Grațiere pentru mama care a furat un... cașcaval pentru fetița sa


Musafir

#201

2016-07-08 02:31

Pt a se face dreptate !

Musafir

#202

2016-07-08 02:42

Din umanitate

Musafir

#203

2016-07-08 03:12

Este mult mai usor sa " aplici legea " pe oameni simpli si fara aparare fara o armata de avocati , fara bani si fara putere ! Iti faci treaba mai usor , nu - i asa ? Nu ti- e frica nici de gura lui Becali nici de banii lui Cocos sau Vanghelie! Sa va fie rusine ! Nu stiu cum dormiti noaptea!

Musafir

#204

2016-07-08 03:17

O sansa unui copil, care are nevoie si de zambete nu numai de lacrimi.

Musafir

#205

2016-07-08 03:25

Se pare ca justitia chiar este oarba in Romania,dosarele unora sunt fabricate la comanda,fara probe,in schimb celor care ar trebui sa infunde puscariile justitia ii achita.Rusine!!!!!!
talmiro
Musafir

#206

2016-07-08 03:33

Mai e ceva de comentat? Tara lui Papura Voda! Unde unii fac puscarie pentru o paine, altii huzuresc pe milioane furate!
Vorba domnului Ciuvica, ne intoarcem in vremea lui Hugo din Mizerabilii!!!!!


Musafir

#207

2016-07-08 03:42

Pentru cei care fura milioane de Euro, exista fel de fel de înlesniri care le fac perioada de detenție sa fie ca un sejur la o pensiune de 3 margarete..Pentru o mama ca asta nu exista nimic...trebuie sa aplicăm "legea"...Guvernele care de 26 de ani "conduc" tara si in special bandiți crescuti de Iliescu, tatăl Partidului Social si Democrat, ar fi trebuit sa se îngrijească mai mult de rezolvarea acestui gen de probleme sociale. Oricum este o rusine...

Musafir

#208

2016-07-08 03:55

Acte de injustiție oribile se petrec sub ochii nostri, iar cei plătiți de statul roman, pentru a proteja cetățeanul de abuzuri si a face dreptate ramân insensibili! Grațierea in acest caz este o urgenta!
Gabrom

#209

2016-07-08 04:31

Suntem inumani cind trimitem o mama la inchisoare pt ca trebuie sa pedepsim.....FAPTA.Oare de ce in UE nimeni nu pedepseste furtul de hrana.Oare noi suntem tot in RSR?Sau din 2007 ar fi trebuit sa ne aliniem la tot ce se intimpla si se face in....UE?!Pacat.Domnule Presedinte eliberati astfel de oameni.Puteau sa ii dea munca in folosil comunitatii sau o pedeapsa cu suspendare pentru ca e la moda pt cei ce au devalizat Romania.Cit costa sa tii un om in penitenciar?Va spun eu..2500 lei pe luna×36=........va las pe dv sa vedeti cit pierde bugetul statului.Poate ne vom reveni!Dar e f greu.


Musafir

#210

2016-07-08 04:37

Am semnat cu toată inima, dar aș vrea să nu se creeze precedent!

Musafir

#211

2016-07-08 04:44

Am semnat aceasta petitie pentru ca sunt revoltata de cate nedreptati se fac in aceasta tara.Adevaratii vinovati pentru situatia in care s-a ajuns - tara vanduta pe nimic strainilor care o ,,dezmembreaza" putin cate putin, oameni necajiti din ce in ce mai mult,nivel de trai ,, vai mama noastra"-, nu vor plati niciodata, in schimb platesc tot ce-i necajiti si amarati.

