Nu vrem sa se inchida Lactate Bradet!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Nu vrem sa se inchida Lactate Bradet!


Musafir

#1

2016-03-02 07:46

Am semnat aceasta petitie deoarece vestea ca fabrica ar fi de vina, este eronata, se ascunde faptul ca sistemul sanitar din ROMANIA este in colaps, este plin de imbecili, incompetenti, spagari si criminali care cauta sa distraga atentia de la ei asupra altora.

Musafir

#2

2016-03-02 07:51

Am semnat această petiție pentru că nu vreau să se distrugă până și ultimele firme românești care au rezistat ofensivei colonialiste. Asta înseamnă Uniunea Europeană? Auchan, Carrefour și Kaufland? Nu, mulțumesc.

Musafir

#3

2016-03-02 08:00

Daca pana acum nu-mi selectam produsele lactate pe care le cumparam, de acum incolo o sa cumpar doar Lactate Bradet. Motive: sunt absolut convinsa ca vi se face o mare nedreptate prin acuzatiile care vi se aduc, sunt convinsa chiar fara mai multe argumente ca vaccinurile neautorizate sunt cauza imbolnavirii copilasilor, prefer produsele naturale nu cele din prafuri, prefer produsele locale, din Arges, nu cele din import.

Musafir

#4

2016-03-02 08:12

Pentru ca nu cred in vinovatia acestei firme. Pentru ca mie personal imi este foarte clar ca se incearca pe toate caile sa se termine de tot aceasta tara. Trebuie sa ramanem doar o piata de desfacere pentru produsele importate sau fabricate in Romania dar nu de romani. Pentru ca sper sa ne trezim si sa nu ne mai lasam manipulati! Este simplu: Hai sa cumparam numai produse romanesti fabricate de romani!

Musafir

#5

2016-03-02 08:24

Pentru ca interesele big-pharma si ale marilor corporatii din alimentatie au dus la acuzarea fabricii din Bradet

Musafir

#6

2016-03-02 08:28

Din solidaritate! Nu cred, insa, ca viitorul fabricii depinde de aceast petitie. Fabrica risca sa fie inchisa din cauza publicitatii negative. Daca nu stiu xe directie o inchide, o ca dace pentru igienizare. Decizia de inchidere definivica ca fi, de dapt, a patronilor, pe xare teebuie sa ii sustinem. Deci pentru a o tine in stare de functionare ar trebui sa actionam in sens contrar! Propun in prima faza sa postam pe pagina de sustinere si sa distribuim fotografii cu produse Bradet si bon de casa.

Musafir

#7

2016-03-02 08:39

Aparam producatorii romani

Musafir

#8

2016-03-02 09:01

Am semnat petitia deoarece nu cred in vinovatia celor de la Lactate Bradet, ci cred cu tarie ca trebuiesc verificate spitalele de pediatrie, din punct de vedere al igienei si, bineinteles, vaccinurile. Spitalele sunt pline de microbi, de doua ori am fost internata cu fetita mea in spitale de pediatrie si de fiecare data am plecat cu un "cadou". O data enterocolita si altadata, orjeleti (ulcioare la ambii ochi). Asa ca.... despre ce vorbim?????

Musafir

#9

2016-03-02 09:04

pentruca sunt o consumatoare a produselor Bradet de ani de zile si sunt foarte bune. Imi pare rau pentru copiii bolnavi, dar sunt sigura ca nu are nici o legatura cu produsele Bradet.

Musafir

#10

2016-03-02 09:05

Sunt angajat lactate bradet ,am 3 baieti care au mâncat mereu produsele lor si sunt sanatosi si frumosi.Asa ca nu trebuie sa aveti incredere in toate minciunile
Luminita Loredana
Autorul acestei petitii

#11 Re:

2016-03-02 09:10

#10: -  

 Avem incredere. Vor doar sa acopere adevarata cauza a imbolnavirii bebelusilor :(


Musafir

#12

2016-03-02 09:14

Sunt sigură că au vrut să se spele pe mâini și au găsit țapul ispășitor. .. Încă cred că apa e de vină. ..dar nu vor să bage panică în populație. .. orice probă dusă la analiză se poate măslui.

