Eliberati MAMA! Nu o extradati pe ANA-MARIA NEDELCU!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Eliberati MAMA! Nu o extradati pe ANA-MARIA NEDELCU!


Musafir

#301

2016-04-15 05:41

Nu cred ca autoritatile romane pot ramane nepasatoare la abuzurile pe care tatal copiilor le-a comis. Sa inapoiezi copilul unui parinte care l-a abuzat inseamna o dovada de cinism, lucru care nu poate fi admis intr-un stat civilizat.

Musafir

#302

2016-04-15 05:41

Ce faceti fratilor, v-ati contaminat de le imbecilii din Norvegia?
Voi nu aveti copii, nu aveti suflet? Nemernicilor, asa sa va ajute Dumnezeu!

Musafir

#303

2016-04-15 05:42

Pentru ca sunt MAMA,femeie si mai presus de toate OM.
Nu pot sa fiu indiferenta cand vad de cata suferinta are parte aceasta mama.

Musafir

#304

2016-04-15 05:49

Daca se merge pana la capat cu acest scenariu,inseamna ca traim intr-o tara in care toate organismele statului sant impotriva poporului si sigur mergem spre noua forma de sclavie totala.

Musafir

#305

2016-04-15 05:50

mama nu trebuie despartita de copilul ei

Musafir

#306

2016-04-15 05:51

Sunt consternata de ceea ce vad !!!
Justitia din tara noastra,pe cine serveste...pe cine ocroteste ..?!
Nu am cuvinte.......Dezamagire totala...

Musafir

#307

2016-04-15 05:55

Sunt si eu mămică si nu este corect ce se întâmplă cu mămica Ana Maria Nedelcu!

Musafir

#308

2016-04-15 05:56

pana cand tot nedreptate?

Musafir

#309

2016-04-15 05:56

Atâția ticăloși au scăpat, chiar și ucigași și violatori, gen Bivolaru sau ucigașul lui Teo Peter, iar noi nu lăsăm o mamă sa aibă grijă de copiii săi

Musafir

#310

2016-04-15 05:58

Incalificabil

Musafir

#311

2016-04-15 05:59

Deoarece sunt mama si intr-o situative disperata a-si proceda la del!

Musafir

#312

2016-04-15 06:01

Pentru ca nu vreau ca mama si copi sa mai traiasc cosmarul pe care lea trai Iar justitia roman ar trebui sa o protejeze nu sa o inchida rusine sa le fie numai la noi copiii si mamele nu sunt protejati

Musafir

#313

2016-04-15 06:03

nu pot concepe k o mama sa fac puscarie doar pt simplu fapt k vrea sa-si protejeze copii .ruuuuusineee!!

Musafir

#314

2016-04-15 06:06

Din considerente juridice si umane.

Musafir

#315

2016-04-15 06:09

Criminali , lasi !!

Musafir

#316

2016-04-15 06:09

Mama trebuie ocrotita in situatiile de acest gen.

Musafir

#317

2016-04-15 06:11

Mi se pare strigator la cer, revoltător si aberant ceea ce se întâmplă în cazul acestei mame si as dori sa transmit un mesaj: Atât timp cât o mamă isi apăra copilul de un criminal, un celerat mintal, acea mama are dreptul sa isi apere copilul si poate fugi si in Tibet cu el!!!
Acesta este un abuz, iar judecătorii trebuie să elibereze mama si sa cerceteze condițiile pentru care ea a plecat cu copilul, cauzele, sa facă teste psihiatrice, psihologice tatălui, test poligraf, să îl judece pentru ce mama îl acuză si sa se tina cont de Legile privind drepturile copilului si al mamei, legule privind dreptul de a ne apăra in fata acestor bestii! Eu am văzut fotografiile acelui tata si prima imagine care mi-a venit în minte a fost Alkatraz, iar el un criminal extrem de periculos!
Această decizie, luata de autoritățile canadiene, cât si de cele din România, este ea însăși criminală! Treziti-vă, oameni buni si salvati omenirea cât mai aveti timp sa o faceti! Altfel, astfel de monstri ne vor lua copiii, ne vor distruge!

