Stop internarii copiilor in spital fara parinti!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Stop internarii copiilor in spital fara parinti!


Musafir

#576

2016-08-21 09:37

Daaa,sunt de acord de a nu lăsa copiii în spital fără un părinte ,dar Nu sunt de acord de a plăti acele zile stand cu copilul, deoarece nu toți părinții au posibilitatea de a plăti,. Siii mai mult,cei care plătesc stau cu copilul în același pat,asa ca ce condiții sunt astea? Sau mai rău la Urgente stai prima noapte pe SCAUN! Sunt o mămică din Galați care a spus doar prin ce am trecut eu si poate alte mămici!!!!Așa ca poate cândva se face si o petiție si ptr asta! Adică Condiții!!!!


Anonymous

#577 Ce varsta ar avea acel copil?

2016-10-25 10:28

Prin lege nu se permite internarea unui parinte impreuna cu copilul daca a depasit varsta de 3 ani, insa se poate platii spitalizare parintelui, adica, se achita o taxa, deoarece nu este normal ca parintele sa ocupe un pat pentru a sta cu copilul de 14 ani (varsta aleasa la intamplare, am intalnit cazuri in care copilul avea 17 ani, iar mama nu l-a lasat singur in spital) bolnav cand acel pat ar putea fi utilizat de un pacient adevarat. 
P.S. (PERSONAL MEDICAL)


Anonymous

#578 Re:

2016-10-25 10:30

#576: -  

 Draga mea, ti se pare normal sa ocupi tu un pat din spital sau o persoana care are nevoie de ingrijiri medicale adevarate? Hai sa nu fim absurzi.. te rog..
Da, daca copilul are sub 3 ani, este normal sa ramai cu el, iar daca are peste e normal sa platesti, nu ocupam un pat disponibil in cazuri de boala pentru tine.


Musafir

#579 Re: Re:

2017-02-22 15:36

#1