NU HOTĂRÂT EMIGRANŢILOR MUSULMANI ŞI CLĂDIRII MOSCHEII ÎN ROMÂNIA


Musafir

#176

2016-02-15 21:50

Doresc sa pot merge linistita pe strada in orasul si tara mea .Acesti migranti sunt violenti si nu vor sa se integreze ,nu respecta statele ce ii gazduiesc ,sunt un real pericol mai cu seama ca majoritatea sunt barbati .Nu par a fi necajiti!Cei oropsiti au ramas in tarile lor de bastina .Par a fi o armata de cotropitori ,sunt periculosi!

Musafir

#177

2016-02-16 06:20

SUNT CRESTIN.RESPECT TOATE RELIGIILE DAR CE AM VAZUT SI AUZIT DESPRE ACESTI MUSULMANI M-A FACUT SA IAU ACEASTA DECIZIE.

Musafir

#178

2016-02-16 07:53

Nu sunt de acord
Elena81

#179

2016-02-19 20:43

sa se intoarca de unde au venit. sunt contra venirii lor nu numai in Romania, cat si in Germania.

Un grup de europeni

#180

2016-02-20 06:38

Construirea Europei civilizate de astăzi a avut și are la bază credința creștină în care conceptele de iertare și iubire sunt esențiale - concepte ce duc la o bună și pașnică înțelegere între oameni. Aceste concepte nu se regăsesc în religia emigranților de astăzi dinafara Europei. De aceea prima condiție pentru ca cineva să fie acceptat să locuiască în Europa ar trebui să fie convertirea la creștinism. (Când vii în casa mea te comporți după regulile din casa mea.) Libertatea de a-ți alege credința (prevăzută de drepturile omului) ar trebui să se refere în Europa la libertate de a alege între diferitele religii creștine, sau alegerea de a fi ateu. Să nu uităm că românii plătesc și pentru emigranții ce se stabilesc în restul Europei. Așa că ei nu sunt bine-veniți nici în România și nici  în restul Europei.

PS. Cazul refugiaților din zonele de război este diferit. Aceștia pot fi ajutați, dar după terminarea războiului în țara lor trebuie repatriați.


Musafir

#181

2016-02-20 07:08

Cunoaştem cu toţii modul sălbatec cu care musulmanii au tratat creştinii pe parcursul istoriei.În România nu primim emigranţi musulmani, indiferent de unde vin, şi nu suntem de acord cu construirea moscheii, deoarece, aşa cum se vede din ceea ce au făcut în ţările europene pe unde au trecut şi poposit, aceşti emigranţi au aplicat violenţe fizice şi atentate popoarelor din Europa şi mai cu seamă creştinilor şi femeilor.

Musafir

#182

2016-02-21 06:34

Sa stea în țara lor si sa lase România ortodoxă si pământul nostru prntru care au murit bunici, părinți şi străbuni pentru el nu vrem sa fim victime ai acestor barbari.

Musafir

#183

2016-02-22 16:33

Cand Bisericile ortodoxe distruse din toata Africa si tarile musulmane vor fii reconstruite atunci moscheiele se vor lasa sa fie construite

Musafir

#184

2016-02-24 15:28

Sunt unul dintre cei care in acesti "manosi ani ai democratiei", am fost nevoit sa am de-a face cu musulmani de aproape toate nationalitatile.Asa ca sunt o persoana foarte avizata in ceea ce-i priveste in toate privintele pe acesti indivizi.E mult mai bine fara ei in lumea crestina.Infinit mai bine.

Musafir

#185

2016-02-24 16:32

Pt ca imi iubesc si respect stramosii,istoria si credinta neamului.Vreau sa traiesc cu aceleasi valori romanesti si sa le daruiesc celor care vin.Nu am nimic cu musulmanii...dar nu poti sa-i fii prieten daca el nu te vrea prieten.Sa ramina in lumea lor,cu credinta lor.

