Grațiere pentru mama care a furat un... cașcaval pentru fetița sa

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Grațiere pentru mama care a furat un... cașcaval pentru fetița sa


Musafir

#176

2016-07-07 20:34

Cu siguranta va scapa!

Musafir

#177

2016-07-07 20:38

Nepotelul meu - Calin, care are 6 ani si jumatate spune sa iasa mama fetitei din inchisoare, sa aiba multi bani, sa aiba o casa noua si fetita sa aiba jucarii, sa aiba caiete si sa fie sanatoasa !
Tucheta

#178

2016-07-07 20:39

JUSTITIA ROMANA  este o rusine  nationala!Cum eposibil o asemenea  sentinta? Oare procurorii sau judecatorii  astia   mai au inima ,mai au suflet ?Au copii?  De la presedintele  tarii nu m-astept la vreo gratiere atata vreme cat el nu are copii,nu stie ce inseamna un suflet de copil trist care nu are ce manca.

Hai ,oameni buni cu suflet sa dovedim ca ne pasa! 


Musafir

#179 Re: Si ce domiciliu ... cu elicopter in curte.

2016-07-07 20:42

#8: -  

 


Musafir

#180

2016-07-07 20:45

Daca a face si a împărți dreptate,dar si a aplica legea,inseamna ca trebuie sa furi mâncare si sa faci puscarie,iar daca furi miliarde de euro,si vinzi o tara,inseamna sa scapi de judecata,ma intreb ce este si cum functioneaza justiția in tara asta.Poate vom avea cândva un raspuns,dar si parte de o schimbare radicală.Sa apucam ziua cand justiția va fi una pt toti.

Musafir

#181

2016-07-07 20:51

Nu mi se pare normal sa stai închis pt un amărât de cașcaval, oare este mai important un cașcaval decât sufletul unui copil poate traumatizat pe viața ??!!!!

Musafir

#182

2016-07-07 20:58

Oameni nevoiași care au dreptul și ei la o viață normală....Dar mai spun doar atît: să fie oarba si după procurorul de caz si după completul respectiv de judecători 50de generații de aici înainte numai cancer și ciroză să mai aibe parte.!!!!

Musafir

#183

2016-07-07 21:12

Trebuie oprita influenta justitiei corupte din Romania!

Musafir

#184

2016-07-07 21:20

Toata lumea are dreptul la hrana
Tebuie sa devina alaturi de dreptul la viata .....legea numarul 1 la nivel mondial ( multi o sa spuna ca e utopie ) ....asta inseamna sa fim OAMENI

Musafir

#185

2016-07-07 21:23

Am semnat pt.ca si eu sunt mamă și mă doare sufletul când știu că un copil cere de mâncare și nu am ce să-i dau.

Musafir

#186

2016-07-07 21:25

Vrem dreptate !!!

Musafir

#187

2016-07-07 21:28

Suntem 9 frați. Când eram mici cautam firimituri prin dulapuri. Mama muncea,era prof de muzica,dar nu câștiga suficient cat sa ne întrețină. Și tata muncea. Eram multi...stiu cum e sa nu ai ce manca...
Toți 9 frați am terminat o facultate ..pt k mama a făcut tot ce a putut ca noi sa avem un viitor mai bun.. Ei ii datoram totul..Faptul k toti 9 suntem bine... Dzeu sa.i odihneasca pe parintii mei...
Mamele merita iertate..sunt in stare sa faca orice pt copiii lor.

Musafir

#188 Re:

2016-07-07 21:30

#5: -  

 Halal țară... 


Musafir

#189

2016-07-07 21:33

In Us am citit un articol despre un ofiter de politie care nu a arestat o femeie care furase mancare . A dus-o acasa si apoi a revenit impreuna cu colegul sau amandoi incarcati de plase pline cu produse alimentare. A fost emotionant.Vreau, imi doresc demult sa gasesc motive care sa ma faca mandra de tara mea...


Musafir

#190

2016-07-07 21:35

Incredibil, in ce hal am ajuns!

Musafir

#191

2016-07-07 21:46

Adevarata judecata a hoti;or nu a inceput ..

Musafir

#192

2016-07-07 21:52

Toti care ne fura si ne distrug tara nu mai fac puscarie. Ce justitie avem?

Musafir

#193

2016-07-07 21:54

alti fura si delipideaza statu cu milioane si alti care fura um se zice un ou sau o batrania care vinde un pahar de zmeura sau un zmoc de patrunjel ea 5000mi amenda undei justitia in tara asta

Musafir

#194

2016-07-07 22:00

Sa-i fut in gat pe toți parlamentarii și pe toți nenorociti de procurori care aplica legea numai muritorilor de foame. Sa dea DUMNEZEU sa muriți chinuiți .

