imorali, lipsiți de onoare, respect și corupti ii numesc ,, CRIMINALI”.
,,Eu nu întrebuinţez cuvântul CRIMINAL pentru ca să insult pe cineva”.
Eu le spun CRIMINALI la toti cei care condamna la ordin sau pe bani pentru că aşa cred eu că se numesc ei şi de altfel - mi se pare ca – sunt singuri infractori care nu raspund pentru faptele lor" fiind protejati de DNA si Parchetul Inaltei Curti de Casatie si Coruptie ( Daca furi miliarde ramai cu banii si primesti pedeapsa cu suspendare iar DACA NU FURI NIMIC te ia de pe strada procurori MARIN CALUSARU si Prim-procurorul Tribunalului Olt, ANCA ELENA-ANUTA si te condamna ani grei de puscarie).
Dupa parerea mea acesti CRIMINALI platiti sa apere oameni, nu sa-i distuga, pentru bani au mancat tone de ,,RAHAT” in ordonantele si RECHIZITORIILE lor, FARA SA ARATE O SINGURA PROBA CONCLUDENTA ce reprezenta o infractiune comisa de acest OM NEVINOVAT.
Acesti CRIMINALI judeca la comanda!!!!....prefera sa distruga destine, cariere, familii, sa ucida indirect oameni care s-au trezit peste noapte cercetati abuziv, hartuiti excesiv in dosare penale deschise la comanda !!!!.
Le-am aratat procurorilor si judecatorilor probe certe si concludente, insa probele (inscrisurile) pentru procurori MARIN CALUSARU si Prim-procurorul Tribunalului Olt ANCA ELENA-ANUTA si judecători TRIFANESCU VALENTINA, CIOBANU GHEORGHE, SILVIU VISAN, BALACI LIANA, CHIRCUSI NICOLAE CATALIN, CONSTANTIN LUIS si PETCAN ROMEO – IULIAN, NU SUNT BANI.
Acesti CRIMINALI fac parte dintr-o instituție care nu dă seamă nimănui, care nu catadicsește să se explice în fața nimanui si sunt aparati de Parchetul General si D.N.A.
Vă cer iertare acelora dintre dvs. care, citind aceste rânduri, veți fi deranjați de exprimarea mea, dar acest om NU A FOST JUDECAT.
Acest om A FOST BATJOCORIT in salile de judecata din ROMANIA ( infatiserile facandu-se numai cu SALA GOALA) de CRIMINALI numiti mai sus care continiu i-au bagat PUMNUL IN GURA.
A recuzat judecatorul ca dicteaza grefierei numai ce vrea el, fara sa tina cont de declaratiile martorilor si a primit amenda 2.500 lei, PENTRU ATITUDINE IREVENTIOASA.
Vă rog pe toți cei care citiți aceste rânduri s-a cereti spre consultare inregistrarile de sedinta din dosarele 10882/311/2010 si 10462/311/2012. s-a vedeti CUM AU DISTRUS PROCURORII SI JUDECATORII VIAȚA UNUI OM NEVINOVAT.
Eu am avut încredere în JUSTITIE în profesionalismul lor, dar acum, pus în fața realității, descopar cu groază ca JUSTITIA judeca numai pe bani si constat ca 90 % din detinuti din inchisori sunt condamnati pentru ca nu au avut banii sa dea la judecatori CRIMINALI care vor banii, NU PROBE.
Descoperim ca JUSTITIA are un dispreț terifiant față de viața noastră, sunt complici la genocidul creat de ei si nu dau nici măcar O CEAPĂ DEGERATĂ pe viața noastră.
Acestia protejaza clanurile interlope, mafioţii, milionarii analfabeti, maneliştii şi cam toate categoriile de şmecheri care sfidează România aproape zilnic CU UN LUX OPULENT INEXPLICABIL CA SI AL LOR.
In fata interlopilor care au acaparat sferele puterii, institutiile statului devin neputincioase.
Ipotent a devenit DNA-ul Laurei Codruța Kövesi care a fotocopiat dosarele 10882/311/2010 si 10462/311/2012 si ne-a chemat la DNA sa-i informam daca in afara inscrisurilor mai avem si alte probe ca ei sa le distruga.
Ipotent a devenit si Parchetul Inaltei Curti de Casatie si Coruptie care caseaza tot.
Ipotent a devenit si CSM-ul care dupa numire nu mai are control asupra magistratilor acoperiti de diplome false.
„Vai de zilele noastre! Ce-aţi făcut din noi, neisprăviţilor?”
Vasile Ilie