Musafir

#186

2016-02-25 06:53

EAMIGRANTII MUSULMANI NU SE POT ADAPTA MODULUI DE VIATA EUROPEAN DATORITA FANATISMULUI SI INCAPACITATII DE INTELEGERE A VALORILOR CULTURII EUROPENE , PERPETUARE CONTINUA PRIN MOSCHEI

Musafir

#187

2016-03-04 10:17

Va rog, sa semnati aceasta Petitie, daca va intrebati DE CE, va rog vizitati grupul ROMANIA SINGURUL POPOR LATIN CRESTIN ORTODOCS DE PE PAMANT !!!


Musafir

#188

2016-03-04 10:55

Nu e destul ca avem leprele de tigani, care ne fac atata rau ? Ne mai trebuiesc alte lepre sa le ducem noi romanii in spinare !

Musafir

#189

2016-03-04 11:11

Pentru ca vreau sa se respecte constitutia!
Luis Bratu
Musafir

#190

2016-03-04 11:31

Spune NU cotelor de migranti !!! La Galati au sosit primii 15 migranti pentru a vedea reactia romanilor.Cum reactionati fratilor , cu LIKE si SHARE?
Batranilor nostri care abia isi duc traiul de pe o zi pe alta, cine le garanteaza pensia+casa+masa? Celor peste 200.000 de copii care se culca seara nemancati, cine le asigura hrana?Peste jumătate dintre copiii români (51%) trăiesc sub spectrul sărăciei, iar unii chiar în sărăcie extremă, care le limitează dreptul la creștere și dezvoltare fizică normală, arată World Vision România.CINE ESTE RASPUNZATOR DE SOARTA COPIILOR SI BATRANILOR CARE TRAIESC LA LIMITA SARACIEI?


Musafir

#191

2016-03-04 11:57

ptr a fi vizibil nr celor ce-s dornici sa nu se incalce constitutia unui stat european !

Musafir

#192

2016-03-04 12:26

Copiii nostri lucreaza afara,noi nu avem locuri de munca si guvernul nostru ajuta imigrantii...le da bani,ajutoare....de ce nu ajuta poporul roman...si ne e teama de comportamentul lor.....guvernul sa aloce banii celor nevoiasi care traiesc de azi pe maine,sa ne creeze locuri de munca.....asta sa faca ...in fine sunt foarte revoltata pe acest guvern nu avem niciun sprijin din partea lor din ce in ce ne este mai rau....pane ce nici speranta ca va fi bine, numai speram....


Musafir

#193

2016-03-04 15:06

Oare mai exista vreo sansa????Autoritatile nu se descurca cu..interlopii.. dar daca mai mai primesc si islamisti..FERESCA DUMNEZEU ..

Musafir

#194

2016-03-04 16:27

De ce Europa nu ii ajuta pe acesti refugiati sa isi refaca locuintele,sa termine odata cu ISIS.In loc sa ii invatam sa pescuiasca le dam noi pestele.Si cat va dura acest ajutor? Cum se vor integra in societatile care ii adopta?
Moscheie in Bucuresti.Daca fac si turcii o catedrala,cea mai mare din Europa,la Ankara.

Musafir

#195

2016-03-04 23:29

RESPECTAȚI CONSTITUȚIA ROMÂNIEI !

Musafir

#196

2016-03-05 08:19

Foarte simplu, este un mare pericol pt societatea nostra, sunt islamisti radicali, crescuti in violenta si se hraneste cu violenta. ...Pt ei violurile pedofilia si uciderea este ceva normal.

Musafir

#197

2016-03-05 08:40

Nu vreau ca si tara noastră sa se transforme într o tara a nesiguranței si violentei așa cum a devenit Germania

Musafir

#198

2016-03-05 10:40

Pentru ca Mihai Viteazul, Mircea cel Batran, Brancovenii etc au murit pentru a pastra credinta dreapta ortodoxa neatinsa de extremismul musulman.

Musafir

#199

2016-03-05 18:05

Nu doresc ca acesti satanisti sa vina in tara mea.punct.

Musafir

#200

2016-03-05 18:42

Pentru ca nu s de acord să vină mizerabilii aia împuțiți de musulmani teroriști nenorociți la noi în țara. Nuuuuuuu