Cere limitarea tarifelor RCA!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Cere limitarea tarifelor RCA!


Musafir

#126

2015-12-20 10:15

În urmă cu 3 luni, pe data de 19 septembrie, fiul meu a fost agresat de către 4 indivizi necunoscuți. Agresorii nu au fost identificați deoarece cazul nu a fost tratat cu profesionalism de către oamenii legii.
Fiului meu i s-a refuzat eliberarea unui certificat medico-legal, medicul legist spunându-i că nu poate să-i elibereze certificat fiindcă nu are leziuni sau traume vizibile și i-a mai spus pe un ton ironic că dacă a primit doar câteva palme și șuturi în fund poate să moară sănătos că nu-i treaba lui. La poliție nu s-a întocmit proces verbal deși i-a denunțat pe agresori și a făcut descrierea lor, i-au dat niște caramele și i-au spus să se ducă acasă iar fiul meu le-a aruncat caramelele în față și dând să plece un polițist l-a oprit și i-a dat o palmă. Direct de acolo s-a dus și s-a urcat pe un stâlp înalt de unde a spus că se aruncă dacă nu i se face dreptate. Din această cauză a fost internat împotriva voinței lui într-un centru de psihiatrie unde se află și acum.
Expertiza psihiatrică a fiului meu este mușamalizată, i s-a administrat tratament medicamentos înainte de finalizarea expertizei, s-au făcut presiuni asupra lui și a fost amenințat. Când l-am vizitat era incoerent și privea în neant din cauză că era sub efectul sedativelor psihice, avea o contuzie umflată la ochi și buza inferioară umflată. Ultima dată când l-am vizitat a vorbit cu mine, și de această dată era bătut însă nu mai era sub efectul sedativelor psihice. Mi-a spus că nu-și amintește ce s-a întâmplat, că nu știe cine l-a bătut și că ultimul lucru care și-l amintește este că s-a împotrivit când au venit să-i administreze tratamentul însă nu a fost lovit atunci ci doar l-au imobilizat și l-au injectat. Este cert că agresiunile s-au întâmplat când el era inconștient. Mi-a spus că unii pacienți râd de el și îl batjocoresc și chiar și doctorii fac mișto de el.
La 21 de ani fiul meu era un student eminent la facultatea de farmacie, un tânăr plin de viață cu planuri de viitor iar acum el este de nerecunoscut și viitorul lui este incert.     


Musafir

#127

2015-12-20 11:30

Ajunge cu atita jecmaneala...!

Musafir

#128

2015-12-20 12:13

Sunt de acord cu initiatorii !!!

Musafir

#129

2015-12-20 12:17

Imi doresc sa ajung si eu sa pot inmatricula masina pe numele meu nu pe cel al bunicii din cauza tarifelor RCA ingrozitor de mari.

Musafir

#130

2015-12-20 12:36

Ar trebui sa faca asigurararile la fel ca in celelalte tari , sa fie inclus RCA cu CASCO intr-o singura asigurare, preturile sunt exagerate, sa scada la nivelul de posibilitati al Romaniei.

Musafir

#131

2015-12-20 13:36

Pentru a incerca sa oprim abuzurile acestor golani care sunt competenti doar in asuprirea acestui popor prin dijme si taxe, pentru ei notiunea de inavutire prin economie profitabila nu exista

Musafir

#132

2015-12-20 13:45

Adevar, Dreptate, Responsabilitate, micsorare pret conform servicii RCA-CARTE VERDE , conform pret/ transport.
rodica rus

#133 pret rca/servicii

2015-12-20 13:48

Asigurare bonus-malus/ sofer,   rca/masina la pret/transort Romania rezonabil


Musafir

#134

2015-12-20 14:29

Pentru ca in tara asta atunci cand am scazut consumul la apa, prin contorizare, Apa Nova n-ea comunicat ca datorita scaderii consumului se vad pusi in situatia de a mari pretul pe mc, (de ce ?), acum HOTII astea ne spun ca datorita falimentului Astra trebuie sa creasca politele, poate ne si explica care e ste logica, deoarece totul este invers !?


