NU HOTĂRÂT EMIGRANŢILOR MUSULMANI ŞI CLĂDIRII MOSCHEII ÎN ROMÂNIA


Musafir

#126

2016-01-31 13:24

Pentru ca inca tin la tara mea , deși traiul din romania ma împins sa mi iau inima in Dinți si sa mi caut de munca in Anglia , la noi nu am foat bun ca sudor si tâmplar mai ales ca sunt tânăr 27 ani , lăsa ca sunt bun aiceea dar asta nu înseamnă ca miam uitat tara mea natală o iubesc !! Dar mu pot fi de acord ca rasa lor de natie sa cucerească romania o tara care nu este a lor sași faca moscheele lor in tara noastră sa ne introducă alta religie in tara noastră nu credeți ca ne ajung atâtea religii??? Sincer acuma , ei sunt niște sălbăticii cu sânge rece !! Deci răspunsul meu NU imigrantiilor!!!

Musafir

#127

2016-01-31 13:38

pentru ca vreau liniste in viata mea.

Musafir

#128

2016-01-31 13:46

Cand vor construi musulmanii catedrale ortodoxe in centrele oraselor lor, vom face si noi....Pana atunci, sa stea la ei acasa si sa inceapa sa munceasca asa cum fac romanii de veacuri, nu sa vina peste noi pentru ai intretine. Iar adevaratii refugiati de razboi, sa mearga in tarile vecine lor, cu aceiasi religie si cultura.

Musafir

#129

2016-01-31 14:24

Nu avem nevoie de oameni ca ei

Musafir

#130

2016-01-31 15:23

Nu doresc islamizarea Romaniei,violuri si crime.

Musafir

#131

2016-01-31 16:35

Pentru viata mea si a copilului meu.

Musafir

#132

2016-01-31 16:35

Pentru binele romanilor si Romaniei !

Musafir

#133

2016-01-31 18:57

Sunt femeie !

Musafir

#134

2016-01-31 20:01

Credinta in Religie [ orice Religie ] ESTE O NECESITATE !!! Traversam o perioada a TIMPULUI de Tranzitie ! Suntem mult prea primitivi pentru a ne permite acest lucru - lepadarea de credinta - Daca se va RENUNTA la Credinta pe pamant va fi Haos . Religiile sunt implementate din nastere sau chiar inainte , suntem programati cum sa evoluam in aceasta lume . Tu Cititorule care ai avut Bunavointa sa primesti acest mesaj de la mine , Te Rog Frumos sa-nchizi ochii si sa te ridici ( mental ) deasupra Pamantului , sa vezi cu ochi mintii Realitatea-ncare traim . Vizualizeaza 1. Istoria Omeniri . 2.Istoria Planetei [ casa noastra ] . 3. Istoria Stiintei [ Cineva ...Ceva...Ne-a dat aceasta posibilitate de a crea lucruri inedite . Din Pacate cele mai multe sunt Nocive pentru Noi si Ecosistemul in care traim . De CE ? Raspunde-mi Tu La aceasta-ntrebare . ] Am deviat de la Subiect , sau Nu , am Atacat Radacina Problemei , ca sa identific Cauza , generatoare acestor consecinte . Religia Musulmana este diferita , restrictiva ... fata de Noi Crestinii Deci Clar nu suntem compatibili Sa Mearga la ei acasa sa faca curatenie printre musulmanii Lor , PENTRU ca se vede CLAR unde i-a dus CREDINTA MUSULMANA .

Musafir

#135

2016-01-31 20:56

Femeile au pus mana pe arma si barbati emigreaza ? Turci i-au apus lui Putin ca nu pot permite constuctia unei biserici crestine la ei desi ei dar cer dreptul de a construi una in rusia. Cat tupeu si de cine ne este mila de tupeisti care nu respecta principiul egaliati in drepturi ? Evident ca politicieni destepti recunosc politica pasilor marunti si nu acceta compromisul. Occidentul nu a fost in stare sa asimileze romi crestini nascuti in europa dar mite pe musulmani ? SUnt orase in anglia si franta unde se aplica legea saria iar polita nici nu mai incearca sa patrunda acolo. Ce mostenire lasam copiilor peste 100 de ani ? Niste razvratiti ce se vor autonomi si care se vor uni cu musulmani ? cea mai multiculturala tara, america, de ce este constienta de urmari si nu accepta reugiati musulmani ? de ce sa suportam prostiile politici germane care a mai distrus de 2 ori europa ? Nemtii au uitat cand au dat cate 10.000 de marci turcilor cu conditia de a se repatria ? asa memorie scurta au si nu le pasa de proprii concetateni dar nici de europa ? Unguri, polonezi, danezi cum pot avea verticalitate gandind la viitorul copiilor lor. Ce conteaza sanctiunile UE cand germania recunoaste ca 80% din emigranti sunt analfabeti ? Vor sa-i puna sa lucreze la negru ? Cata minte le-a trebuit sa cheme oameni fara acte de identitate aici pe care acum i-au pierdut la numaratoare cand era la mintea cococsului care erau pericolele ?


