Eliberati MAMA! Nu o extradati pe ANA-MARIA NEDELCU!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Eliberati MAMA! Nu o extradati pe ANA-MARIA NEDELCU!


Musafir

#26

2016-04-14 11:08

Bună ziua.Nu sunt de acord ca si in 2016 să acceptăm astfel de nedreptăți.Și acum banii vorbesc și pilele nu sentimentul care este de neegalat dintre o mamă și copilul său.Cine suntem noi să decidem în locul copilului?La el nu se gândește nimeni?Sper din suflet sa se rezolve acest caz și mama sa poată să-și crească copiii.

Musafir

#27

2016-04-14 11:17

Nu abuzurilor! !!!! Mama și copilul trebuie sa fie împreună! !!! Sa o susținem, poate fi oricare dintre noi în situația asta! !!!

Musafir

#28

2016-04-14 11:17

Aceasta femeie este o mama responsabila,care isi iubeste si isi apara copilul. Trebuie lasata in libertate sa-si creasca copiii. E nevinovata si trebuie eliberata,ocrotita,ajutata.

Musafir

#29

2016-04-14 11:27

Orice copil are nevoie de mama lui!!!

Musafir

#30

2016-04-14 11:47

Statul Roman are datoria sa-si apere cetatenii si sa apere femeile si copiii contra abuzurilor de orice fel.

Musafir

#31

2016-04-14 11:53

Pentru ca mi se pare ABERANT, INCREDIBIL, REVOLTATOR, INUMAN, INCORECT si nu in ultimul rand ILEGAL sa incadrezi fapta acestei mame de a ifi ncalcat prevederile referitoare la incredintarea minorului ( facuta in interesul suveran al copilului ei !!!) drept infractiunea de lipsire de libertate a unui minor - astfel incat sa apara drept justificata si in concordanta cu legea canadiana arestarea ei preventiva in vederea extradarii !!!

Musafir

#32

2016-04-14 11:57

Nu este posibil ca cei care ucid sau fura, sa scape cu pedepse simbolice sau cu suspendare !!! Sunt efectiv revoltată ! Cu ce a gresit mama care și-a apărat copilul ? O lege strâmbă și veche, străină, aplicată la noi ! Mama este româncă și nici măcar noi să nu luăm atitudine ? Rușine celor care nu gândesc și nu au suflet!

Musafir

#33

2016-04-14 12:03

Rusine statului roman care isi tradeaza tara si poporul! Trebuie sa oprim aceste abuzuri si aceste ticalosii la care suntem supusi!


Musafir

#34

2016-04-14 12:05

Azi, în Romania, mamele sunt discriminate. Statul român nu-şi protejează cetăţenii, cea mai minusculă solicitare din extern este considerată lege pentru autorităţile noastre.Vedeţi, francezii nu s-au supus cererii de extrădare pentru guru Bivolaru, deşi acesta este şi cetăţean român şi cu condamnare, legea franceză are prioritate faţă de cea română, la ei în ţară.

Instanţele din Romania care judecă problemele cu minorii sunt sub influenţa unui lobby pro bărbaţi, susţinut constant de o asociaţie  a acestora,  care, în acest moment,  nu numai că sunt de acord cu  arestarea mamei, ci chiar felicită  această sentinţă aberantă.

Instanţele din Romania penalizează o mamă care-şi creşte singură copilul de 6 ani cu 45000 lei, ÎN FAVOAREA TATĂLUI ABUZATOR ŞI VIOLENT, fiindcă copilul nu vrea să plece să doarmă cu tatăl său, pe care-l are în memorie ca un om care l-a bătut şi a bătut-o pe mama lui;în acest timp, iubitorul tată a plătit pensie alimentară de 167 lei lunar copilului şi a târât copilul în fel de fel de evaluări,  consilieri, audieri, în interesul său superior! Acum, cere decăderea din drepturi a acelei mame, adică a lăsat-o şi fără venituri, vrea s-o lase şi fără copil! Şi toate cu ajutorul Justiţiei române!


