MAGISTRATII TREBUIE SA RASPUNDA PENTRU ERORILE JUDICIARE

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția MAGISTRATII TREBUIE SA RASPUNDA PENTRU ERORILE JUDICIARE


Musafir

#1201

2015-07-27 09:27

Nimeni nu e mai presus de lege - NICI MAGISTRATII.

Musafir

#1202

2015-07-27 11:57

MAGISTRATII TREBUIE SA RASPUNDA MATERIAL SI PENAL PENTRU DECIZIILE EMISE !
Gandeste-te ca MAINE TU POTI FI VICTIMA JUSTITIEI din Romania!
SEMNEAZA si DISTRIBUIE PETITIA.

Musafir

#1203

2015-07-27 14:36

Ce face Iohanis cu DNA mai mult Koveși este o încălcare a tuturor drepturilor oamenilor.Justitia in România este de k.k.t.V-ați bătut joc de romani si continuați sa o faceți .

Musafir

#1204

2015-07-27 18:33

Sunt mama de fete...Porti un copil in pantec 9luni,il iubesti din prima clipa cand ti-l da medicul in brate,îi veghezi somnul nopti de-a randul ,suferi ptr el cand e bolnav,ti se umple inima de mandrie cand il duci prima zi la scoala,il cresti ca pe o floare... si dupa ani vin 7 bestii si iti nenorocesc copilul! Dumnezeu sa-i bata, ca noi oamenii nu suntem in stare.

Musafir

#1205

2015-07-27 19:27

CHIAR NIMENI NU ESTE MAI PRESUS DE LEGE NICI MACAR MARIILE LOR MAGISTRATII.
Livia

#1206

2015-07-27 20:50

Cand justitia va fi dreapta si competenta, multe din bolile societatii romanesti se vor ameliora. Pana acum am avut pseudojustitie, prea putine litigii au fost solutionate corect, dar probabil, pentru a se schimba lucrurile in domeniu ar trebui schimbati si oamenii, altfel sistemul si casta isi vor vedea in continuare de-ale lor.


Musafir

#1207

2015-07-27 20:54

pentru ca am fost nedreptatita si nimeni nu a facut nimic iar acum fica mea sufera iar jigodile sunt libere pentru ca cineva nu si-a facut datoria asa cum erea normal

Musafir

#1208

2015-07-28 06:00

Imperios necesar , nu sunt *DUMNEZEI* !

Musafir

#1209

2015-07-28 08:02

Deoarece din 1945, de la instaurarea comunismului si pana astazi, prea putini magistrati si-au schimbat modul de a gandi, de a judeca si de a se comporta. Consider ca persoanele care doresc sa "imparta dreptatea" sufera de grave complexe psihice si de comportament, anume lacomie, sete de putere, avaritie, mandrie exacerbata etc. Adica exact ca persoanele care, in mod obisnuit, incalca legile. De ce sa nu fie pedepsiti si ei?

Anonymous

#1210

2015-07-28 09:49

Sunt satul de implicarea magistratilor in toate potlogariile mafiote fara sa raspunda ! Sunt satul de analfabetii numiti de mafiotul Basescu ,dupa chipul si asemanarea sa in fruntea tribunalelor ,curtilor de apel,parchetelor si sectiilor acestora ,pentru a conduce aceste institutii dupa comenzile mafiei interne ,pepeiste si americane cu interese profitorii in Romania .M-am saturat cum justitia face politica tarii la televizor oblojeste si apara institutii ce fura milioane de voturi la alegeri .M-am saturat ca cele doua servicii americane ,pripasite pe aici, au subjugat institutiile de forta ale Romaniei ,obligand tara pe un drum antinational si antipopular .M-am saturat de "frica " lasului de popor roman .

Musafir

#1211

2015-07-28 11:52

Merita taiate penisu la toti si sa munceasca o viata intreaga pentru fata violata

Musafir

#1212

2015-07-28 12:18

Pentru ca orice LEGE....daca e LEGE e egala si aceeasi pentru ori ce cetatean roman...

Musafir

#1213

2015-07-28 15:09

Am sesizat la DNA Bv o increngatura in justitia BV procurori,jud,notari in slujba unei retele specializate in retrocedari ilegale,pe teritoriul comunei Rupea.Am depus odata cu pligerea penala documente inversate cronologic,TP eliberate de Prefectura fara stamila ocpi,.Incheieri prin care s-a falsificat si au fost inlocuiti propietarii tabulari in ev.cf,in favoarea unor politicieni PDL.Printre beneficiarii finali si fam proc Diicot Borcoman.Dos.55/P/2013 blocat la Dna Bv fara a fi audiat nici la doi ani de la sesizare.Sa conteze ca acest procuror a fost consilierul d-nei Kovesi....? Trebuie aratat ca terenurile obtinute prin inselaciune au fost vindute ulterior CNADNR cu ocazia ocolitoarei Dn 13.Totul premeditat sub ochii justitiei BV

Musafir

#1214

2015-07-28 15:12

Am semnat aceasta petitie pentru ca magistratii fac ce vor in tara asta fara ca nimeni sa-i traga la raspundere, chiar si atunci cand o fac, gresesc in mod voit, adica luand spaga pentru a gresi, cu toate ca au salarii foarte mari.

