Nu vrem sa se inchida Lactate Bradet!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Nu vrem sa se inchida Lactate Bradet!


Musafir

#451

2016-03-04 08:55

pentru ca nu suntem prosti, asa cum ne cred..

Musafir

#452

2016-03-04 09:31

Produsele Bradet sint minunate! Nu trebuie sa terminam mica manufactura a acestor oameni care se zbat sa supravietuiasca intr-o tara minunata dar cu niste guvernanti tradatori de neam si tara. Sustin produsele marca ROMANIA!

Musafir

#453

2016-03-04 09:34

Ptr ca asa este corect, sa se găsească vinovații

Musafir

#454

2016-03-04 09:53

mi s-a parut de bun simt sa ma exprim ca nu cumva prin tacerea mea sa aprob implicit inca o nedreptate/distorsiune a adevarului

Musafir

#455

2016-03-04 11:08

Nu cred ca fabrica este vinovata de imbolnavirea bebelusilor.
La controalele efectuate nu s-a gasit nimic

Musafir

#456

2016-03-04 11:42

Sunt sigura ca fabrica Bradet nu a avut nici o legatura cu cazurile de copii si cu bacteria Ecoli. Trebuie sa fim uniti si sa sustinem fabrica Bradet fiind o fabrica romanesca.

Musafir

#457

2016-03-04 12:18

Pentru ca nu consider ca are vreo vina aceasta companie fata de acuzele care i s-au adus si ar trebui sa i se plateasca daune morale importante pentru prejudiciile care i-au fost aduse. De asemenea pentru ca pentru mine asta inseamna ca orice companie poate fi pusa la fel major prejudiciata in mod gratuit.

Musafir

#458

2016-03-04 12:50

Trebuie , sa ne unim, impotriva tuturor celor care au distrus si continua sa distruga , tot ceea ce este romanesc: industrie, agricultura, sanatate credinta ortodoxa, invatamant, etc
Consider ca este un plan diabolic, bine pus
la punct si urmarit pas cu pas pentru distrugerea identitatii noastre ca romani.

Musafir

#459

2016-03-04 14:15

Oare de ce tot ce e romanesc trebuie sa moara? :(

Musafir

#460

2016-03-04 14:22

M-am saturat de hiene!!!

Musafir

#461

2016-03-04 14:32

Am semnat aceasta petite dintr-un simplu motiv: ancheta facuta de cei responsabili este superficiala si incompleta. A fost atacata o fabrica doar pentru ca este mica si nu se poate apara.
O ancheta corecta incepea cu urmatorul anunt: se opreste vanzarea de branza vrac in orice magazin si de la orice producator pina la finalizarea anchetei. Fara nominalizari.
Apoi o iei de la un cap la altul: producator de lapte, transportator, procesator, distribuitor, magazin de desfacere, consumator. Faci o harta clara cu acest traseu si locul a intervenit infestarea.
Apoi faci matale analiza ADN (ca la criminalistica) a bacteriei colectate de la bebelusi si cea din branza si vezi daca sunt ''frati'' ca sa poti spune da, brinza lui Bradet a fost cu acel e-coli si cu urmatorii implicati.
In clipa in care ai scos brinza la vanzare vrac apare posibilitatea infestarii.
Nu am vazut sa se spuna ca s-a gasit branza infestata la producator. S-a gasit la magazin. Ceva analize la magazin? Verificati vanzatorii, materialele folosite la vanzare etc? Nimica.
Este o afacere urata, cel mai probabail firma Bradet va da statul in judecata si cred ca va castiga, iar noi toti vom plati din banii nostrii prostia facuta de niste iresponsabili. Raspunderea lor va fi zero.
Eu voi cauta mereu sa cumpar Bradet in forma ambalata de fabrica.

Musafir

#462

2016-03-04 14:34

Pentru ca vor sa nu mai rămână pe piață produse românești care pot încurca socotelile marilor retalieri. Ce a mai rămas romanesc in tara?

