Grațiere pentru mama care a furat un... cașcaval pentru fetița sa


Musafir

#226

2016-07-08 05:46

A fi om este o conditie la care foarte multi nici nu viseaza sa ajunga... sa achitam in instanta micile gainarii, NU MARILE TUNURI CE SARACESC TOT MAI MULT BIATA NATIE ROMANA... aceasta fetita merita o viata mai buna si alaturi de mama ei, nu in bezna si deznadejde

Musafir

#227

2016-07-08 05:47

Sunt mama, am o fetita de 5 ani. Si eu as fi furat mancare pentru copilul meu. Numai un parinte poate intelege asta. As face orice pentru copilul meu, as fura, as ucide, m-as prostitua, absolut orice, mi-as da viata pentru fiica mea. Orice femeie care este mama intelege exact sensul cuvintelor mele.

Musafir

#228

2016-07-08 05:53

As avea cateva comentarii de facut, dar ma abtin. Incepand de la cei care fura milioane de euro si sunt liberi ca pasarea cerului si terminand cu acest exemplu al petitiei. Suntem tara lui Papura Voda. Asta e!

Musafir

#229

2016-07-08 06:02

Nici un copil nu merita sa fie privat de mama

Musafir

#230

2016-07-08 06:04

Nici un copil nu merita sa fie privat de mama lui iar aceasta mama este cu adevarat MAMA

Musafir

#231

2016-07-08 06:18

Eu am inteles ca toata "smecheria" este sa nu furi putin ,pentru ca platesti de n-ai aer ! Daca furi mult ca sa dai si la altii (prin "altii" intelegand inclusiv reprezentantii statului de drept) totul este ok ! Pedepsele sunt absolut simbolice sau chiar peniblie !

Musafir

#232

2016-07-08 06:21

Este nedrept, ca o mama care a dorit sa-si hraneasca copilul sa stea dupa gratii pt o bucata de cascaval, iar cei care intr-adevar se infrupta din cascavalul national sa fie liberi si sa ne zambeasca batjocoritor.

Musafir

#233

2016-07-08 06:23

Ce comentarii sa mai faci in tara cu "PARTIDUL MEU","
PARLAMENTUL MEU" "PALATUL MEU","PLIMBARILE NOASTRE IN LUME","CASELE MELE LUATE DIN MEDITATII","PLIMBARILE SAPTAMINALAE BUCURESTI -SIBIU DE CITE 3 ZILE CU O COHORTA DE MASINI SI SPP-isti","AVIONUL MEU"," PRIETENUL MEU AUSTRIAC CARE TAIE PADURILE TARII,""TOTALA INDIFERENTA FATA DE OAMENII SIMPLI AI ACESTEI TARI SUBJUGATE " ETC.... !!!!
ALTE COMENTARII SUNT DE PRISOS,CA NU LE IA NIMENI IN SEAMA. AICI ESTE LUPTA PENTRU PUTERE SI BANI,BANI MULTI FARA MUNCA...........

Musafir

#234

2016-07-08 06:24

Să auzim de bine! Felicitări pentru iniţiativă.

Musafir

#235

2016-07-08 06:27

PENTRU CĂ LEGILE SUNT APLICATE MURITORILOR DE RÂND ! CELOR CARE S-AU ÎMBOGĂŢIT PE SPINAREA POPORULUI ÎNFOMETAT, NU SUNT APLICATE LEGILE, PENTRU CĂ AU CU CE SE SUSŢINE ÎN FAŢA CELOR CARE APLICĂ LEGILE ! RUŞINEEEEEEEEEEEE!

Musafir

#236

2016-07-08 06:29

Din omenie !!!

Musafir

#237

2016-07-08 06:42

este nedrept ce se intampla ...sa se cerceteze cu mai mare atentie asemenea cazuri si dupa aceea sa se ia masuri dar nu de genul acesta...cu detentie...sa se ia masuri pt copii a caror parinti nu au serviciu pt a supravietui...sa se asigure loc de munca pt a putea asigura cel putin hrana zilnica...

Musafir

#238

2016-07-08 06:46

am vizionat emisiunea de la antena 3

Musafir

#239

2016-07-08 06:46

SPER DIN TOT SUFLETUL CA MAMA FETITEI SA FIE ELIBERATA!

Musafir

#240

2016-07-08 06:50

Vreau ca si la noi sa existe jurati , ca sa nu mai stam la mana unor magistrati corupti si subiectivi.

Musafir

#241

2016-07-08 06:52

Puscariile din romania sunt pline de astfel de cazuri...din pacate adevaratii vinovati sunt liberi...trist!

Musafir

#242

2016-07-08 06:59

Dupa ce o elibereaza, sa se ocupe judecatorii si de situatia ei sociala, ca sa nu mai fie nevoie sa recidiveze. Exista asociatii si proiecte sociale care ajuta oamenii sarmani. Sa se faca o evaluarea situatiei sociale in cazul ei. Daca n-au ce manca e normal sa intinda mana sa cerseasca mancare sau sa ia de acolo de unde e prea multa....

