Cerem retragerea din funcții a avocaților corupți!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Cerem retragerea din funcții a avocaților corupți!


Musafir

#76

2015-07-22 14:57

Simplu.Trebuie sa fie pedepsiti...

Musafir

#77

2015-07-22 15:34

acestea toate cu arestarile si tot ce se face e de ochii lumii. EXACT ASA SE PROCEDEAZA SI IN CAZUL OAMENILOR POLITICI CARE AU JEFUIT ACEASTA TARA. A CUM MAREA LOR PARTE CARE AU FOST ARESTATI AU RAMAS CU BANII SI AU FACUT 1 LUNA DOUA DE INCHISOARE . Oare cine e de vina decat justitia care nu isi face treaba. judecatorii si procurorii ar trebui sa raspunda pentru deciziile luate daca nu raspund asta inseamna ca sunt pe mana cu infractorii. Asa se intampla si cu aceasta fata nevinovata. Societate civila in cazuri din astea e si ea vinovata ca nu actioneaza.

Musafir

#78

2015-07-22 15:42

Pe lista dumneavoastra puteti sa includeti,la categoria "avocati corupti" si pe domnia sa,"marele avocat" DOBRE IOAN,membru al Baroului PITESTI,jud.ARGES.

Musafir

#79

2015-07-22 16:23

Vreaou sa terminat cu coruptie

Musafir

#80

2015-07-22 16:25

Nu am cuvinte

Musafir

#81

2015-07-22 16:27

Sa curatam Romania de GUNOAIELE SOCIETATII !!!

Musafir

#82

2015-07-22 17:25

Este prea multă corupţie,cu siguranţa au fost mituiti

Musafir

#83

2015-07-22 18:05

Sa dispara hotia si cei çare faç acestà tara de ris çare nu cunosc onestitatea, bunul simti, omenia si nu stiu decit sa si umpe conturile aceia nu este avocata este ô curva çare se lasa minjita cu bani murderI. Unde esti tu Tepes doamne ?ça numai el ar putea face dreptate.

Musafir

#84

2015-07-22 18:33

Trebuie sa se faca dreptate


Musafir

#85

2015-07-22 19:33

Pentru ca astfel de incidente sa nu se mai intample.

 

 


Musafir

#86

2015-07-22 20:12

Vreau ca în România Presedintele sa dea o lege împreună cu Parlamentului ca totii violatorii să fie castrați pe viu să simtă si ei durere cum simt femeile.. Totii care comit asa ceva violatorii... Domnule Președinte treziți-vă esiti în fata televizorului si nu mai statii datii drumu la această lege ca totii care comit asfel de violurii sa fie castratii pe viu.. Domnule Președinte treziți-vă nu trecetii cu vederea asa ceva nu se mai poate asa ceva în România.. La Vasluiul se întâmplă 1000 de cazuri de viol într-un An de zile.. Unde este justiția Dece nus fac treaba asta. Să fie dati afara domnule Președinte care este corupt si nusi fac treaba si îi acoperă pe violatori de si îi lasă în libertate avocatii.. Cerem cu toții să se facă dretate Domnule Președinte...



Musafir

#87

2015-07-22 22:06

sa fie dati judecatorii corupti jos

Musafir

#88

2015-07-22 22:45

Este inadmisibil şi odios să transformi vinovatul în nevinovat, sau să-i minimalizezi infracţiunea. Dar violul e crimă, nu oarecare infracţiune. Justiţia poate găsi unele circumstanţe atenuante, dacă există. Şi ce scuză s-ar fi putut găsi? Că toţi erau beţi? Poate. Poate că şi avocaţii lor sunt beţi. Atunci să împuşcăm pe cârciumari, ca să ieşim din necaz? Cu o justiţie favoritistă şi coruptă, este mai bine ca fetele să înveţe să se protejeze cu lovituri speciale, sau cu arme ascunse. Parcă suntem în India ! 


Musafir

#89

2015-07-24 14:41

Pentru ca nu mai vreau sa fie coruptie in tara aceasta!

Musafir

#90

2015-07-31 17:50

Am semnat pentru ca sunt totala deacord ca avocatii corupti trebuie retrasi din functii, ma gindesc ca eu nam nici un amestec, ca nu ma intereseaza, ca nu voi avea nevoie niciodata de avocat insa ma gindesc la viitorul copiilor mei, apropiatiilor si chiar si eu pot nimeri in situatii neplacute de aceea vreau sa traiesc intr-o tara libera fara coruptie.
Ioan

#91 Re:

2016-04-15 08:49

#11: iordan -  

 futui n gura sai fut de hoti m au mintit atat timp si m au lalait

Eu

#92 Re:

2016-06-07 13:28

#11: iorATENTIEpe mine ma tine pe langa & din afara de vro 8 ani nu mi au mai dat nici un semn,da ma ar eu le am spus ce aceam pe suflet atunci si le am m ai pregatit 1 msj   cu kre sa ma des carc mental dar stau si ma ma gandesc si nu prea se merita pTr ca asta ar insemna sa i bag n seama si sa le dau ATENTI si nu prea merita !!!

