NU MAI VREM VIETI PIERDUTE

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția NU MAI VREM VIETI PIERDUTE


Musafir

#101

2016-03-07 13:48

Am semnat petitia pt.ca vreau sa stiu ca copiii mei sunt in siguranta cand merg acasa singuri de la scoala. Doamna, care a decedat in ianuarie, dupa ce a fost calcata pe Str. Independentei, am cunoscut-o personal. Cate vieti trebuie sa se mai stinga pana sa se faca ceeace trebuia facut de mult????? Inacceptabil.... inuman.... ;-( ;-(

Musafir

#102

2016-03-07 14:27

Poate cei de la conducerea țării se vor trezi măcar în al 12 ceas.....

Musafir

#103

2016-03-07 14:46

NU ESTE DE AJUNS DOAR SANCTIUNI,GEN CONDAMNATI CU SUSPENDARE PTR OMOR DIN CULPA.ASA SE TERMINA TOATE PROCESELE PRIVIND VICTIMELE ACCIDENTELOR DIN ROMANIA. AR TREBUI INCHISI,CONDAMNATI PTR OMOR( NU UCIDERE DIN CULPA) SI INTERZICEREA DE A MAI CONDUCE VREUN VEHICUL TOT RESTUL VIETII.CARNETUL SUSPENDAT

Musafir

#104

2016-03-07 15:08

Pentru ca nu e normal sa pierdem persoane dragi !

Musafir

#105

2016-03-07 15:12

Pt ca am trecut prin ceva iar acel"sofer" a fost inchis 3 ani.... Sunt alaturi de parinti....

Musafir

#106

2016-03-07 15:14

Am semnat această petiție pentru că vreau să se schimbe ceva în țara asta!

Musafir

#107

2016-03-07 15:15

M-am saturat sa moara oameni nevinovati pe trecerile de pietoni din Romania!

Musafir

#108

2016-03-07 15:15

Nu mi vrem vetii perdute neam saturat !!!!!

Musafir

#109

2016-03-07 15:20

Eu am semnat aceasta petitie pentru ca vreau sa fiu alaturi de cei care vor sa schimbe aceasta lume.In ultimul timp s-au petrecut foarte multe accidente rutiere si in acele accidente au murit persoane care nu au avut nicio vina.

Musafir

#110

2016-03-07 15:26

Nu mai vrem vetii perdute

Musafir

#111 Re:

2016-03-07 15:29

#27: Fulop Adrian -  

 Mai intai multumesc, adrian si ma rog sa fie auzite vocile noastre. Fiindca in comparatie cu "jmecherii" si "bastanii" care isi fac de cap de prea multa vreme deja, noi suntem si putini si cuminti. Eu vreau sa simt ca vom fi protejati, asta e schimbarea pe care o astept de la politia romana, rutiera, locala , ce-o fi. Deja nu ma mai intereseaza daca sunt dispuse autoritatile sa INVESTEASCA pt.a ne proteja (semafoare, pasarele pietonale, sleeping-policemen):sau vor doar sa CHELTUIASCA ptr.asta (combustibil ptr.masinilke de politie, salarii care sa motiveze politistii sa PATRULEZE ziua si noaote).

Si sa reduca viteza in localitate: avem lege in sensul asta, nu stiu de ce s-au abatut de la ea!!!

In rest, mult noroc si drumnuri bune!

Valentina


Musafir

#112

2016-03-07 16:10

Deoare si pe mine ma streseaza cand sunt nevoit sa trec pe cealalta parte, chiar si pe trecerea de pietoni, mai ales la trecerea de la Sp. Judetean. Am stat o data si un minut sa pot trece, deoare unii soferi nici macar nu se sinchisesc sa reduca viteza apai sa mai opreasca. Toti soferii au o scuza! Ma grabeam! Oare noi pietonii n-avem voie sa fim grabiti? Si cel mai dezgustator moment este atunci cand afara toarna cu galeata, vrei sa treci si nici atunci nu te lasa, pe el " soferul" nu-l ploua...il doare la banana! Rusine!

Musafir

#113

2016-03-07 16:18

Pentru ca nu este normal asa ceva .