Musafir

#212

2016-07-08 04:47

Am ajuns sa traim intr-o tara in care dreptatea si corectitudinea nu mai au nici o valoare...........
In tara noastra in zilele de azi trebuie sa furi cat mai mult ca sa stai afara,daca furi o paine ca sa-ti supravietuiasca copiii te arunca imediat la puscarie....
Ok, a furat,nu a facut bine,dar inainte de a condamna un om vezi de ce a facut asa ceva,care e problema..........si in functie de gravitatea faptei condamnal.
Violatorii si criminalii stau pe afara,doar nu sunt un pericol public,iar pentru o paine stai la parnaie-esti pericol social.
Daca a furat o paine,ca sa-l faci sa inteleaga ca a gresit pune-l frate sa faca cateva ore in folosul comunitatii,nu-l arunca in puscariile care sunt si asa suprapopulate(sunt puscarii unde sunt cate 29-35 detinuti intr-o camera)
Daca inchizi un om pentru nimic sau si mai grav nevinovat,nu il reeduci,dar poti fi sigur ca o sa-l faci un om rau.
Nu castigi in fata sistemului eu stiu cum e,doar trec prin asa ceva.

Musafir

#213

2016-07-08 04:59

Da, aceasta mama a furat pentru a avea un pic de mancare pentru fetita ei. Pentru fapta ei trebuie sa fie condamnata, cel mult cu suspendare, avand in vedere condamnarile marilor hoti cu milioane de euro, multi fara nici-o zi de temnita!!

Musafir

#214

2016-07-08 05:02

LIBERTATE SI FRATIE

Musafir

#215

2016-07-08 05:06

Pentru ca m am saturat de corupție, nedreptate și minciuni. Petiția îmi reda speranța că numai cei din fruntea noastră au uitat sa fie oameni și ca noi cei cu suflet și bun simț suntem mai mulți și trebuie sa le arătăm acest lucru.

Musafir

#216

2016-07-08 05:13

Poate Romania o sa se trezeasca....poate o sa se ridice din ghenunchi....suntem un popor ingenuncheat..

Musafir

#217

2016-07-08 05:19

Pt ca politicieni fura milione si nu fac zile de închisoare si pt ca o mama a furat sa isi hranesca copilul 3 ani inchisore .Unde e dreptate domnilor judecători.

Musafir

#218

2016-07-08 05:19

Pentru ca sunt om!

Musafir

#219

2016-07-08 05:21

E strigator la cer!!! Politicienii care au furat tara ñu sint in arest....dar saracii DA!!! Ajutati va rog frumos aceasta mama !!!!!!!

Musafir

#220

2016-07-08 05:26

pentru ca am vazut ca si judecatorii sunt la un moment dat "oameni " vezi judecatoarea cu pantofi albastri , un judecator ca doamna trebuia sa discearna cazul

Musafir

#221

2016-07-08 05:31

Nu subscriu unei asemenea fapte, totusi, consider ca un om, care a ajuns sa recurga la un gest extrem ( doar pentru a-si hrani copilul) presupune ca disperarea a ajuns la cote maxime. Copilul are nevoie de ambii parinti pentru a se dezvolta frumos si amonios, dar cu atat mai mult de cea care i-a dat viata! Sta in puterea organelor competente de a relua cazul, a-l studia cu discernamant si a da o solutie favorabila. A mutila sufletul unui copil, doar pentru nesansa de a fi sarac , mi se pare o crima! Profund impresionata de acest caz, ca marea majoritate a celor care inteleg cu sufletul acesta situatie, ma alatur tuturor celor care lupta pentru solutionarea acestui caz! Deschideti ochii inimii larg stimati factori de decizie !!!

Musafir

#222

2016-07-08 05:31

Azi JUSTITIE=MAGARIE

Musafir

#223

2016-07-08 05:32

Doamne ajuta sa fie gratiata! Oare cand se vor gandi parlamentarii nostri la nivelul nostru de trai?

Musafir

#224

2016-07-08 05:33

Am semnat pentru ca lacrimile unui copil de 9 ani, plain de griji si de nevoi sa fie transformate in bucurie.
Copiii nostri nu mai indraznesc sa fears jucarii sau mancare, copiii nostri cer mai nou doar sa aiba langa ei parinti.

Musafir

#225

2016-07-08 05:45

Pt ca am impresia ca doamnei legate la ochi ( ipotetic ) ... i s-a dereglat balanta ...