Eliberati MAMA! Nu o extradati pe ANA-MARIA NEDELCU!


Musafir

/ #203

2016-04-14 20:52

Am semnat aceasta petitie pentru ca m-am aflat in acelasi caz, in anul 2008, venita inapoi in Romania, din Canada, Toronto, cu cei 3 copii ai mei si cu acordul tatalui copiilor. Insa acesta, in mod miselesc, m-a trimis pe mine cu copii in Romania ca sa ramana el cu averea facuta de mine atat in Romania cat si in Canada si apoi sa faca sperjur in fata autoritatilor canadiene cum ca as fi „rapit international” copii, conform Conventiei de la Haga. Nu au contat nici dovezile si nici declaratiile copiilor. Singura mea sansa a fost ca trecuse totusi un an de cand veniseram in Romania si ca, pe atunci, autoritatile romane (judecatoare si politie) incercau sa aplice totusi legea, ordinea si dreptatea ... Ulterior, tatal a folosit documentele mele personale ca sa obtina, prin inselaciune, in Tribunal, mai multi bani de la mine. El ma „sfatuise” sa-mi las acolo actele contului meu bancar si alte documente, pentru a avea mai mult spatiu pentru hainele copiilor (prevazute a le ajunge pe o perioada de cel putin un an).
Este revoltator, strigator la cer si imi doresc din inima ca Dumnezeu sa faca dreptate impotriva tuturor acestor nedreptati, inselaciuni si distrugeri de suflete omenesti!
Doamne ajuta!
Anca Postea



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...