Musafir

#43

2016-07-07 12:27

Este inadmisibil. Altii fura milioane si nu stiu ce-i aia purcarie si biata femeie sa faca puscarie pt un amarat de cascaval? Ce oameni intregi la minte pot s-o acuze? Mai bine i-ar da un loc de munca. Fereasca Dumnezeu


Musafir

#44

2016-07-07 12:31

De ce ai semnat aceasta petitie? in primul rand sunt mama si nu am suportat lacrimile inocente si pline de durere ale micutei in al doilea rand daca as fi fost in situatia doamnei cu siguranta si eu as fi facut acelas lucru pentru copii mei si al treilea si cel mai important am votat impotriva justitiei nedrepte care judeca dupa banii si condamna in loc sa ajute prin aplicarea unei pedepse mai blande exact cum sa facut cu jefuitorii Romaniei

Musafir

#45

2016-07-07 12:32

felicitari initiatorilor petitiei mi-ati luato inainte si eu eram de aceeasi parere

Musafir

#46

2016-07-07 12:40

O justitie de rahat care la hotii care fura tara le da cu suspendare iar la necajita asta ii da 3 ani...Jeguri.

Musafir

#47

2016-07-07 12:44

In timp ce TICALOSII care se fac că ne guvernează se ocupă de RAHATURI,cetătenii Romaniei mor de foame.Il va durea în c.r pe Iohann de această femeie si de orice femeie de nationalitate română,asa cum tot în c.r o doare si pe madam prună si de fapt pe tot carul cu prosti a lui ciolosmetru.Cam cat l-a durut si-l doare pe miliboc.

Musafir

#48

2016-07-07 12:50

Nu mai am cuvinte față de procurorii și judecătorii români care au ajuns să condamne o femeie că a furat un cașcaval și o pâine (cca.15- 20 lei) pentru ași hrăni copilul care se culcă noapte de noapte flămândă să o condamne la 3 ani pușcărie iar hoții din jurul lui Băsescu, așa cum arată zi de zi posturile de TV și ziarele care au furat milioane de euro se plimbă liberi prin orașele lumii în vacanțe care de are mai exotice. Să vă fie rușine tovarăși procurori și judecători și-l rog pe Dumnezeu să aibă grije de voi așa cum gândiți și acționați iar dacă președintele nu intervine cu grațierea Dumnezeu să-l aibă în grijă.și pe dânsul. ROMÂNII AU O VORBĂ ”DUPĂ FAPTĂ ȘI RĂSPLATĂ” ASTA VĂ DORESC EU VOUĂ.
walter
Musafir

#49

2016-07-07 12:52

Din banii pe care i-a luat ca mita mircea basescu și banii fraudati de elena udrea din Buzău plescoi sa se construiască o casa copilului și mamei condamnate în care sa duca o viață decenta.sapca cu care se afișează dorin cocos și parpalacul la DNA sa fie confiscate și date tatălui copilului care e bolnav.Domnul pinalty zis și Gheorghe Stefan sa le asigure anual distractia cu gondola proiectata de doamna elena plescoi. 


Musafir

#50

2016-07-07 12:57

Interesant de știut de ce marile procese în care miza este de sute de milioane de euro trenează atâția ani în timp ce aceasta nefericita a fost condamnata pentru câteva zeci de leiu