Musafir

#136

2016-01-31 21:45

pentru protectia copiilor si femeilor si societatii romanesti

Musafir

#137

2016-02-01 07:03

Imigranții nu pot fi integrați în România fiind majoritar ortodoxă fiind două culturi diferite.

Musafir

#138

2016-02-01 07:05

Mentalitatea nu se poate schimba! Ei cu ale lor, noi cu ale noastre. In rest sa auzim numai de bine!

Musafir

#139

2016-02-01 07:48

Sa imi pot apara libertatea de fi roman, intr-o tara in care sa nu imi fie frica. Si asa statul nu apara femeia de violentele conjugale. Cu ei cum ne descurcam! O sa tina cuiva de cald cand vor fi mai multe violuri decat sunt? Cand vor fi copii agresati mai mult decat sunt? Nu ne apara nimeni acum. Cand nu vor stii autoritatile sa intervina? Cum? Doar cu rabdare si toleranta? Pe bune? Vedem la altii. Si.. cunosc putin aceasta lume. Ca si mentalitate, valori suntem precum uleiul cu apa.

Musafir

#140

2016-02-01 08:56

Sunteti niste cretini plini de ura toti. vai de capul vosptru de "crestini"


Musafir

#141

2016-02-01 10:34

Trebuie sa luptam sa lasam copiilor nostri o Romanie curata, morala si sigura. Valorile crestine sunt incontestabile. Avem datoria sa lasam mostenirea asa cum am primit-o de la stramosii nostrii: CRESTINA.

Musafir

#142

2016-02-01 11:09

Nu vreau sa fiu rasist dar nu cred ca venirea lor in tara noastra poate sa atraga lucruri bune cum am vazut deja exemple pe internet,plus ca noi ca si tara abia putem sa ne gestionam si intretine.

Musafir

#143

2016-02-01 12:37

Deoarece religia musulmana este incompatibila din toate punctele de vedere cu trairea crestina asa cum exista implementata in modul european(romanesc) de viata.

Musafir

#144

2016-02-01 12:44

Oricine vrea protectie ,nu?Nu am nimic cu nimeni! Mi as dori sa fie ajutati,dar din pacate printre ei sunt si altfel de persoane.Imi este mila de copilasii lor,dar daca ei isi folosesc copilasii ca niste scuturi fara sa i doara inima..eu ce sa fac?Ma gandesc la copilasii mei si ma stradui sa i invat sa fie Oameni.

Musafir

#145

2016-02-01 12:58

Pentru că sunt în asentimentul celor ce cred că nimeni nu poate impune altuia nimic şi cu atît mai mult, unei ţări întregi.

Musafir

#146

2016-02-01 14:25

Si bunul simt are o limita.




Musafir

#147

2016-02-01 14:28

Si bunul simt are o limită

Musafir

#148

2016-02-01 16:57

Îmi apăr familia, sunt plătitor de taxe și impozite iar dreptul meu de cetățean român este încălcat. Un pensionar care toată viața lui a muncit și a plătit taxe și impozite are o pensie de 400 lei din care i se scade un alt impozit, iar un emigrant primește de la guvern 1000 lei fără sa i se oprească impozit. Nu am fost întrebați dacă vrem acești emigranți, avem săracii noștri care trebuiesc ajutați. Există o mulțime de metode pentru a fi evitată această invazie

Musafir

#149

2016-02-01 19:12

Poporul roman este un popor crestin si asa trebuie sa ramana in veci ...

Musafir

#150

2016-02-01 20:13

Pentru simplu motiv ca au prea multe drepturi
.Atunci cand Turcia o sa construiasca o biserica in ANKARA o sa fiu de acord cu aceasta idee.