Musafir

#463

2016-03-04 15:12

intentia rea este de a distruge in tara noastra producatorii autohtoni prin orice mijloace : taxe, impozite, spagi, minciuni gogonate ! eu asta observ in jurul meu in ultimii ani : ne-au distrus porcii, ratele, gainile, vacile, fabricile, uzinele, padurile, spitalele, drumurile, transporturile.

Musafir

#464

2016-03-04 15:19

Bradet este o intreprindere responsabila. Daca a fost ceva de reprosat, vor remedia. Daca nu, cu atat mai mult, trebuie sa continue activitatea sa cu toata atentia si igiena necesara.

Musafir

#465

2016-03-04 15:27

Din solidaritate cu producatorul de Lactate Bradet. Rusine, rusine domnule ministru,daca nu esti in stare sa gasesti vinovatul , nu sacrifica un om nevinovat doar pentru a-ti salva reputatia.

Musafir

#466

2016-03-04 15:39

Pentru dreptate și adevăr.

Musafir

#467

2016-03-04 16:25

Pentru a triumfa dreptatea si pentru ca produsele românești sa fie in continuare pe piață.

Musafir

#468

2016-03-04 16:26

e exclus sa fi consumat toti aceleasi alimente; sursele de Coli pot fi f muolte ; daca l-au adus parintii de undeva ( icoane pupate , intrat in locuri comune si grupuri sanitare.... etc )

Musafir

#469

2016-03-04 16:41

Buna ziua
Am semnat aceasta petiție pentru ca din cauza acelor persoane care vor sa închidă si aceasta fabrica am plecat de acasă aproape tot tineretul pe meleaguri străine ca sa fim umiliți si jicniti .Desigur pentru ei e un avantaj ,pentru ca nu prea mai are cine sa ne apere interesele in țara noastră,rămânând majoritatea copii si bătrâni,dar ce nu știu acele persoane e ca noi toti oriunde am fi ,sângele apa nu se face si ne vom apăra țara de oriunde am fi ! Ne-au "izgonit"de acasă doar ca sa devenim si mai puternici ! Nu inchideti fabrica de lactate BRĂDEȚ

Musafir

#470

2016-03-04 16:54

CUMPARATI NUMAI PRODUSE ROMANESTI ! Parintii nostri ne au crescut cu mancare de la tara naturala si gustoasa ! Nu cumparati ambalaje frumoase ale occidentuli !

Musafir

#471

2016-03-04 17:38

S-a furat din aceasta tara de nu stiu cum mai poate " STA" pe harta! Consumati dragi romani lapte romanesc si de puteti beti direct de la vaca gata muls si atunci veti simtii adevaratul gust al laptelui si truda taranului roman! Mancati o straichina de lapte si mamaliga calda cu lingura de lemn si apoi sa -mi spuneti gustul!! NU lasati sa moara inca un brand romanesc! TRAIASCA LACTATE BRADET!!!!!


Musafir

#472

2016-03-04 17:56

Pentru că nu doresc distrugerea a tot ce mai rămas bun în România. Iar fabrica de la Brădet este una este una cu tradiție în domeniul lactatelor.

Musafir

#473

2016-03-04 18:04

Sunt produse romanesti cu siguranta mai bune decat melte produse pe care le gasim prin marile magazie.nitial s-a spus ca-s de vine iaurturile cu fructe si acum .........

Musafir

#474

2016-03-04 18:19

Firmele romanesti trebuie sa ramana pe piata!

Musafir

#475

2016-03-04 18:30

Puteti sa va dati cu gaoaza de pamant cat vreti ca si asa nu cumpara nimeni mizeriile alea de voi le numeati produse lactate. Nu mai e ministru prietenu tau danut constatinescu sa puna curu pt tine escroc jalnic cu lacrimile tale de crocodil. Rusine ordinarule ca imbolnavesti populatia cu mizerile tale. Huuiaaaa



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...