Nu interziceti airsoftul liber!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Nu interziceti airsoftul liber!


Musafir

#1

2016-01-28 15:34

Deoarece vreau sa practic acest hobby incontinuare fara costuri suplimentare .

Musafir

#2

2016-01-28 16:37

Sportul trebuie să fie liber și nu îngrădit financiar!

Musafir

#3

2016-01-28 16:43

Nu consider ca airsoftul este un sport letal.
Doar eu

#4 Baza date

2016-01-28 17:00

Presimt ca cineva o sa isi faca o baza frumoasa de date cu mailurile celor care joaca airsoft.


Musafir

#5

2016-01-28 17:04

Pentru ca iubesc airsoft-ul.....asa cum e acum !!!!

Musafir

#6

2016-01-28 17:18

Vreau să am dreptul să ma joc airsoft după posibilitățile mele!

Musafir

#7

2016-01-28 17:33

Airsoftul este un sport liber si trebuie ladat ca atare. Hobby-ul nu se impoziteaza. Airsoftul este modul meu de viata!

Musafir

#8

2016-01-28 17:40

Airsoft-ul este sport, miscare, nu organizație paramilitare sau ceva asemănător, jucătorii de airsoft vor sa isi desfasoare jocurile liberi ca si pana acum, airsoft-up nu dauneaza, Anita in relaxare

Musafir

#9

2016-01-28 17:50

Pentru ca nu vreau sa mi se ingradeasca dreptul de a practica un sport, asa cum e el. Si fotbalul poate fi periculos, se sparg geamuri, pot fi oamenii loviti... si badminton-ul poate fi periculos daca iti scapa racheta din mana. Airsoft-ul se practica in arii nepopulate, la distante destul de mari de zonele pe unde ar putea trece persoane neavizate.

Musafir

#10 Re: Baza date

2016-01-28 17:51

#4: Doar eu - Baza date 

  Poti sa treci ce vrei la mail .... "mailaiurea-arond-yahoo.com"

andrei

#11 Taxe

2016-01-28 17:53

Mesaj catre cei ce doresc sa impoziteze absolut orice : 

"Dragilor idioti, nu e deajuns ca dupa revolutie a durat cativa ani buni cand puteam juca fotbal oriunde exista un teren fara sa strige nimeni la noi si fara sa ne intrebam vreodata a cui e terenul si cat costa sa jucam o ora, pentru ca tha de aia platim atatea taxe si impozite - SA AVEM BENEFICII.Dupa ceva timp ati inceput sa privatizati toate aceste terenuri de fotbal (si aici ma refer la cele din cartiere) pentru ca oamenii doritori de acest sport sa plateasca ca sa poata exersa miscarea.

Luati-ne si acest sport din cauza careia au ars atatea grasimi si calorii din corpul nostru, dupa care demarati proiecte pentru amenajari de spartii de agrement si privatizati-le si pe alea ca cineva trebuie sa incaseze niste bani in urma obiceiurilor si placerilor noastre.

In cele din urma, transmit pe aceasta cale, si cu un respect ascuns la 10 m sub pamant, pentru voi, leprelor, care in loc sa ne sustineti ne spargeti nervii si buzunarele, o mare MUIE. "HAI ROMANIA"

 


Musafir

#12

2016-01-28 18:12

Pentru a nu ingradi dreptul la o activitate sportiva /recreativa/sanatoasa si un mod de socializare si dezvoltarea calitatilor de lucru in echipa !

Musafir

#13

2016-01-28 18:28

Jucati-va voi singuri în competițiile voastre și lasati-ne pe noi să ne jucam liber și distractiv .

Musafir

#14

2016-01-28 18:30

Desi poate federatia ar impune un regulament mai strict al jocului ceea ce ar avea o sansa, macar initial, pana se vad cu sacii in caruta, sa faca jocurile mai realiste, cu siguranta finalitatea va fi aceeasi debandada cu marea diferenta ca multi bani vor ajunge la cineva care este clar un beneficiar al unor decizii politice menite sa imbogateasca apropiatii oamenilor politici.
Regulamentul de transport ar replicilor este deja in lege, replicile au deja regim in regimul armelor si munitiilor, orice in plus este o violare a libertatilor.
Maxim ce s-ar putea impune este anuntarea autoritatilor de catre jucatori in privinta organizarii unui joc intr-o anumita zona pentru a preveni comfundarea replicilor cu arme reale si ranirea jucatorilor de catre autoritati.
Mihai S

#15 Re: Baza date

2016-01-28 18:33

#4: Doar eu - Baza date 

 eu nu joc si-am semnat, dar sunt IT-ist si stiu ca pentru semnat petitii se foloseste un mail real dar special creat pentru cazul in care va ajunge tinta SPAM-ului.


Musafir

#16

2016-01-28 18:37

Este o prostie politica ! Jucatorii de AIRSOFT nu fac politica nu reprezinta partide si nu discuta in timpul jocurilor chestiuni politice. De regula nu primim nimic gratis si ne autosponsorizam .

Musafir

#17

2016-01-28 18:52

Am semnat aceasta petitie deoarece sustin airsoftul liber.

Musafir

#18

2016-01-28 19:04

Airsoft liber

Musafir

#19

2016-01-28 19:09

Am semnat aceasta peritie deoarece fiul meu practica acest aport si ca sustinere ptr el si colegii lui de echipa

Musafir

#20

2016-01-28 19:23

Am semnat pentru ca imi place airsoftul, chiar daca nu am mai jucat de mult timp.

Musafir

#21

2016-01-28 19:34

Sunt un proaspat participant la meciurile de airsoft si pot spune ca este o activitate extraordinara, organizata intr-un cadru sigur la care participa oameni maturi care respecta intru totul regulile si legile in vigoare . Este o activitate care te ajuta sa te relaxezi, sa te misti si sa inveti sa lucrezi in echipa pe langa o alta serie de beneficii, cum ar fi faptul ca inveti cum sa tii o arma corect in mana si iti demonstreaza cat de usor poti sa fi eliminat si poti elimina un inamic intr-un conflict real aproape fara sa iti dai seama ,aducandu-ti aminte cat de fragila este viata .


Musafir

#22

2016-01-28 19:42

Interziceți vânătoarea pentru că în fiecare an se împușcă ca proștii între ei când se duc la braconat și trag în tot ce mișcă prin pădure. Acolo este adevăratul pericol letal.
Interziceți defrișarea pădurilor și colectați impozitele datorate de țigani. Printre semenii tăi ai, Voicule, venituri care se pierd.

Musafir

#23

2016-01-28 20:00

HOTILOR! nu va ajunge cat ati furat... acu vreti sa ne furati si pasiunile? jeguri politice...

Musafir

#24

2016-01-28 20:12

Pentru ca e de folos!

Musafir

#25

2016-01-28 20:18

Pentru ca acest sport este foarte frumos și mai bine lam practica ca sa nu mai stam la calculatoare și este foarte frumos