Musafir

#318

2016-04-15 06:11

Nu mi se pare corect ceea ce s.a intamplat

Musafir

#319

2016-04-15 06:19

Inca mai sper ca, macar in viitor,mamele si copiii vor mai conta in aceasta tara !Aceasta femeie a crezut ca macar in tara ei este protejata atat ea cat si copilul,amandoi cetateni romani .In loc de sprijin pentru copil in primul rand, ea este arestata ca si a salvat copilul de la abuzurile tatalui,avand si probe in acest sens !

Musafir

#320

2016-04-15 06:19

Copilul are nevoie de mamă.

Musafir

#321

2016-04-15 06:20

Suntem de rusine,statul si functiionari isi apara drepturile lor cat si interesele.Am ramas un popor al nimanui printre straini ..Rusine domnului Presedinte pentru ca intr un stat cetatenii sunt pe primul loc,nu interesele personae

Musafir

#322

2016-04-15 06:20

Sa ne ajutam romanii cu probleme asa este normal..!
Bogdan Draghici

#323 mitingul parintilor

2016-04-15 06:21

Parintii vor protesta la sediul CSM pentru ca Justitia sa protejeze interesul superior al copilului in Romania “Eliberati-o pe mamica Ana! Salvati-l pe copilul Anthony!” http://www.t-a-t-a.ro/   Fundatia “PARINTI PENTRU COPII” si Alianta T.A.T.A. vor organiza miting de protest miercuri, 20 aprilie anul curent, la sediul Consiliului Superior al Magistraturii (CSM) sub deviza “MAGISTRATII ROMANI TREBUIE SA PROTEJEZE COPIII SI SA NU-I AGRESEZE!”. Cele doua organizatii parentale doresc sa traga un semnal de alarma care sa determine o reactie din partea CSM, care trebuie sa demonstreze ca Romania este un stat de drept, ca interesul superior al copilului este protejat si DE FACTO de catre magistratii romani, ca este momentul ca Inspectia Judiciara sa-si faca datoria si sa propuna masuri disciplinare in cazul judecatorilor si procurorilor care ignora cadrul legal existent privind protectia si promovarea drepturilor copilului si care pronunta solutii devastatoare pentru minori si pentru parintii lor. Cazul halucinant al mamicii Anamaria Nedelcu si al fiului acesteia a dezvaluit lumii intregi o data in plus realitatea tragica pe care o traiesc copiii romani si refuzul categoric al multor magistrati de a proteja interesul superior al copilului si de a respecta cadrul legal in aceasta materie. Cu toate ca procurorii au cerut IN CORPORE in toate dosarele civile si penale ale mamei Anamaria, ca aceasta sa nu fie separata de copiii sai cu varste de 6 si de 4 ani si sa ramana in Romania ca cetatean liber si cu drepturi depline, TOTI judecatorii au hotarat ca aceasta sa fie arestata, iar copilul Anthony sa fie returnat in Canada unui tata care l-a abuzat fizic si psihic si care ii provoaca minorului cosmaruri si in prezent, condamnand practic mama la moarte. Informatii suplimentare se pot obtine la tel. 0723.568.280, 0787.779.938 si de pe pagina web a T.A.T.A. http://www.t-a-t-a.ro/, unde va fi publicat si MEMORIUL PRIVIND INTERESUL SUPERIOR AL COPILULUI, care va fi depus pe 20 aprilie la sediul CSM.            


Musafir

#324 Re:

2016-04-15 06:21

#34: -  

 Justiția ar trebui sa fie întemeiata pe raționament insa daca pana acum era reprezentată ca fiind o "femeie legată la ochi" ne întreba cum sta cu logica. 


Musafir

#325

2016-04-15 06:22

Mi se pare nedrept ce se întâmplă. Ar trebui ca mama sa fie protejată de autoritatile române, mai ales ca a făcut acest gest pentru a-şi salva fiul de abuzurile tatălui acestuia.Dacă nu autoritatile propriei tari nu o ajută, atunci, cine?



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...