Desfiintarea examenului scris de titularizare in invatamant

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Desfiintarea examenului scris de titularizare in invatamant

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-07-30 08:14


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-07-30 08:16


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-07-30 08:18


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-07-30 08:19



Musafir

#130

2015-07-30 08:19

Pentru desfiintarea examenului de titularizare.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-07-30 08:20


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-07-30 08:21


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-07-30 08:23


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-07-30 08:24


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-07-30 08:25


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-07-30 08:26


Nicoleta Draga
Autorul acestei petitii

#137 Re: Re:

2015-07-30 08:29

Domnule/Doamna , ori ce-oti fi, aveti un fix cu repunerea la infinit al aceluiasi text cu ,,ala-bala,, ? Stereotipiile se incadreaza la dementa mentala grava. Insa e treaba dvs ce fel de probleme emotionale aveti si unde va gasiti locurile sa vi le descarcati. Data viitoare voi semnala politia si un avocat pt hartuire, cu motivul ,, hartuire repetata a aceluiasi continut,,

 

Ioana Ilona

#138 Vrem o schimbare!!!

2015-07-30 09:04

Avem mare nevoie de o modificare in ceea ce priveste examenul de titularizare. Am facut mari eforturi pentru a urma aceasta Facultate de Stiinte ale Educatiei. Am invatat, mi-am rezolvat toate sarcinile, mi-am facut orele de practica, etc. (Stiti dvs mai bine ce presupun aceste studii)

Am facut totul din pasiune, am avut nota maxima la lucrarea de licenta si, precum multi altii, am ramas cu o mare dezamagire. Munca mea, placerea, dorinta si entuziasmul meu, toate au pierit odata cu vizualizarea listei de locuri disponibile (in Arges= 0!). Nu se poate sa ne dedicam atat de mult studiilor, sa vrem sa lucram si sa nu avem unde. Iesim de pe bancile facultatatii si apoi...incotro? Sper ca in urmatorii ani sa existe o schimbare. Sa fim vazuti si tratati precum meritam. Suntem oameni dedicati copiilor, muncii noastre, ne-am bagat in asta stiind foarte bine ce presupune si asta spune totul despre noi. Imi doresc o schimbare, imi doresc sa nu mai pierdem vremea cu formalitati, variante inutile, subiecte mai putin importante si sa existe mai multa actiune, practica si locuri de munca. Ca va avea un ecou sau nu aceasta petitie, nu stiu... insa poate vor exista altele si altele si vor ajunge acolo unde trebuie.


Musafir

#139 Re:

2015-07-30 09:18

#25: -  

 Sa scriem senatorilor din comisia de invatamant sau nu stiu unde, undeva sa fim luati in seama, sa se rezolve ceva, asa vorbim vorbe si la anul la fel sau mai rau, am auzit ca se vrea nota 8 pentru titularizare si pentru suplinire mimim 7!!!! asa ca va fi mai rauuu!!!!!


Musafir

#140

2015-07-30 10:04

Am semnat această petiție pentru că am o vechime de 15 ani în sistem, am dat cel puțin 8 examene, de fiecare dată am avut notă peste 7, anul acesta am fost chiar prima și cred că este czul să mă concentrez și pe altceva. Am 40 de ani, nu vreau să ies din sistem pentru că îmi place foarte mult ceea ce fac și eu zic că îmi fac treaba foarte bine, dar în loc să performez, adun frustrări cu fiecare examen ce trece.

Musafir

#141

2015-07-30 10:15

NOTA la inspectie nu e relevanta din moment ce zeci de candidati au 10 la inspectie si sub 5 la examenul scris ,asta imi spune ca metodistii sunt adesea niste spagari care dau note pe spranceana , ii taxeaza pe cei corecti si dau 10 PILELOR ?RUSINE SA LE FIE !!!!!!!!!!!!!!!!
maria berende

#142 sa fie obligati sa dea examene de titularizare si fostii invatatori

2015-07-30 10:33

Adica fosti invatatori titularizati pe catedre de invatatori cu examen la aritmetica si lit pt copii fac si ei o facultate de doi bani la 40_50  de ani si se transfera bine mersi pe post de profesori de romana FARA EXAMEN IN SPECIALITATE !dupa opinia mea acesti oameni ocupa fraudulos niste posturi ,au fost favorizati de o lege propusa de o obraznicatura badea  ajunsa prin minister in urma cu cativa ani ! si uite asa posturile se ocupa fara examen ,in general sunt  lipsiti de competenta necesara  dar sunt  titulari ,ba chiar directori si ne sfideaza ! iar noi cu note de 9  nu avem posturi si suntem la cheremul unor asemenea indivizi  titularizati cu 6  ca invatatori !! A NU SE UITA POSTUL PE VIATA PRIN TITULARIZAREA ADESEORI FRAUDULOASA E O METODA COMUNISTA !Competenta se masoara prin evaluari succesive a tuturor dascalilor  !!!


Musafir

#143

2015-07-30 19:09

Deoarece este o bataie de joc ,fiecare vara este distrusa .

Musafir

#144 Re:

2015-07-30 19:18

#7: -  

 


Musafir

#145 Re: Re: Re:

2015-08-01 07:42

#53: - Re: Re:  

 Aveti perfecta dreptate,sunt de acord cu tot ce ati spus.


Musafir

#146

2015-08-01 17:59

Sunt foarte deacord e o metoda invechita si sa fim realisti e chiar inutila pt ca reflecta practica in realitate.

Musafir

#147

2015-08-03 07:43

Ca sa schimbam mentalitate greșită a celor sus puși, care cu siguranță că nu s-au"spetit" ca și noi, sacrificandu-ne familia și copiii preșcolari ca ei sa-si bata joc de noi la depunerea contestațiilor! Rușine pe lipsa de profesionalism și de umanitate de care ați dat dovada! Mă rog ca Dumnezeu sa va ierte și sa va dea înțelepciunea Lui Divina !

Musafir

#148

2015-08-05 16:28

Am semnat petitia fiindca am luat note mari ,fara sa pot sa ma titularizez. In anul 2012 am scris nota 8 si m/am incadrat ca suplinitor calificat pe perioada determinata. Ajunge cu degradarea la care suntem supusi .Ajunge cu examene inutile ca le fac de 20 de ani

Musafir

#149

2015-08-09 18:22

Examenul de titularizare în forma actuală e un stres inutil.Sînt prof. de chimie.Mă obligă să dau examen,dar semnez că știu că nu sînt posture.Chiar ne consideră marionete.Chiar nu se poate recunoaște valorea,să se găsească un mod echitabil de testare.

Musafir

#150

2015-08-09 18:26

Acest examen de titularizare este un stress inutil.Sînt prof.de chimie cu gradul I.Sînt obligată să dau examen,dar semnez că știu că nu sînt posturi titularizabile.O aberație.Să găsim o soluție echitabilă de testare a cunoștințelor pentru toate cadrele didactice.