Grațiere pentru mama care a furat un... cașcaval pentru fetița sa


Musafir

#51

2016-07-07 13:10

Rușine justiției române. Ea este aceea care a nenorocit România. Nici curcile bete nu mai au încredere în justiția română. Păcat că din cauza corupților le este pătată și onoare celor cinstiți.

Musafir

#52

2016-07-07 13:20

nu e normal ca cei ce fura miliarde sa faca 2 -3 ani de puscarie avind conditii de detentie neimaginabil de bune dupa care se intorc bine mersi la averile lor aparute peste noapte, iar cei ce fura o "lingura de mincare" sa faca acelasi numar de ani. legea ar trebui revizuita in acest sens.

Musafir

#53

2016-07-07 13:56

Pentru moliarde furate se da cu suspendare , pentru supravietuire se da cu executare , justitia umbla cu ocaua mica si mare.

Musafir

#54

2016-07-07 14:06

am semnat aceasta petitie pt ca nu mi se pare normal si firesc cand cineva care a furat cascaval pt a-si intretine familia primeste o condamnare de 3 ani iar altii care au furat milioane de euro nu au patit nimic.acesata femeie ar trebui gratiata de presedintele Romaniei pt ca are o situatie sociala mai complicata.

Musafir

#55

2016-07-07 14:08

Pt că în țările civilizate nu o să vedeți o persoană condamnată pt furt de mâncare. Cel mult amendată.

Musafir

#56

2016-07-07 14:11

Ce judecator fara suflet a fost in stare sa-i dea 3 ani acestei femei care voia doar sa-i astampere foamea copilei de 9 ani?
Este sfidata o tara intreaga prin pedepsele primite de marii penali care au milioane de euro din mita. Eu sunt batrana dar ce fac tinerii nostri, de ce accepta situatia in care ne-au adus cei de la putere?
I.R.

#57

2016-07-07 14:17

Am inebunit de-a binelea cu totii ? Intreb si eu. Chiar nu mai putem aprecia proportiile de hatarul "luptei cu coruptii"? Cum sa dai o asemenea condamnare pentru o asemena fapta ? Cat de diabolic sau tamp, sau ambele, sa fii sa poti sa dai o astfel de decizie ? Ce s-a intamplat cu compasiunea, solidaritatea si simtul dreptatii din noi, romanii ?


Musafir

#58

2016-07-07 14:24

pt ca starea de necesitate este o cauza care inlatura rasp penala. Pt ca judecatorii trebuie sa aplice legea si cu inima nu numai stricto sens..

Musafir

#59

2016-07-07 14:28

Mi-este rusine ca nu suntem capabili sa construim o justitie dreapta in tara noastra!!

Musafir

#60

2016-07-07 14:34

pentru o justitie dreapta !!

Musafir

#61

2016-07-07 14:36

Pentru ca vreau sa ajut la salvarea acestor oameni si totodata sa condamn cauza care a generat acest caz . Mama acestui copil , de ce a furat .A furat din cauza saraciei . Cine sau ce ne-au facut saraci . Guvernele care au condus tara pana acum . De la 89 incoace mergem din saracie in saracie si tot mai saraci , Si culmea ironiei , nimeni nu este vinovat . Vinovat este tot saracul , fiindca este sarac .Saracii nu se amesteca cu bogatii .

Musafir

#62

2016-07-07 14:41

IARTA-MA,LIVIU,DAR JUSTITIA IN ROMANIA A AJUNS O "PROSTITUATA" !!! ,/// CU SIGURANTA IN SITUATIA ACESTEI MAME,PTR.COPILUL MEU,PROCEDAM AIDOMA..

Musafir

#63

2016-07-07 14:43

Catre Conducerea Romaniei:Asigurati oamenilor locuri de munca ,salarii corespunzatoare cu munca prestata si n raport cu preturile / costurile)pt a stopa Saracia,Lipsa de educatie,Delicventa/Infractiunile(furt,jaf,prostitutie,abandon,abuz,etc.etc)Asigurati copiilor indemnizatii corespunzatoare

Musafir

#64

2016-07-07 14:45

Am semnat fiindcă este nedrept ca o femeie care a furat ceva de mâncare pentru copilul ei să facă pușcărie. Să zicem că o condamna cu suspendare, sau la niște zile de muncă în folosul comunității, dar mai ales că se interesa cineva de ce a furat, ce face fetița pentru care a furat. Cu atât mai mult cu cât infractori dovediți cu zeci și sute de milioane sustrase sunt condamnați cu suspendare, sau chiar liberi lăsați de aceeași justiție.

 


Musafir

#65

2016-07-07 14:47

Legile sunt făcute pentru oameni, pentru a reglementa relatiile, raporturile dintre acestia.A aplica o norma doar "in litera ei" ne transforma in roboți.A nu tine cont de circumstante arată ce fel de societate am ajuns.Adulam" statul de drept", acel stat care face dreptate creând o mai mare nedreptate. Ce este ingrijorator, este numărul mare de romani care spun cu atata usurinta "la puscarie" fara macar sa vada cum se procedeaza si in alte state.Exista si alte solutii.

Musafir

#66

2016-07-07 14:54

COCOS, a furat MILIOANE DE EURO, pedeapsa de 3 ani inchisoare ?????????!!!!!!!......NOAPTEA MINTII.

Musafir

#67

2016-07-07 15:00

Nu e drept ca o femeie care nu avea ce da copilului sa manance si a furat pt ai da de mancare sa stea in puscarie si cei care au furat zeci de milioane se plimba bine mersi prin toata tara. Daca voiau sa o pedepseasca puteau sa ii dea ceva in folosul comunitatii nu ani grei de inchisoare .

Musafir

#68

2016-07-07 15:03

Este de.a dreptul strigator la cer modul in care se imparte dreptatea in Tara Romaneasca!

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2016-07-07 15:04



Musafir

#70

2016-07-07 15:15

Cei CE furs milioane sunt liberi ,,,Sa se bucure de ceea CE au furat! Train intr-o Tara condusa de sinistrii so ciudati ,care for Sa DEA exemple cu cazuri demne de Mila so plans ! Jos cu ei ,Jos cu imbuibatii !

Musafir

#71

2016-07-07 15:22

Am semnat această Petiție,pentru că așa este este Normal într un STAT DE DREPT,în care trebuie să se Gândească CORECT

Musafir

#72

2016-07-07 15:27

In locul acestei mame ar trebui sa stea mafiotii care au ruinat Romania ,devastand-o,furand-o si umilindu-si concetatenii.

Musafir

#73

2016-07-07 15:29

Pentru ca sunt foarte multi oameni care nu au un loc de munca iar nesimtirea celor ce ne conduc nu are limite...rusine!

Musafir

#74

2016-07-07 15:30

Cauza care a determinat infractiunea comisa de mama este disperarea in fata saraciei si foamei. Trebuie sa putem ierta o asemenea fapta si sa dam sanse fiicei sa devina un om adevarat, care sa aiba incredere in societatea in care traieste.

Musafir

#75

2016-07-07 15:30

DACĂ FACI CEVA FĂRĂ SORȚI DE IZBÂNDĂ CHIAR,E MAI BINE DECÂT DACĂ NU FACI NIMIC.AR ÎNSEMNA SĂ NE COMPLACEM ÎN SITUAȚIA ACTUALĂ.