Eliberati MAMA! Nu o extradati pe ANA-MARIA NEDELCU!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Eliberati MAMA! Nu o extradati pe ANA-MARIA NEDELCU!


Musafir

#201

2016-04-14 20:51

Pentru a sprijini o mama disperata sa-si apere copiii de orice si de oricine .

Musafir

#202

2016-04-14 20:51

Golanului recidivist care a lovit-o pe tanara SALVAMONT a fost eliberat - pentru ca tanara si-a retras plângerea?!?!?! Pentru un recidivist, cu probe video, asa se face???? Nu e o fapta pentru care politia sa se autosesizeze??? Daca o omora si prin amenintari asupra familiei, astia nu aveau nici o pretentie, îl eliberau la fel? De ce e vinovata o mama- pentru ca si-a răpit propriul copil? Orice tara isi apara cetatenii, chiar criminalii care au comis omoruri in alte state, si noi sa extradam o mama care a venit in tara din cauza unui tâmpit de canadian? A rapit copilul cui? Al lui? Copilul e numai al lui, a ei nu este? Sa vina aici si sa fie arestat pentru ca a abuzat copilul!

Musafir

#203

2016-04-14 20:52

Am semnat aceasta petitie pentru ca m-am aflat in acelasi caz, in anul 2008, venita inapoi in Romania, din Canada, Toronto, cu cei 3 copii ai mei si cu acordul tatalui copiilor. Insa acesta, in mod miselesc, m-a trimis pe mine cu copii in Romania ca sa ramana el cu averea facuta de mine atat in Romania cat si in Canada si apoi sa faca sperjur in fata autoritatilor canadiene cum ca as fi „rapit international” copii, conform Conventiei de la Haga. Nu au contat nici dovezile si nici declaratiile copiilor. Singura mea sansa a fost ca trecuse totusi un an de cand veniseram in Romania si ca, pe atunci, autoritatile romane (judecatoare si politie) incercau sa aplice totusi legea, ordinea si dreptatea ... Ulterior, tatal a folosit documentele mele personale ca sa obtina, prin inselaciune, in Tribunal, mai multi bani de la mine. El ma „sfatuise” sa-mi las acolo actele contului meu bancar si alte documente, pentru a avea mai mult spatiu pentru hainele copiilor (prevazute a le ajunge pe o perioada de cel putin un an).
Este revoltator, strigator la cer si imi doresc din inima ca Dumnezeu sa faca dreptate impotriva tuturor acestor nedreptati, inselaciuni si distrugeri de suflete omenesti!
Doamne ajuta!
Anca Postea

Musafir

#204

2016-04-14 20:52

Este o situație absurdă,iar România își extradeaza prea ușor cetatenii

Musafir

#205

2016-04-14 20:53

Pentru ca locul unei mame este lângă copilul ei nu unde vrea un judecător corupt.Daca era o mama iresponsabilă isi lasa copilul acolo si venea singura nu infrunta atâtea pericole dar se stie o mama care îsi iubeste copii este mai ceva ca o leoaica dar a fost incoltita

Musafir

#206

2016-04-14 20:53

A-ți apăra copilul de abuzuri este o obligație, nu un moft. Este incalificabilă atitudinea justiției, în acest caz dramatic.
Prof. univ. dr. Viorica Bălteanu, dublă mamă, triplă bunică
Musafir

#207

2016-04-14 20:54

Am semnat aceasta petitie, pentru ca mi se pare inuman ceea ce se intampla ! Ati vazut disperarea din ochii acestei  mame, doamna judecator ! Nu se poate asa ceva !! A crezut biata de ea, ca venind in tara ei este aparata si cand colo ce sa vezi, ii punem catusele la maini !! Pentru ce ??? Stiu, asa e procedura... bla .. bla  ! Dar e normal, ce a facut, a omorat pe cineva, a furat ..... isi apara copilul !! Dumnezeu sa o ajute !


Musafir

#208

2016-04-14 20:55

Pentru ca vreau sa se lupte pentru drepturile omului, vreau ca fiecare sa fie liber. Sa fie luata o decizie corecta în ceea ce privește situația acestei mame.

Musafir

#209

2016-04-14 20:56

Sunt si EU mama !