Musafir

#135

2015-12-20 16:02

Pentru că este corectă. Devalizarea RCA a avut două ținte imediate: 1. să fure banii românilor și să o elimine de pe piață; 2.să ne lase fără firma cu cele mai avantajoase prețuri, adică la discreția firmelor străine. Pasul următor: să fie eliminați transportatorii autohtoni si să rămână numai transportatorii străini. Este rețeta cu care s-a lichidat economia românească, în toate domeniile!

Musafir

#136

2015-12-20 16:29

TREBUIE SA VINDEM MASINA SA PUTEM PLATI POLITA RCA.

Musafir

#137

2015-12-20 16:52

Ötre de de a sem at petitia?

Musafir

#138

2015-12-20 17:45

Sa se scoata toate firmele sa le bage in faliment sa le scoata afara din tara, niste escroci toti.
Sa se infiinteze altele care sa schimbe totul. Nu se mai paote asa ceva, statul ce face?
Nu se vede ca sunt o gramada de sarlatani.

Musafir

#139

2015-12-20 19:02

As dori ca pe langa schimbarile propuse sa fie inclus si faptul ca trebuie o diferentiere clara a tarifelor in functie de modul de folosire a masinilor. Astfel, de exemplu, la un camion apicol care face maxim 2000 de km intr-un an nu este corect sa se plateasca aceeasi asigurare ca un camion care este folosit la transport zi de zi si care face 2000 de km intr-o saptamana...

Musafir

#140

2015-12-20 19:23

Tarfifele RCA sunt prea mari comparativ cu calitatea serviciilor.

Musafir

#141

2015-12-20 19:31

Platesc acest RCA,de zeci de ani.N-am beneficiat de nimic!Cui fac pomana asta?

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2015-12-20 20:24



Musafir

#143

2015-12-20 20:27

Sunt de acord cu marirea RCA pentru cei care au evenimente rutiere repetate.

Musafir

#144

2015-12-20 20:32

Rusine sa le fie!!!

Musafir

#145

2015-12-20 20:53

Prea scump

Musafir

#146

2015-12-20 21:17

M-am saturat de hoti!

Musafir

#147

2015-12-21 04:17

Este o rusine ce se-ntampla.
O formula de calcul a rce-ului facuta pe genunchi.
Bataie de joc la adresa soferilor.
Medicii pleaca din tara din cauza idiotilor care dau salariile de mizerii.
Soferii isi inmatriculeaza masinilie in bulgaria din cauza idiotilor care scumpesc taxele
Oameni de 2 bani ca nu nu vad alta posibilitate de redresare a economiei decat fie prin privatizarea fabricilor/cfr/port etc , fie prin marirea taxelor.
RUSINE SA VA FIE!!!
Va mai votati si pensii speciale!

Musafir

#148

2015-12-21 06:24

SA LE FIE RUSINE ACESTORI NEHALITI!


Musafir

#149

2015-12-21 06:34

Nu vreau sa se falimenteze transportul rutier si de marfuri. Ajunge cu hotii din tara asta! Sa mearga la munca, sa stie cum se castiga un ban cinstit!


Musafir

#150

2015-12-21 07:22

Am semnat aceasta petitie pentru ca m-am saturat de japca societatilor de asigurari din Romania.In alte tari unde isi mai desfasoara activitatea nu le este permis sa faca ce vor ei cu clientii,dar din pacate la noi nu-i trage nimeni la raspundere.
ASF trezirea...lucrez in domeniul asigurarilor de 11 ani si cunosc foarte bine fenomenul asigurarilor din Romania,deci cred ca este cazul sa facem ceva pentru schimbarea acestui sistem bolnav...trebuie tratat pana nu este prea tarziu.