Nu impotriva construirii celei mai mari moschei in Romania

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Nu impotriva construirii celei mai mari moschei in Romania


Anonymous

#1

2015-07-14 09:14

Romania este o tara crestina. Sa pastram si sa promovam valorile nationale.

Musafir

#2

2015-07-14 09:24

"Este absolut inadmisibil ca o tara care sute de ani a luptat impotriva instalarii unor elemente religioase musulmane sa fie cea care sa devina un centru de raspandire a islamului. E absolut de neconceput", absolut de accord cu Neagu Djuvara.

Musafir

#3

2015-07-14 10:07

nu sunt de acord cu moscheeia si acea scoala straina mie

Musafir

#4

2015-07-15 17:20

Respectam orientarea religioasa a tuturor cetatenilor tarii dar cu conditia pastrarii valorilor care ne definesc. Eu sint atee, dar nu doresc popoprului care de milenii a facut scut invaziei altor religii sa se transforme daca el nu o vrea. Si dupa cum se comporta la evenimentele religioase crestine, nu vrea!

Musafir

#5

2015-07-15 21:25

Din pacate multi practicanti ai islamului manipulati si cu creiere spalate au deviat de la adevaratele valori propavaduite de coran.
Pentru siguranta cetatenilor sa pastram ce avem si sa nu creem conditiile extinderii extremismului din ce in ce mai activ peste tot in lume!




Musafir

#6

2015-07-15 22:00

Am semnat pentru ca sunt impotriva construirii asa zisului centru spiritual musulman la noi in tara. Nu vreau ca aceasta moscheie sa devina loc de intâlnire pentru studenti importati din tari musulmane deoarece acestia au o abordare cu totul diferita a problemei religioase fata de etnicii musulmani români. Riscul de radicalizare este mare.

Musafir

#7

2015-07-15 22:34

In Romania sint 20.000.000 de crestini si 20.000 de musulmani, din care 1.200 in Bucuresti , restul majoritar in Dobrogea . Deci nici nu se pune problema construirii vreunei moschei , oriunde ar fi pe teritoriul patriei ! Inca n-am uitat atrocitatile din Iugoslavia , doreste ponta dezechilibrarea tarii si aruncarea ei in haos ? Eram bine asa ca pina acum, traiam in armonie evrei cu crestini cu musulmani si altii, de ce a creat acest conflict intre religii ? Ce urmareste el de fapt ?


Musafir

#8

2015-07-16 06:51

Numai asta mai lipsea in Romania. Maine poimaine sa ti fie frica sa mai mergi pe strada ca se arunca vreunul in aer langa tine si copilul tau.

Musafir

#9

2015-07-16 09:07

Personal cred ca numarul de musulmani din Romania nu justifica construirea a inca unei moschei . Dar cel mai important lucru pentru care am semnat este faptul ca acest lucru poate periclita siguranta tarii asigurând conditii de dezvoltare si penetrare a extremismului islamic .

Musafir

#10

2015-07-21 22:34

Nu inteleg nevoia de a construi o moschee asa de mare, una mica ii multumea si pe ei si nu faceau atata valva intre oameni!

Musafir

#11

2015-09-14 19:29

Vreau ca tara mea sa isi pastreze valorile ei, odata cu construirea unei Moschei tot mai multi muslmani vor veni se vor reproduce si asa cu ani ce trec vor exista comunitati mari de musulmani la noi in tra ei sunt foarte diferti de noi nu stiu daca se oot integea
Va multumesc

Musafir

#12

2015-09-27 08:58

Nu lui alah.NUU ISLAMULUI

Musafir

#13

2016-03-28 20:21

Traiesc intr-o tara unde vad in fiecare zi ce fac "cand li se da un deget"...