Ne vrem Teatrul Bazilescu înapoi!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Ne vrem Teatrul Bazilescu înapoi!


Musafir

#1

2016-01-26 18:47

Avem dreptul la cultură chiar şi în aer liber! Aparţine oamenilor, aparţine Bucureştiului, iar cei care au muncit la realizarea lui merită recunoştinţă!

Musafir

#2

2016-01-26 19:03

Comunitatea locala din Sectorul 1 merita sa primeasca Teatrul Bazilescu inapoi! Nu am resedinta in acest sector, dar am avut ocazia sa ii cunosc pe oamenii de aici, sa intru in contact cu ei, si am realizat ca sunt oameni care au nevoie de acces la cultura, si de o administratie responsabila!

Musafir

#3

2016-01-26 21:16

Frate ,eu nu sunt din Bucuresti si as putea privi asta ca pe o scuza ,sa nu fac nimic.
Dar,fata asta are un mesaj corect, frumos si la obiect,ce ma sensibilizat si ne arata ce atitudine ar trebuii sa avem cu totii daca vrem sa se intample ceva in tara asta.Pe zi ce trece este tot mai clar ca statul nu o sa faca nimic pt noi daca nu se simte presat.
Asa ca uite ce propun : sa dam share toti la mesajul ei si sa vedem daca mediul asta online poate influenta cumva spatiul real .Asa ca si un experiment.

Musafir

#4

2016-01-27 08:59

Acest teatru de vara din parcul Bazilescu a gazduit zeci de spectacole...pe care eu, familia, prietenii, vecinii eram nelipsiti....atunci cand functiona. Mi-ar placea sa mai pot merge la alte spectacole daca ar fi functional...

Musafir

#5

2016-01-27 15:45

Locuiesc in sectorul 1 din Bucuresti si doresc sa fie un teatru unde este mai simplu de al fregventa , sunt pensionara si imi este mai greu sa ma deplasez in alte zone ale orasului. Voi fi incantata sa fie redeschis teatrul. Va multumesc pentru initiativa.
Oare Sunt Un Porc?

#6 Multumim pentru sprijin!

2016-01-27 21:28

Salutam initiativa Doamnei Tusa de a se alatura eforturilor facute de societatea civila pentru reabilitarea Teatrului de vara. Comunitatea OSP face eforturi sustinute de peste jumatate de an si in urma eforturilor comunitatii a fost posibila trecerea hotararii CGMB.

MIHAI P.
Musafir

#7 BUCURESTIUL MERITA "VERDE"!!!!

2016-01-28 10:51

Vreau sa redam impreuna valoarea verde a Bucurestiului

Doresc sa avem o capitala cu oameni mai sanatosi

Membru al comunitatii OSP

#8 Va multumim

2016-01-28 12:42

Apreciem initiativa Doamnei Tusa de a demara, in paralel cu comunitatea "Oare Sunt un Porc?", o petitie similara. Actiunea dvs. nu face decat sa sporeasca considerabil demersul OSP in a reda comunitatii Teatrul Bazilescu. 
Cu cat mai multe semnaturi, cu atat mai bine.

Baicului Sitizen

#9 NLP

2016-01-28 12:48

Tuşaaaaa, NLP DE CONTRABANDISTA!!!!!

 


Musafir

#10

2016-01-29 03:23

Am postat pe pagina mea de fb acest anunț , m-as bucura foarte mult sa se realizeze acest proiect...SUCCES si DOAMNE AJUTA !!!

Musafir

#11

2016-02-01 09:37

Locuiesc in Sectorul 1, foarte aproape de parcul Bazilescu, de care ma bucur ori de cate ori vreau sa fac o plimbarica. Teatrul Bazilescu este intr-o stare de degradare teribila si este mare pacat, pentru ca eu am apucat sa vad acest teatru plin de viata, cu activitati artistice diverse. Hai sa lasam si generatiile viitoare sa se bucure de el.

Musafir

#12

2016-02-01 14:18

Felicitari doamnei Tusa pentru inițiativa ! Mult succes pe mai departe !