Musafir

#210

2016-04-14 20:58

Un judecator corupt si incapabil. Sa analizeze fapta în familia lui. El sa fie copilul şi mama lui şa fie închişa ptr ca ia dorit binele. RUŞINE FUTUVAMORȚI MAMI VOASTRE DE CORUPȚI. A-ȚI DISTRUS ROMANIA. ADUNAȚI TOȚI SI DAT O BOMBĂ PESTE VOI

Musafir

#211

2016-04-14 21:04

Nici un copil nu trebuie sa stea departe de dragostea materna

Musafir

#212

2016-04-14 21:09

In primul rand d-na este cetatean roman, copilul dupa legea din Romania se incredinteaza mamei ,exceptand in cazurile de proasta moralitate , nu este cazul. Copilul la varsta pe care o are , trebuie dat mamei Tatal este violent.....Cred ca trebuie sa se judece si in tara cazul d-nei dupa codul familiei....Este o mama care si-a riscat libertatea ptr as creste copilul departe de proasta influenta a tatalui. Justitia trebuie sa-o apere.....Bivolaru nu a fost expulzat
din Franta....si aici un judecator nu face nimic in apararea unei mama romance!

Musafir

#213

2016-04-14 21:10

Simt sila pentru tot crea ce se intampla de dragul de "a da bine in fata Europei"
E revoltator cum poporul asta se pleaca de fiecare data,ca un neam de sluga, in fata astora! Aveam legi bune pe vremuri....si le-am schimbat dupa cele europene,mult mai ingaduitoare cu....cei care ar trebui sa fie pedepsiti,si nedrepte pentru cei CINSTITI! ...Ca de altfel ,ca si in cazul de fata!
Nimeni nu se gandeste ca POATE trimit inapoi copilul la un tata,care e un om violent??? Da,dar e canadian! Prostia romanului,care crede ca tot ce e strain e si bun!

Dumnezeu sa i ajute ,sa nu si distruga vietile total ...sper din suflet numai bine,pt mama,si copilul ei! Si de asemenea ,si pt tata!


Musafir

#214

2016-04-14 21:13

Pentru că si eu sunt mama si aş face orice pentru copilul meu , orice ca lui sa ii fie bine.

Musafir

#215

2016-04-14 21:14

Pt toate mamele si toti copii abuzati

Musafir

#216

2016-04-14 21:16

Buna ziua,si eu la rindul meu sunt mama la 4 copii minori,care sunt ochii din capul meu.In prezent sunt putin stresata din cauza divortului cu fostul meu sot,care nu este roman,si as vrea sa se faca dreptate cetatenilor romani din Romania si de peste hotare.Noi ca cetatateni Romani pe unde ne ducem suntem calcati in picioare,dar nu din cauza noastra,si din cauza de unde venim.Mie greu sa spun ca sunt Roman,mai bine nimic.Ne facem dreptatea singurii.In incheiere nu vad cu ce a gresit aceasta mama.

Musafir

#217

2016-04-14 21:19

Cum apara statul mama si copilul? Trebuie sa ne plecam capul in fata altor interese straine? Unde este dreptatea in aceasta tara? Ce relatii s-au luat despre sotul de care doreste sa se desparta? Parerea copilului nu conteaza?

Musafir

#218

2016-04-14 21:19

Pentru ca și eu as face la fel dacă as fi în locul ei ,sint și eu mama , și dragostea de mama nu are preț

Musafir

#219

2016-04-14 21:21

Pentru ca este nedrept ,ca o mama care a incercat sa-si salveze copiii ,de abuzurile tatalui ,sa fie arestata

Musafir

#220

2016-04-14 21:24

O mama care face tot ce este posibil pentru así apara copilul o trimitem la inchisoare??Unde e justicia????

Musafir

#221

2016-04-14 21:32

O sustin pe mama copiilor.

Musafir

#222

2016-04-14 21:35

O mama tine un prunc in burta 9 luni,il naste ...nu doarme noptile sa.i vegheze somnul...si e condamnata pentru furtul propriului copil???Cum e posibil sa acuzi o mama ca.s rapeste copilul cand la tata e chinuit??? A venit in Romania sa.s apere copiii in ideea ca e acasa printre Romani..si Romani ce fac??? O bag la inchisoare...ce crima a facut??? ca s apara copilasi??ß ce fel de popor suntem daca nu ne aparam copiii nu aparam mamele??ß Sunt siderata insas de raspunsul ministresei justitiei...

Musafir

#223

2016-04-14 21:38

Doresc foarte mult ca aceasta mama sa fie eliberata si sa ramana in Romania sa-si cteasca linistita cei 2 copii.

Musafir

#224

2016-04-14 21:46

asta este datoria unei mame : sa-si apere copilul, nu o poti pedepsia ca isi face datoria

Musafir

#225

2016-04-14 21:49

imi pare rau de tot necazul acestei mame. nici o mama nu fuge cu un copil sau mai multi de bine.sunt deacord sa o putem ajuta.



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...