Grațiere pentru mama care a furat un... cașcaval pentru fetița sa

Liviu Pleșoianu
Autorul acestei petitii

#1

2016-07-07 08:03

Este momentul să arătăm că suntem, cu adevărat, oameni...


Musafir

#2

2016-07-07 08:27

Doresc sa se schimbe ceva în tara asta.Este inadmisibil sa ti hrănești un copil și sa fi închis, iar cei cu vile,mașini, conturi în banci si mai știu eu ce averi culese din buzunarele noastre sa rida de noi,fiind liberi.

Musafir

#3

2016-07-07 08:58

Am semnat aceasta petitie pentru ca sunt revoltata ! Pe ce lume traim?!!

Musafir

#4

2016-07-07 09:07

Pentru ca fetita asta minunata sa poata fi langa mama ei.

Musafir

#5

2016-07-07 09:09

Bine că cei care au furat milioane de euro au primit condamnări mai mici decât a acestei mame disperate care a ajuns să fure pentru a-i supraviețui fetița. Halal justiție!

Musafir

#6

2016-07-07 09:12

Este groaznic ce se intampla cu justitia acestei tari.Sunt de acord ca toti cei ce comit fapte penale sa plateasca,dar in raport cu gravitatea faptelor.Justitia nu cred ca trebuie sa fie de timp stalinist.Orice om fie el procuror sau judecator,mai trebuie sa aiba si suflet.Sanctiunile trebuie date cu discernamant.Astora care au furat intreaga avutie a tarii ce pedeapsa ar trebui sa li se aplice.Daca ne luam dupa justitia romana,pedepse foarte mici sau de loc,iar de banii furati sa nu se atinga nimeni.Asta nu e justitie.Atata timp cat la conducerea acestor institutii de forta vor ramane oameni numiti de mafia condusa de fostul presedinte,nimic nu se va intampla.Eu nu inteleg de ce un singur om ,poate numi atatia inalti demnitari sau conducatori ai institutiilor de forta ca SRI,DNA,STS,INALTA CURTE,etc.?Se vede ce a iesit din numirile lui Basescu.IMUNITATEA LUI PE VIATA.ESTE NORMAL?.

Musafir

#7

2016-07-07 09:18

Pentru că s-a ajuns la limita insuportabilului față de societatea românească! Poporul român este îngenuncheat!

Musafir

#8

2016-07-07 09:21

Cum se poate asa ceva pe cel care a deturnat milioane de euro de la stat sau din fonduri europene il condamni cu suspendare sau arest la domiciliu si pe cel care fura de foame sa --si hraneasca copilul ii d-ai 3 ani .

Musafir

#9

2016-07-07 09:28

Exista prea multe decizii ale instantelor ostile mamelor. Mamele au ajuns vinovatele de serviciu pentru ca isi iubesc, ocrotesc si hranesc copii.Mamele sunt hartuite, la fel si copiii lor, in numele unor legi stupide copiate din occident.

Musafir

#10

2016-07-07 09:29

Ce pedeapsa au primit mafiotii cu gulerele albe pentru sumele enorme furate din banul public ?

Musafir

#11

2016-07-07 09:34

Nu trebuie sa te mai ocupi de gainarii in Romania . Dai tunuri de milioane de euro ca pedeapsa este la fel sau mai mica . Halal Justitie !!!


Musafir

#12

2016-07-07 09:39

Freedom! Statul trebuie sa garanteze un nivel de trai corespunzator, pentru a nu genera astfel de drame! 

 


Musafir

#13

2016-07-07 09:40

VREAU SA-MI ARAT DEZAPROBAREA PT TOT CE SE INTIMPLA IN ROMANIA........COPII CE NU AU CE MINCA SI PRESEDINTELE SI PARLAMENTARII CUMPARA AVION DE MILIOANE DE EURO!!NU LE ESTE RUSINE?CUM POT DORMI CU CAPUL LINISTIT PE PERNA!?