Musafir

#243

2016-07-08 07:01

Adrian Paunescu - Un pachet de biscuiti

Bookmark and Share
Nu stiu daca ati aflat cu totii, oamenii milostivi si instariti
De batrana ce-a furat de foame un banal pachet de biscuiti.
Ea de acolo isi cumpara sarmana, ieftin alimentul preferat
Pana cand cu preturile astea, n-a mai avut bani si l-a furat.

Totusi cat de rea esti soro lume,
Ce cumplit spectacol iti permiti
Daca s-a ajuns sa moara oameni
Pentru un pachet de biscuiti

Nu stia sa minta si sa fure, a trait in cinste din putin
Si-au vazut-o ca e speriata, parca o muncea un gand strain
Nici n-au apucat s-o controleze, ca s-a si predat ca intr-un joc
Si innebunita de durere a cazut si a murit pe loc.

Totusi cat de rea esti soro lume,
Ce cumplit spectacol iti permiti
Daca s-a ajuns sa moara oameni
Pentru un pachet de biscuiti

S-au furat averi de miliarde, tari intregi au fost facute praf
Nici n-ar fi mai potrivita sigla decat o ruina si un jaf
Iar acei ce le-au furat pe toata dau din cap profund dezamagiti
Ca batrana a murit umila pentru un pachet de biscuiti.

Totusi cat de rea esti soro lume,
Ce cumplit spectacol iti permiti
Daca s-a ajuns sa moara oameni
Pentru un pachet de biscuiti

Musafir

#244

2016-07-08 07:06

Am semnat pentru a acorda o sansa unui om care a incercat sa supravietuiasca intr-o lume nedreapta.

Musafir

#245 De furat se fura,abuzurile sunt,admise de lumea justitiei, dar nu pentru orisicine.

2016-07-08 07:14

"Cît îmi sunt de urîte unele dobitoace,
Cum lupii, ursii, leii si alte cîteva,
Care cred despre sine ca pretuiesc ceva!
De se trag din neam mare,
Asta e o-ntîmplare:
Si eu poate sunt nobil, dar s-o arat nu-mi place.
Oamenii spun adesea ca-n tari civilizate
Este egalitate.
Toate iau o schimbare si lumea se ciopleste,
Numai pe noi mîndria nu ne mai paraseste.
Cît pentru mine unul, fiestecine stie
C-o am de bucurie
Cînd toata lighioana, macar si cea mai proasta,
Cîine sadea îmi zice, iar nu domnia-voastra."
Asa vorbea deunazi cu un bou oarecare
Samson, dulau de curte, ce latra foarte tare.
Catelul Samurache, ce sedea la o parte
Ca simplu privitor,
Auzind vorba lor,
Si ca nu au mîndrie, nici capricii desarte,
S-apropie îndata
Sa-si arate iubirea ce are pentru ei:
"Gîndirea voastra, zise, îmi pare minunata,
Si sentimentul vostru îl cinstesc, fratii mei."
- "Noi, fratii tai? raspunse Samson plin de mînie,
Noi, fratii tai, potaie!
O sa-ti dam o bataie
Care s-o pomenesti.
Cunosti tu cine suntem, si ti se cade tie,
Lichea nerusinata, astfel sa ne vorbesti?"
- "Dar ziceati..." - "Si ce-ti pasa? Te-ntreb eu ce ziceam?
Adevarat vorbeam,
Ca nu iubesc mîndria si ca urasc pe lei,
Ca voi egalitate, dar nu pentru catei."
Aceasta între noi adesea o vedem,
Si numai cu cei mari egalitate vrem.


Musafir

#246

2016-07-08 07:17

Sunt roman si imi este rusine cand aud cum un om disperat a recurs la un gest minor ptr a isi hrani copilul si este condamnata 3ani dar cei care fac fapte mai grele de ce nu este acondamnat asa Rusine statului Roman hoti adevarati stau in libertate so um om disperat sa-si hraneasca copilul cu un cascaval si un salam care ar valora maxin 25lei la-ti condamnat 3 ani dar care fura zeco de milioane ,omoara,violeaza etc de ce nu va faceti datorie ? RUSiNE STATULUI ROMAN.

Musafir

#247

2016-07-08 07:25

Noi zicem,, Una-i sa furi un ou si alta-i sa furi un bou''.Totusi s-a constatat ca ce-i promovati sa judece tot felul de cazuri sunt atat de slab pregatiti incat daca-i aduce in locul lor un om care tocmai a lasat caruta cu boi, mai bine ar judeca.Ne intrebam cine i-a pus acolo,cine i-a promovat.Ce cauta LAURA STANCIU , MONICA MACOVEI, PRUNA ...pe astfel de posturi caci intorc lumea noastra pe dos, unii n-o sa mai stie sa faca diferenta intre oameni si situatii.

 


Musafir

#248

2016-07-08 07:25

din mila si din dragoste pentru cei necajiti si neajutorati,am semnat aceasta petitie

Musafir

#249

2016-07-08 07:33

sa fie condamnata la 30 de zile de munca in folosul comunitati si sa fie platita in aceasta perioada.

Musafir

#250

2016-07-08 07:39

O fetită educata ,credincioasă ,frumoasă,merită tot ce-i bun!!Ii doresc să o aibă pe mami acasă cat mai repede,iar judecătorii să nu aibă somn toată viata lor !!