 

eu

#93 Re: trospectiva:)))

2016-06-07 20:18

 Ca si pe mine1#11: iordan -  

 exact ca si pe mine ! Eu am simptit lucrul asta ca se n pute problema :))),:((((( de la cap, m!J-loc)) l8cnla l9c on , of the bloc nu mai am dinti n gura bagami as ... n molu BA neasa & ! Kea bataile pe degeaba pe kee minle am luat you no sa si le  mai ia nimeni ever for ever & ever ! MiliTia a fost martor & COMPLICE vreau DREPTATE si pe fata si pe spate dar si ntro arte ! Anu 2015 napu nicolaie ma calcat pe cap n biserica sf gheorghe grivita asta a f8st n clasa cu clientul nosrru cioxa xaee a n vatat n lixeul dupe srradameamsunt ataea luceuri care se leaga n tre ele dar d3geaba  ca n am cum sa raszbat !

F.B.!

#94 Re:

2016-06-16 04:26

Si you am  aM cazut sau picat n aceasi plasa ptr ca pescuieste la,sau cu HaLau :).(((((: urinamas pe ei de CA$h ! La ce bun si folos banii aia acuma dupa ce mi a trecut aproape toata tineretea.sanatatea frumusetea & speranta :((((((( ! M au calcat n piceoare si la propiu si la figurat Mall ul BA neasa din Septembrie 2010 un mic mare detaliu n ainte cu vro 2 saptamani ca statia,capat autobuzurilor 335,131 care n ainte era la aeroport BA neasa si erau 3 autobuze care n torceau acolo sa se mute la mall de la aeroport cu vro 150 metri mai n colo !

 

B.I.F

#95 Re:

2016-06-16 05:03

#11: iordan -  

 Sectia de puli itie 2 mall BA neasa securitas f 1 :))) & ssf bre, ikea rpg care o sug fara sa te ntrebe si frectia 4 pisamas pe pascale g,marin vasile militienii din zona mea repartizati n tre GriviTa & 1 mai care vor sa ma ajute " lege & interneze " la Bal amuc:) ,'(((((  ca cica sa i scutesc de 1 na alta deranj,stres ! La pus pe 1 goloGan vasile andei asa am inreles ca l cheama gologan il cheama sigur dar nu i stiu prenumele ca nici nu mi pasa,in tereseaza timp de 2 ani de zilw 2015.2016 27 sau 28.04 ma calcat n piceoare & rupt nasu cereti i ternarile de la elias & floeeasca muie Puli itiei romane ! Aa si n biserica sf Gheorghe Grivita n 2015 de 1 HandicapaT napu niculae am fost batut si jos fiind acelasi lucru l am patit calcat pe cap Sectia 4 retardati nu a facut nimik ce sa n tamplat n biserica a foat filmat ca si toate lucrurile astea de la ikea & mall !

EulesC u

#96 Re: âaaaa

2016-06-16 11:10

#11: iordan -  eu am cazut n PUNGA si SACOSA ei ca n avea PLASA la ea  )),:((((((((((((( ! Nu gasesesc foile alea de la spitale de pe unde am fost cu internarile si externarile cauzate de toate saraciile alea care au dat n mine da se pot lua de pe la spitalele de pe unde am fost Elias,Floreasca & ala de pe langa pta victoriei !  ((((((((( Nu mai am dinti n gura m au MUTILaT pisamas pe banii aia kre i am de luat n am facut nicio afacere cu accidentu asta sectia 4 militie ma nenorocit si acu adica de vro 2,3 ani au Inceput procedurile de eliminare,exterminare a mea oficial ei ! 

 

 

 

Cristache

#97 Re:

2016-06-16 11:23

#86: -  

 N ai sa BoGdaN Sa vezi niciodata asta pTr ca toti s lafel corupTi

Cristache aurel

#98 Re:

2016-06-16 11:26

#86: -  

 N ai sa  Sa vezi niciodata asta pTr ca toti s lafel corupTi !

Ionela Carpaci

#99 Re:

2017-03-11 13:54

#11: iordan -  

 Pisamas,cacandu ma pe ei niste EXCROCI DA eu măcar am luat 35 de milioane vechi n apoi :) !

Bif

#100 Re: stamburiu ion

2017-04-03 15:49

#11: iordan -  

 Basma INCOMPETENTiLOR aTi vazuT Ba.Ma & Fa ca tot ceea ce eu am simtIt,spus ADEVERiT ? Mau MUTiLaT securiTatea f 1mall Băneasa ,rog idea & sef care i au schimbat pastilă de la securiTatea 1 an ca sa ma elimine si n totalitate n au reusit dat m su dereglat.de acordat debusolat :(((((( ! SecȚiile 2,4,5 m au NENOROCIT cu băTaia !!!