Musafir

#13

2016-03-02 09:15

Susțin pentru ca are produse foarte bune!

Musafir

#14

2016-03-02 09:24

Produse foarte bune!

Musafir

#15

2016-03-02 09:24

Vreau putin respect pentru cei care inca mai tin pe picioare investitii cu capital romanesc,care au platit 25 ani taxe si impozite in conturile statului si vedem cum batem pasul pe loc, ori mai rau,..regresam !!!

Musafir

#16

2016-03-02 09:27

Unde sunt acea masa de copii infectati cu E-coli de aceasta branza ucigasa,sau totul e o inscenare care arata neputinta autoritatilor,sau nevointa lor de a se atinge de marii producatori de lapte internationali care aduc in Romania toate deseurile care nu au avut desfacere la ei ?

Musafir

#17

2016-03-02 09:35

......vă rugăm să nu ne credeți proști....

Musafir

#18

2016-03-02 09:39

Sunt ferm convinsa ca nu Lactate Brădet este cauza îmbolnăviri acelor copilași , nu știu exact care a fost sursa,putea fi oricare alta de ex. vaccinurile făcute ,infecția și mizeria ce se regăsește în spitale etc. Bineînțeles adevărarul nu se va face public pentru a se evita panica sau pentru a nu se repeta scena dîn ziua în care romanii au ieșit în strada după Colectiv, ci se va mușamaliza așa cum se întâmplă de cele mai multe ori iar drept vinovat pentru asta va fi facut un producător care nu a făcut nimic altceva decât sa dea locuri de munca romanilor .
Rușine sa îi fie guvernului care ar trebui sa se implice mai mult nu doar sa stea ca niște marionete sa dea declarații citind câteva rânduri despre cum ca ar face și ar drege sa rezolve aceasta problema.
Avem un guvern care știe doar sa fure și sa minta și care prefera sa lase niște copilași sa moara decât sa ia masuri cu adevărat .

Musafir

#19

2016-03-02 09:42

sunt impotriva manipularii fatise facute de Ministerul Sanatatii pt a musamaliza scandalul imbolnavirii bebelusilor. Ei au nevoie de un tap ispasitor, nu de a afla adevarul. adevarul oricum il stiu ei: vaccinurile.

Musafir

#20

2016-03-02 09:45

Nu cred ca-i un singur vinovat

Musafir

#21

2016-03-02 09:55

Gândiți matur nu acuzați pe nedrept oamenii ca DAIA mor copii.Si eu am copil si consuma lactate Brădet nu a avut nici o reacție. Susțin pt ca au produse bune!

Musafir

#22

2016-03-02 09:56

Semnez aceasta petitie deoarece nu cred o iota in spusele multora ca de aici provine acea bacterie si pentru ca doresc promovarea produselor autohtone si dezvoltarea micilor intreprinzatori.

Musafir

#23

2016-03-02 10:00

Pt ca nu cred o iota din ce zic hotii astia la tv au gasit un tap ispasitor !

Musafir

#24

2016-03-02 10:04

Si eu am copil de 1 an si 10 luni si consuma lactate Brădet !merita susțin!

Musafir

#25

2016-03-02 10:11

Nici eu nu cred ca un bebelus se poate imbolnavii de la branza, mai ales ca din informatiile culese de mine, aceasta speta de E.Coli se gaseste mai degraba in carnea cruda sau gatita insuficient si pe legumele si fructele proaspete nespalate, si in apa ne sterilizata. Acum, daca sa zicem, mama a mancat asa, si a dat copilului san, trebuia sa se imbolnaveasca si mama, sau macar sa aiba rezultat pozitiv la analize, acceptand afirmatia ca adultii sanatosi nu sunt asa de sensibili la aceasta bacterie. Acum, de ce s-au imbolnavit bebelusi care mancau lapte praf? Deci cauza e alta, si daca cei care cerceteaza cazul, nu o gasesc pe cea reala, macar sa-si recunoasca neputinta si sa nu arunce cu noroi in oameni nevinovati.



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...