Musafir

#35

2016-04-14 12:14

Cer sa fie eliberata aceasta mama pentru binele copilului

Musafir

#36

2016-04-14 12:16

as intreba pe d-na judecator daca o clipa sa gandit cum ar fi sa fie in locul acestei mame si ce ar face sa auda asa o veste de stat in puscarie 30 de zile,fara sa isi vada copii si sa fie langa ei.Aceasta fiinta o fi mama,fica,soacra si cum ar fi ca o persoana draga ar in locul mamei disperate,Acum in postul marelui Paste in loc sa fie buna ca sa poata lua pasca Sfanta,ma intreb nu ii va fi frica de plata divina?oare nu este romanca?eu zic sa revina la aceasta decizie.

Musafir

#37

2016-04-14 12:21

Pentru a lasa mama copiilor. Eu as condamna judecatorii care sunt roboti si nu oameni.

Musafir

#38

2016-04-14 12:29

...............................................

Musafir

#39

2016-04-14 12:33

Mama trebuie eliberata ptr. a se putea ocupa de copii.Copiii trebuie feriti de violenta fizica si verbala in caz contrar pot ramane cu traume pe viata

Musafir

#40

2016-04-14 12:40

Intotdeauna copii sunt crescuti mai bine de mame!

Musafir

#41

2016-04-14 12:55

Nicio mama in lumea asta nu ar trebui sa treaca prin asa calvar!!!

Musafir

#42

2016-04-14 12:55

sa se faca legi corecte pentru mame si copii sa fie aparati

Musafir

#43

2016-04-14 13:00

Da, doresc sa nu fie extradata Ana-Maria Nedelcu pentru dorinta de a se face dreptate. Da mamelor care isi iubesc si protejeaza copii.
Nu tatilor care isi maltrateaza copii, oriunde s-ar afla ei.

Musafir

#44

2016-04-14 13:04

Am semnat aceasta petitie pentru ca sunt mama si as face orice pentru binele copiilor mei ca si aceasta femeie si pentru ca sunt romanca. Nu cred ca un strain care si-ar lua copilul din Romania si l-ar duce in tara lui ar face puscarie sau ar fi extradat. Haideti sa fim romani inainte de toate si sa incepem prin a ne proteja unii pe alti mai ales ca nu este vorba de vreo fapta grava.

Musafir

#45

2016-04-14 13:06

Sper sa se gandeasca la binele copiilor!

Musafir

#46

2016-04-14 13:10

MI-E RUSINE DE JUSTITIA ROMANA SI FELUL IN CARE SUNTEM TRATATI CA OAMENI SI CETATENI AI ACESTEI TARI.
DACA TOTI PLECAM INAFARA EI CU CINE MAI RAMAN????? PE CINE MAI UMILESC?????

Musafir

#47

2016-04-14 13:15

Nu pot sa cred ce au ajuns mamele romance !!! Hartuite de toti nemernicii straini caer sant si aparati de statul lor .la noi ce face statul? Jocul bogatilor . Si D-zeu plinge de mila ei !!! Rusine judecatorului care a stat drepti ( ca o sluga loiala ) si a judecat stramb . Dumnezeu nu o sa-l ierte in veci !!!

Musafir

#48

2016-04-14 13:25

Stop violentei!!!!

Musafir

#49

2016-04-14 13:26

Pentru a spune STOP! abuzurilor de orice fel si pentru ca statul roman este orb si surd la disperarea oricarui cetatean al sau.

Musafir

#50

2016-04-14 13:37

Am semnat aceasta Petiție,pentru ca o mama. are dreptul a ține copilul ,lânga ea.Mai ales când are un sos Agresiv.
Am semnat și pentru ca ,un JUDECATOR ROMÂN, nu are dreptul,sa desparta O MAMA decopii ei,in favoarea unui strain violent



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...