MAGISTRATII TREBUIE SA RASPUNDA PENTRU ERORILE JUDICIARE


Musafir

/ #1219

2015-07-28 17:43

DACA AR FI POSIBIL as dori ca acesti asazisi judecatori si procurori sa plateasca retroactiv pentru toate erorile judiciare asa cum noi toti platim pentru hotararile cedo impotriva statului roman.toate aceste plati ar trebui platite de cei vinovati de erori judiciare ,de ce sa le platim noi cand au gresit ei ?.cred ca rad in sinea lor ca pot face orice fara ca ei sa raspunda in vreun fel.Li sau dat salarii enorm de nesimtite ca sa fie corecti si incoruptibili.Pai coruptibilitatea lor tocmai in asta rezida ca ei nu raspund pentru deciziile si actiunile lor.N-ar trebui sa se numeasca judecatori pentru ca judecata presupune inteligenta,morala,cinste,corectitudine si tocmai in cazul lor acestea nu exista.Cum e posibil ca toate categoriile sociale sa raspunda pentru greseli numai acesti indivizi fara studii prea dificile,papagalicind pe la examene niste articole si aliniate sa nu aiba responsabilitatea si raspunderea pentru erori?.Este odiscrepanta infinita intre studiile lor,favorurile,salariile lor si ceea ce fac si produc.Cine si cu acordul cui au fost asa de privilegiati acesti indivizi care nu produc nimic pentru societate ci din contra ca niste trantori intr-un stup.Eu am fost furat zece ani de 22 ha teren pe care un individ mi le-a folosit si pe care nu pot sa le folosec ca proprietar cu acte in regula pentru ca individul care mi le foloseste e protejat de procuror dandu-i nup-uri in serie iar judecatorii respingandu-mi actiunile ca nefondate.In ce tara traiesc?.Nu mai e mult si-o sa ne facem dreptate singuri.E timpul pentru o noua revolutie care sa nu mai fie confiscata.Individul care_mi ,foloseste terenurile spune ca pentru el nu exista lege si ca n-am nicio ,sansa.Are si un local in bucuresti unde se lauda ca la el se ghiftuiesc politicieni ,judecatori ,procurori si unde chiar basescu se ducea des.Ce mai e de facut altceva decat o noua revolutie sa sa ne facem dreptate singuri?.