Musafir

#1215

2015-07-28 15:38

Pentru ca magistrații să nu mai aplice legea bunului-plac, iar în cazul că o vor face să răspundă, conform art.16 din Constituție.

Musafir

#1216

2015-07-28 16:38

pentru ca am fost educata de niste parinti , oameni simpli care m-au invatat sa am o logica normala in viata , sa inteleg si sa apreciez dreptatea, cinstea , constiinciozitatea si corectitudinea, iar de la o vreme asa ceva nu mai vad acolo unde trebuie sa vedem noi toti . Multe greseli si erori , cu sau fara intentie napadesc in existenta acestui popor jefuit de zece ani , de demnitate si bucurii , de cele main elementare necesitati , ca sa duca un trai linistit. vreau sa contribui si eu la lupta pentru instaurarea dreptatii , cinstei si a faptelor constiente . vreau ,asa cum estevalabil pentru noi toti , cine greseste sa si plateasca. Pretentiile pentru cei ce au privilegiul de a judeca si a aprecia dreptatea sint foarte mare ,iar daca gresesc sa si plateasca pentru greselile lor.

Anonymous

#1217

2015-07-28 17:23

toti suntem egali in fata legii

Musafir

#1218

2015-07-28 17:30

Justitia vreau sa fie forma cea mai dreapta intr-o societate !

Musafir

#1219

2015-07-28 17:43

DACA AR FI POSIBIL as dori ca acesti asazisi judecatori si procurori sa plateasca retroactiv pentru toate erorile judiciare asa cum noi toti platim pentru hotararile cedo impotriva statului roman.toate aceste plati ar trebui platite de cei vinovati de erori judiciare ,de ce sa le platim noi cand au gresit ei ?.cred ca rad in sinea lor ca pot face orice fara ca ei sa raspunda in vreun fel.Li sau dat salarii enorm de nesimtite ca sa fie corecti si incoruptibili.Pai coruptibilitatea lor tocmai in asta rezida ca ei nu raspund pentru deciziile si actiunile lor.N-ar trebui sa se numeasca judecatori pentru ca judecata presupune inteligenta,morala,cinste,corectitudine si tocmai in cazul lor acestea nu exista.Cum e posibil ca toate categoriile sociale sa raspunda pentru greseli numai acesti indivizi fara studii prea dificile,papagalicind pe la examene niste articole si aliniate sa nu aiba responsabilitatea si raspunderea pentru erori?.Este odiscrepanta infinita intre studiile lor,favorurile,salariile lor si ceea ce fac si produc.Cine si cu acordul cui au fost asa de privilegiati acesti indivizi care nu produc nimic pentru societate ci din contra ca niste trantori intr-un stup.Eu am fost furat zece ani de 22 ha teren pe care un individ mi le-a folosit si pe care nu pot sa le folosec ca proprietar cu acte in regula pentru ca individul care mi le foloseste e protejat de procuror dandu-i nup-uri in serie iar judecatorii respingandu-mi actiunile ca nefondate.In ce tara traiesc?.Nu mai e mult si-o sa ne facem dreptate singuri.E timpul pentru o noua revolutie care sa nu mai fie confiscata.Individul care_mi ,foloseste terenurile spune ca pentru el nu exista lege si ca n-am nicio ,sansa.Are si un local in bucuresti unde se lauda ca la el se ghiftuiesc politicieni ,judecatori ,procurori si unde chiar basescu se ducea des.Ce mai e de facut altceva decat o noua revolutie sa sa ne facem dreptate singuri?.


Musafir

#1220

2015-07-28 18:35

ca ADEVARUL sa INVINGA!

Musafir

#1221

2015-07-28 20:13

Sa se mai schimse ceva in tara asta si sa fie dreptate.


Musafir

#1222

2015-07-28 20:21

in multe locuri de munca se platesc toate greselile,fie si numai material ; de ce nu sa nu plateasca si doctorii sau magistratii -cu atat mai mult cu cat 'gresesc ' vieti si destine omenesti?

Musafir

#1223

2015-07-29 11:43

am condus baut si am 3ani si 8 luni sub supraveghere...serban huidu a fost treaz dar a omorat 3 oameni .....are tot aceiasi sentinta ... din respect ma abtin sa injur de dumnezai si cristosi .....

Musafir

#1224

2015-07-29 14:54

IN TARA ASTA SE FACE MULT MAI MULTA NEDREPTATE DECAT DREPTATE !!
NIMENI ! ABSOLUT NIMENI NU FACE NIMIC !!!
NE IMPACAM CU TOTII CU GANDUL CA "CINEVA VA FACE CEVA " !!!!!!?????

Musafir

#1225

2015-07-29 15:15

daca nimeni nu e mai presus de lege….de ce ar fi magistratii mai ,,deosebiti''???