Musafir

#114

2016-03-07 16:48

cred ca cea mai buna solutie pentru asta ar fii sa se construiasca pasaje sau subterane pentru pietoni, iar soferilor care nu acorda prioritate sa le fie suspendat permisul de conducere pe viata!
Dana

#115

2016-03-07 17:04

In primul rand dupa parerea mea Politia impreuna cu domnii instructori ale scolilor de soferi sa numai de-a permisul de conducere cu spaga,toti marlanii vin de la tara isi vand animalele din ograda sau vin de prin strainatate dau spaguta si deja obtin permisul de conducere si incepe masacrul,toti analfabetii conduc masini  si habar nu au sa le conduca,dovada rezultatul de vineri ca o tanara nevinovata este omorata pe trecerea de pietonii si sa nu uitam ca revenim din nou la Politia Romana unde il vor cerceta in libertate sau doar ii vor da 2 ani cu suspendare sau nu si apoi baiatul continuu si aceea tanara ramane in pamant,familia ramane distrusa si gata caz incheiat.Parerea mea domnilor Politistii in cazuri destea suspendatiile definitiv permisele de conducere si anii grei de inchisoare ca sa simta ca au facut ceva rau si sa aibe constiinta incarcata toata viata.


Musafir

#116

2016-03-07 17:10

Vrem o schimbare,din cauza unor persoane care nu sunt atente trebuie sa moara alti oameni nevinovati.Ariadna a murit din cauza unui dobitoc....sper ca se v-a face o schimbare...rușine :( :(

Musafir

#117

2016-03-07 17:12

9 din 10 persoane pe saptamana mor, in asemenea accidente!
Dana

#118

2016-03-07 17:13

Este dureros,foarte dureros o tanara nevinovata este omorata legal  pe trecere,cum este posibil?Deci ma revolta ideea asta si nu o cunosc pe aceasta tanara,insa putea sa fie sora mea,puteam sa fiu eu sau cunostiintele mele,normal ca m-ar fi durut sufletu si as fi mers cu nemernicul ala de gat pana in panzele albe,criminalul ala,teribilistul ala fara minte care cine stie cum si-a luat permisul de conducere.Imi este sila sa mai traiesc intro asemenea Tara in care legea nu este lege si permisul este luat pe spaga,inchisoarea este doar asa un simplu cuvant,domnilor daca noi nu iesim,daca noi nu vorbim nu mergem cu ei pana in panzele albe sa ne luptam pentru drepturile si libertatea noastra,drepturile copiilor,parintiilor ,tineriilor,familiilor,drepturile noastre pe care nu le mai avem.Banii,saracia pe zi ce trece nu face decat sa ne puna la pamant si sa ramana analfabetii de genul care intr-o zi ma vor omora pe strada asa cum sunt omorate si bietele animale care si alea tot nevinovate sunt.M-am saturat sa mai tac in Tara asta unde doar smecherii si cei cu banii mai au dreptul sa vorbeasca si sa judece lucrurile deoarece ei detin banii si atat stiu sa ameninte.


Musafir

#119

2016-03-07 17:28

Nu mai vrem accidente

Musafir

#120

2016-03-07 17:37

#119  O generatie intreaga


Musafir

#121

2016-03-07 17:44

Am dori sa se faca o lege in romania ptr soferi care nu respecta regulile de circulație si sa ai traga la raspundere si sa rasp cu propria viata

Musafir

#122

2016-03-07 17:45

Pentru ca nu merita sa curmăm vieți si sa distrugem destine :(

Musafir

#123

2016-03-07 17:47

Am semnat și eu această petiție din respect pentru viață, și în memoria fetei omorâte pe trecerea de pietoni,dar am și un comentariu ,doresc să spun ca o petiție pentru condus preventiv și cu respect față de pietoni în primul rând, și pentru parteneri de trafic,iar o altă petiție pentru înăsprirea regulilor de școlarizare ,prin impunerea unor restricții pe care să le impună școală de șoferi atunci cânt te înscrii,și testarea psihică cu examinare ,,iar anual să se impună prin lege teste de conduită pe șosele !


Musafir

#124

2016-03-07 17:52

Pentru ca lucrurile nu pot continua asa la nesfarsit pt ca sunt prea multe vieti pierdute pentru ca trebuie sa ne pese.

Musafir

#125

2016-03-07 18:06

Viața e cel mai important dar!

Să facem TOT posibilul,chiar imposibilul,SPRE A O SALVA!!

VIAȚA UNUI INDIVID ESTE IREPETABILA!!!