Musafir

#195

2016-07-07 22:01

Suntem o țară de barbari! Parcă suntem blestemați să fim conduși de niște lichele care nu mai pun preț pe umanitate, nu au nici un Dumnezeu și nu vor să mai știe de cei care le-au acordat votul după ce se văd în fotoliile lor comode. Ne privesc cu dispreț, sfidează orice lege a bunului simț, dau legi doar pentru ei și omul de rând e condamnat pentru aproape nimic la ni de închisoare. E drept, nu sunt pentru astfel de fapte dar numai un părinte știe ce înseamnă să nu-i poți oferi copilului hrană...Doamne, ai milă de familia asta și dă gând bun celui pe care nu l-am votat! Tot binele și liniștea din lume familiei! Fetiței mii de calde îmbrățișări și să nu-ți piardă speranța! MAMA TREBUIE SĂ FIE ALĂTURI DE PRUNCUL EI, NU LA ÎNCHISOARE! Sunt destui care au furat cu nerușinare din banii noștri pentru binele personal, nu pentru a hrăni un prunc! Rușine, clică de nemernici care sfidați de ani de zile amărâtul ăsta de popor!!!

Musafir

#196

2016-07-07 22:30

Din cauza nedreptatilor savarsite in frumoasa noastra tara!

Musafir

#197

2016-07-07 22:52

Aceasta MAMA A FURAT PENTRU SUPRAVIETUIRE !!!! pentru copilul ei infometat. Este o mare mare diferenta fata de cei care au furat si continua sa fure Romania !!!!!

Musafir

#198

2016-07-07 22:58

Arestati-i pe baronii care-si spala banii (miliarde) pe semnatura fraierilor, baronii care fac legile in tara asta ...care controleaza politicieni, functionari, televiziuni- jurnalisti corupti...care ne vor spalati pe creier, sclavi; caci baronii de azi - fosti bisnitari...au uitat de unde au plecat ...si ne trateaza cu dispret, de parca nu ar ajuge toti sub pamant, mai devreme sau mai tarziu
Nu exista democratie atata vreme cat exista sclavie! Arestati-i mai bine pe miliardarii care au firme in Cipru si nu au platit niciodata impozite, care au intrat in insolventa si au tras tepe oamenilor cinstiti... Nu mai vanati oamenii pentru o amenda de acum 7 ani sau pt un patrunjel vandut in piata, e nedrept! Sunt oameni care se lupta sa supravietuiasca- nu au bani de un bilet de autobuz sau de o paine...nu ii amendati, oferiti-le un sprijin, nu ii umiliti, ajutati-i sa traiasca demn... Ne-am saturat sa muncim doar ca sa platim taxe si impozite. Luati bani de la baroni si ajutati la ridicare nivelului de trai... Sper ca intr-o zi toti cei care s-au imbogatit pe spinarea oamenilor cinstiti, sa plateasca cu varf si indesat, sper si cred cu tarie ca Dumnezeu o sa faca dreptate!

Musafir

#199

2016-07-07 23:21

DOAMNE AJUTĂ TUTUROR !!! Nu am cuvinte să calific acest gest,această hotărâre de condamnare a acestei mame, care a greșit,este adevărat, dar aşa cum spunea chiar vrednicul de pomenire Părintele Cleopa Ilie,"mai mare păcat este să mori de foame decât să furi ceva de mâncare" !!!Ce măsură a mai dispus instanţa de judecată pentru a rezolva acest caz ???A sesizat cumva şi organismele de protecție socială ??? Sau s-a spălat pe mâini și a pronunțat doar condamnarea ???
ATUNCI DE CE SE MAI MIRĂ,IERTAŢI-MI EXPRESIA, DIFERIŢI DOBITOCI,CĂ POPORUL ROMÂN A VOTAT RECENT PRIMARI ARESTAŢI SAU ÎN CURS DE JUDECARE ??? NU ESTE ACESTA UN VOT DE BLAM ADRESAT INDIRECT JUSTIȚIEI DIN ROMÂNIA, CARE ESTE PENTRU "UNII MUMĂ ȘI PENTRU ALŢII CIUMĂ"???

De la președintele care a muşamalizat crima de la "Colectiv" nu am nici o aşteptare,dar încolțit de opinia publică poate fi silit să dea o graţiere măcar pentru această mamă !!! Doamne ajută tuturor românilor!!!


Musafir

#200

2016-07-08 01:31

Pt ca exista multa saracie si disperare.Stiu si eu sint mama si de multe ori am avut situatii cind copilul meu nu avea pe moment ce minca.Nu ne ajungem cu banii.