Musafir

#13

2016-02-01 15:12

Pentru că sunt cetăţean al acestei Urbe, pentru că sunt scriitoare şi poetă, pentru că-mi place teatru, opera şi tot ceea ce reprezintă cultura...
Succes !

Musafir

#14

2016-02-01 15:43

Este un demers necesar!

Musafir

#15

2016-02-01 18:18

In calitate de Regizor artistic ma alatur compatriotilor nostrii prin semnarea acestei petitii,pentru redarea Teatrului Bazilescu celor care au disperat de mare nevoie de el,artistilor actori cat si publicului iubitor de arta si frumos.Impreuna vom reusii!

Musafir

#16

2016-02-01 20:52

Este un parc frumos iar in copilarie era minunat ce spectacole se dadeau la Teatrul Bazilescu. Este necesara refacerea lui, sa ne putem bucura in continuare noi, copii nostrii si copiii copiilor nostrii....


Musafir

#17

2016-02-01 22:31

Pacat ca teatrul face nota discordanta cu parcul atat de ingrijit. Actuala situatie reprezinta un pericol pentru copiii care alearga in jurul teatrului. Cartierul se dezvolta, dar nu prea exista locuri de petrecere a timpului liber (in afara de parc) :teatrul "Masca" nu functioneaza, nu gasesti o cafenea sau cofetarie in aer liber, activitati educative pentru copii limitate. Teatrul Bazilescu ar putea reprezenta o schimbare.

Musafir

#18

2016-02-01 22:52

Pentru redastigarea unui bun public care zace datorita birocratiei, unor interese, probabil, ascunse, rautatii si, nu in ultimul rand, incompetentei si prostiei unor oameni.


Musafir

#19

2016-02-02 11:48

Pentru ca locuiesc in sec.1 si stiu ce inseamna un spatiu verde pentru cei din cartier.

Musafir

#20

2016-02-02 20:37

Am copilarit in acest parc...fantana,fanfara....

Musafir

#21

2016-02-02 20:45

Locuiesc in sectorul 1 in zona, multi suntem insetati de cultura in zona, incepand cu familia mea si o buna parte dintre vecini, vrem sa avem viata mai frumoasa, cat mai avem din ea. Ajutati-ne, faceti-va datoria, faceti lucrurile pentru care ati fost numiti sau alesi. Intelegem ca in limita legala si a fondurilor (identificate dupa cum am inteles), actionati in sensul juramantului depus de ministri, chiar daca inca nu sunteti sau unii ati fost, in final va veti bucura si Dv alaturi de noi, fiecare pentru propria implicare. Ni s-a cam subrezit increderea, dar inca o simtim si mai avem totusi dorinta si speranta. Dati-le viata! Va multumim! Ioan-Traian Arhip

Musafir

#22

2016-02-03 09:41

ACESTE LOCATII SUNT LASATE SPECIAL SA SE DEGRADEZE DE MAFIA DIN PRIMARII MANA IN MANA CU MAFIA IMOBILIARA..........ASA CUM SUNT SI CAZINOUL DIN CONSTANTA, RESTAURANTUL CINA,..........ETC DUPA CARE SUNT VANDUTE PE DOI LEI STRAINILOR.............DACA ROMANII STAU IN CASA SI NU IES SA-SI APERE CE LE-A MAI RAMAS, INTR-O ZI O SA PLATIM CHIRIE SI PENTRU PAMANTUL DE PE STRADA PE CARE CALCAM..........

Musafir

#23

2016-02-03 13:10

Doamne Ajuta !!! sa revina totul pe fagasul normalitatii

Musafir

#24

2016-02-03 15:16

De fapt cred ca ar trebuii sa ne luam TARA inapoi !

Musafir

#25

2016-02-03 17:19

Dragilor, cu asemenea "oameni politici" numai cultura nu se va face in tara asta...Pai nu vedeti : in loc sa aduca medici in spitale, mai bine le DESFIINTEAZA, in loc sa se ocupe de buna pregatire si formare a profesorilor de licee, mai bine DESFIINTEAZA liceele, in loc sa construiasca locuri de parcare in orase, mai bine INTERZIC si parcarea pe trotuare, asta ca sa-ti parchezi masina in sufragerie....Pai ASTIA ne sunt "oamenii politici "???