Musafir

#14

2016-07-07 09:49

nu am cuvinte sa-mi exprim revolta, scoatem o picatura din ocean, sunt convinsa ca femeia va iesii din puscarie cu ajutorul nostru ,dar ce facem cu "'oceanul''. citi sunt oare in situatii asemanatoare datorita acestor monstrii care au ajuns in functii de decizie ?, nu vom trai mai bine daca nu vom face presiuni pentru schimbarea întregului sistem. Prostia, lacomia, incompetenta si mai ales dezumanizarea unora ne facem sa vedem zilnic asemenea situatii.Dl. Adrian Ursu a avut dreptate , s-a ajuns la o violenta sub toate formele de neimaginat in toata societatea romaneasca. Ii doresc femeii sa-si creasca fetita in libertate, pe fetita sper sa nu o marcheze asemenea nedreptate facuta mamei sale de un stat bolnav si lacom, iar pentru dvs, multumiri pentru pasii marunti pe care-i faceti, , sunt convinsa ca daca oamenii de buna credinta sunt mobilizati pentru o schimbare radicala si sanatoasa se va putea face ceva pentru binele tuturor.Rusine magistratului care a dat o asemenea sentinta , nu puscaria ar fi o lectie benefica pentru el ci înfometarea sa vada ce inseamna sa aduci un om la disperare.Mult succes

Musafir

#15

2016-07-07 09:59

Pentru ca trebuie sa atragem atentia judecatorilor sa trateze corect si umanitar pe toti justitiabilii ,sa stabileasca pedepse in functie gravitayea faptei si de prejudiciu si nu dupa notorietatea avocatului ,a inculpatului sau dupa bunul plac .

Musafir

#16

2016-07-07 10:03

Lipsa hranei pune in pericol supravietuirea si existenta vietii insasi.

Musafir

#17

2016-07-07 10:37

Sunt de parere ca putea munci doamna in folosul comunitatii 2-4 saptamani si era o lectie pentru dansa; dar... lectia celor care au decis sa mearga la puscarie 3 ani, si-o insuseste cineva? Pacat de acel copil! Imi doresc foarte mult ca lacrimile fetiteti sa se transforme in lacrimi de bucurie. Orice copil are dreptul la 3 mese/zi; nu orice puturos are dreptul la ajutoare sociale nejustificate... cum se intampla des in aceasta tara.

Musafir

#18

2016-07-07 10:38

Total de acord cu gratierea.
Iar mamei i-as transmite un mesaj: data viitoare cand mai e in situatia de a nu avea mancare pentru copil sa renunte la unghiile frantuzesti si la machiaj, si sa dea banii aia pe mancare.
Suna dur, stiu, dar am observat aseara in reportaj ca avea o manichiura frantuzeasca. O mama care are grija copilului se gandeste mai intai la copil si apoi la manichiura.


Musafir

#19

2016-07-07 10:41

Dezaprob aceasta decizie ca mama sa faca puscarie in acest caz; ar putea fi revizuita decizia, avand in vedere ca n-a dat in cap nimanui si nici n-a delapidat tara?...

Musafir

#20

2016-07-07 10:42

Din revolta fata de modul cum se judeca în ziua de azi. Cei mai mari corupți scăpa, iar o fracțiune de câțiva lei este aspru pedepsita. Eu nu spun ca hoții, indiferent de valoare sa fie iertați, dar sunt o mulțime de modalități de condamnare, făcându-se diferența și în funcție de valoarea furtului . Asta se întâmplă pt ca acum in justitie sunt f multi incompetenți și șpăgari. ..

Musafir

#21

2016-07-07 10:45

Pt ca este strigator la cer ce se intampla in tara asta!!!! Ordinarii de la conducere au furat tot si au scapat basma curata, iar poporul moare de foame!! Nenorocitii!!

Musafir

#22

2016-07-07 10:45

JUSTITIA DIN ROMANIA ESTE O MIZERIE .

Musafir

#23

2016-07-07 10:49

Pentru ca asa e omeneste!Pentru ca Johannis trebui sa invete ca omenia e primul semn pentru un presedinte(daca este...)

Musafir

#24

2016-07-07 10:51

Pentru ca este disproporționată pedeapsa in raport cu fapta!

Musafir

#25

2016-07-07 10:52

Sanremo vinovati cu totii ,nu am avut curajul raspunderii,pacat de tara noastra !