Nu vrem sa se inchida Lactate Bradet!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Nu vrem sa se inchida Lactate Bradet!


Musafir

#26

2016-03-02 10:12

Am semnat pt ca sunt sigura ca doar au "aruncat cioara" in curtea vecinului.... Cand a aparut primul caz au inceput la tv sa vb despre Antene ,doar ca sa ne distraga atentia...acum find mai multi copii bolnavi se cauta alt vinovat! Nu vor sa recunoasca ca testeaza pe copii nostri tot felul de vacine si nu vor sa recunoasca ca sunt multe spitale care ar trebui inchise deoarece comditile pe care acestea le ofera sunt insalubre! Materiale ruginite,pereti scorojiti,carcalaci.... Etc

Musafir

#27

2016-03-02 10:19

Nu se poate ca branzeturle din aceasta fabrica sa fie cauza imbolnavirii atator copii-exclud aceasta varianta si de aceea NU imchideti fabrica!

Musafir

#28

2016-03-02 10:19

Am semnat pentru ca imi pasa de tot ce este romanesc ! M-am saturat sa vad cum niste imbuibati de la ue incearca sa distruga tot ce inseamna traditie...au inceput cu oieritul, acum cu lactatele, vor urma fructele si legumele...nu de mult castravetii de la Popesti Leordeni erau striviti cu buldozerul...Trebuia, macar in mediul virtual sa luam atitudine !

Musafir

#29

2016-03-02 10:32

Am semnat pt ca nu consider drept sa gasesti tap ispasitor o firma romaneasca care abia supravietuieste in fata gigantilor
musafir

#30

2016-03-02 10:35

Semnez aceasta petitie sa sustin pe cei nevinovati, nu sunt din Arges, dar este inacceptabil ca noi sa mai stam si sa inghitim mizeriile si manipularile massmedia si  ale oficialilor care nu fac altceva decat servesc unor grupuri de interese.Oameni bun sa nu credeti cumva ca noi nu avem putere de alegere, ba DA noi avem adevarata putere, doar ca ei cu taxele pe care le percep le investesc in propaganda de dezbinare si astfel nu putem sa aratam ca noi avem puterea. Cumparati pe cat posibil produse  ROMANESTI 100%, nu doar produse in romania, ci si de romani.Doamne ajuta!


Musafir

#31

2016-03-02 10:38

Nu cred ca ei sunt vinovati.Se cauta tapi ispasitori pentru incompetenta altora

Musafir

#32

2016-03-02 10:50

consum propuse bradet si au un gust deosebit, sant printre cele mai bune de pe piata

Musafir

#33

2016-03-02 10:56

Doresc sa spunem lucrurilor pe nume, sa ne protejam economia locala iar incompetenții, ce incaseaza comisioane pentru a o distruge, sa plece acasa sau la puscarie.

Musafir

#34

2016-03-02 10:57

sustin cu tarie ca nu la fabrica Bradet e problema ci la autoritati.Au obligatia sa scoata adevarul la suprafata ,Consider ca merg pe o pista gresita.

Musafir

#35

2016-03-02 11:12

Pentru ca imi pasa

Musafir

#36

2016-03-02 11:22

Susțin produsele românești!

Musafir

#37

2016-03-02 11:23

Nu cred ca lactatele leau facut rau bebelusilor ci altceva despre care statul nu vrea sa spuna acopera pe altii

Musafir

#38

2016-03-02 11:27

motivul semnarii acestei petitii este lipsa totala a increderii in autoritatile statului care niciodata nu si-au gasit nicio vina si mereu au pus totul in spatele cuiva
sunt convinsa ca asa este si acum: insista pe tema produselor alimentare,a apei, etc fara sa mentioneze absolut nimic despre testarea produselor farmaceutice folosite unde cred ca este de fapt problema

Musafir

#39

2016-03-02 11:29

Sunt pt România, pt produsele românești, pt oamenii care muncesc în România, pt țărani, zootehnie, agricultură și tot ce este românesc,! La dracu cu lidl,penny,și alte mărci EU.
Acest om e vinovat,doar că e român, doar că 15 ani a rezistat sistemului, doar că a muncit cinstit,și a dovedit că se poate,e un erou,sunt alături de el și de cei ca ei,nu va lăsați,. Fabrica de brânzeturi din Vatra- Dornei a cumparat-o un căcăcios de elvețian, apoi a falimentat-o,acum cea mai de calitate brânză din Europa,se fabrică în Polonia,îți vine să-i omorî nu altă!mai revin........


Musafir

#40

2016-03-02 11:33

Deoarece cred ca e ceva politic nici decum copiii nu au fost inbolnaviti de la preparatele din aceasta fabrica . Vor cu tot adinsu omorirea capitalului autohton.

Musafir

#41

2016-03-02 11:41

Si daca bacteria a fost "plantata" sa se găsească un țap ispășitor? Sa ne abată atenția de la lipsa de profesionalism, eficacitate si nepăsare a statului?
Poate sunt paranoica însă Statul asta e capabil de orice sa para drept!
E capabil pana sa îngroape oameni nevinovați numai sa iasa el corect.
Suntem conduși de niște incompetenți votați de niște idioți lipsiți de simt civic, care habar nu au de multe ori nici pe cine voteaza.
Haideți sa luam atitudine si poate reușim incet sa schimbam ceva in țara asta!

Musafir

#42

2016-03-02 11:42

Ar fi minunat sa se produca efectul invers si lumea sa ceara si sa cumpere mai departe de la aceasta ferma lactatele iar ei sa prospere si sa se extinda!Merita!Au vrut sa-i scoata tapi ispasitori !

Musafir

#43

2016-03-02 11:44

Pentruca nu cred ca este de vina, ei cauta tapii ispasitori,dar adevarul adevarat este altul si nu vor sa ne informeze doar sa ne dezinformeze!

Musafir

#44

2016-03-02 11:46

Mi se pare o aberatie. Am consumat lacatate produse de fabrica Bradet impreuna cu toata familia, incluzand un copil...si nu a patit nimeni nimic.
Ovidiu J

#45 Sa fie un vaccin vinovat? Industria farmaceutica din Romania ascunde tot.

2016-03-02 11:49

Sa fie un vaccin vinovat? Industria farmaceutica din Romania ascunde tot. Mi-e greu sa cred povestea cu branza... mai ales ca stiu fabrica respectiva. Care e adevarul?


Musafir

#46

2016-03-02 11:50

Pentru ca nu cred ca este adevarat.De ce s-au inbolnavit doar copiii? Cand este atata lume care a consumat lactate de la acea firma?

Musafir

#47

2016-03-02 11:57

Se arunca vina pe oameni nevinovati ! Nu branza Bradet este cauza mortii bebelusilor!

Musafir

#48

2016-03-02 11:59

Am semnat aceasta petitie pentru a impiedica inchiderea ABUZIVA a acesteia . Cine se considera ROMAN va face acelasi lucru. Destul cu distrugerea firmelor autohtone.
Uniti vom schimba ceva in bine.

Musafir

#49

2016-03-02 12:01

Pentru ca imi repugna manipularile grosolane, lacomia, necinstea ssmdp.

Musafir

#50

2016-03-02 12:03

Pentru ca NU cred ca produsele Bradet sunt cauza imbolnavirii bebelusilor.



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...