Tratamente pentru hepatita C astazi, nu maine!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Tratamente pentru hepatita C astazi, nu maine!


Musafir

#676

2018-02-13 21:24

Buna seara! Mai intai trebuie sa vorbiti cu medicul dumneavoastra sa va spuna daca se poate lua tratamentul in situatia de fata. Eu va acord garantia ca produsul nu este contrafacut, este cumparat de la farmacie din India. Dupa inceperea tratamentului, se poate verifica viremia periodic. O data inaintea administrarii medicamentelor si apoi la 2-4 saptamani. In acest fel, puteti avea garantia ca medicamentele sunt autentice. Daca vreti, se poate face si analiza medicamentelor. Din acest punct de vedere, puteti sta linistit! Medicamentele expira in iulie 2018. Perioada tratamentului este de 3 luni, dar repet, mai intai discutati cu medicului dumneavoastra. 


Musafir

#677

2018-02-13 21:48

Draga dn.Mircea, eu acord garantie ca medicamentul nu este contrafacut pentru ca stiu de unde l-am cumparat si am acte doveditoare. Daca citeai cu atentie anuntul, ai fi vazut ca am luat 6 cutii din care 3 au fost folosite cu succes pt.virusul C - genotip 1 unde am si acte doveditoare in acest sens. Viremia la inceput, in timpul si dupa finalizarea tratamentului.  Eu nu acord garantie ca pacientul se va face bine, asta nu acorda niciun spital si niciun medic si nici cum va raspunde tratamentului. Eu nu vand medicamente si nici nu fac bisnita cu medicamente, vand 3 cutii care mi-au ramas . Ele au fost cumparate pentru uz personal si le vand la jumatate de pret din pretul de achizitie. Este normal sa incerc sa-mi recuperez o parte din bani. Nu vad ce este ilegal in a vinde medicamentele cumparate pentru mine la jumatate de pret pt.a salva o alta viata. Sau mai bine le las sa expire si le arunc la gunoi?  Dar sa le donez este legal? 

Stere Aurelia

#678 Re: Re: Vand 3 cutii Hepcinat LP

2018-02-13 22:11

#673: - Re: Vand 3 cutii Hepcinat LP  

Este inutil să mai postezi aici ceva. E clar că sunt persoane care vor cumpăra medicamente de la așa zisi binevoitori cu povesti cusute cu ață albă. Cine are un minim de educație nu se va atinge de aceste medicamente nici în ruptul capului. Am mai auzit comentarii că oamenii sunt disperați și bolnavi și se agata de aceste povești. Documentați-va bine chiar și de pe internet și o să vedeți că sunt soluții 100% sigure pentru a procura aceste medicamente . Trebuie doar sa va informati și să nu picați în plasa celor care vând medicamente aproape de termenul de expirare ținute în condiții improprii timp de câțiva ani de la data producției


Musafir

#679 Re: twinvir

2018-02-15 15:17

#456: io - twinvir  

Mi-am cumpărat tratamentul direct din Bangladesh și nu l-am putut tolera datorită unei boli de plămâni foarte rară pe care o am.Îl vând la prețul care l-am cumparat 1000 euro,detalii la nr 0749344752

Andrei

#680 Re: Re: twinvir

2018-02-15 15:40

#679: - Re: twinvir  

Povestea asta le-a întrecut pe toate. După ce a luat câteva pastile de Twinvir și-a dat seama că organismul nu-i tolerează antiviralele. Așa că vinde ce i-a mai rămas fraierilor care pun botul la povesti nemuritoare :))) 

Bine a zis doamna de mai sus. Atâta timp cât există fraieri ăștia vând și otrava cu poveștile lor ieftine

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2018-02-18 15:23



Anonymous

#682 virus hapatic C

2018-02-28 10:27

buna am fost diacmosticat cu hepatita C am facut fribroza si a iesit F0 de 1 luna

analizele de sange au iesit bine gamma gt-29,glicemie 84.9,got-19,gpt-21,colesterol-190,bilirubina total -0.3,bilirubina directa-0.22,fier-92 numai trigliceride-277

oare nu trebuie sa refac analizele pentru virusul C la al laborator?

cu o luna in urma am donat sange (inainte de a sti) si cei de la cenytru au spus ca analizele sunt ok ce sa mai cred ?

cei de la spital au spus ca nu am nicun tratament deoarece ficatul este sanatos

eu traiesc cu frica sa infectez si membri familie 

trebuie sa astept sa am ficatul varza sa pot face tratament ?

cum pot sa scap de virus acum ?

cu respect Daniel


Musafir

#683

2018-03-07 20:09

Ce vorbiți voi lume, treci un simplu control la orice medic privat în md, faci analize să zicem te costă la 100 de euro care conforma ca esti cu hepatită C. 

Chișinăul e plin de clinici! După aia cauți la farmacii medicamentul. Nu e nevoie să dai bacșiș unui medic cu suma de 500 de euro. I-au fost prescrise unei rude de ale mele NuCleobuvir și declavirdin.

i-au spus direct că aceste medicmente o v-a costă 24 de mii de lei moldovenești.

 

 

Dobrescu Ioana

#684 Re:

2018-03-08 08:35

#683: -  

24.000 lei moldovenești???? Pai asta înseamnă 1150 Euro. Eu am achiziționat pachetul de tratament din Republica Moldova cu 950 Euro și am avut inclus drumul până la Chișinău și înapoi , masa de prânz în Chișinău, tratament 12 săptămâni daclatasvir/Sofosbuvir plus medic in România care mă monitorizează pe toată perioada tratamentului. De ce as da cu 200 de Euro în plus pentru ceva mai puțin. Pachetul poate fi accesat cu ajutorul Asociației Române de Turism Medical care se va ocupa de toate formalitatile. 

Andrei

#685 Re: Re:

2018-03-10 11:03

#684: Dobrescu Ioana - Re:  

Deja costul tratamentului din Chisinau costa 15884 lei MD ( 760 euro), pretul a fost redus de aprox. 8luni....si este in continua scadere ( asta se intampla si in tarile producatoare) , deci inainte de a lua decizia de procurare evaluati toate variantele posibile sau puteti telefona chiar si la farmacia din Chisinau (022-27-73-87) , este dreptul dumneavoastre si banii dumneavoastra. Sanatate multa si decizii corecte.

 

Io

#686 Re: Re: Re: twinvir

2018-03-23 17:53

#553: R. - Re: Re: twinvir  

da am scăpat..după primele 4 săptămâni deja a fost viremia nedetectabila . Am mai repetat viremia și tot nedetectabila este ..f0 am avut și eu 

Io

#687 Re: Re: Re: twinvir

2018-03-23 17:57

#476: - Re: Re: twinvir  

In jur de 6000 lei

Io

#688 Re: Re: twinvir

2018-03-23 18:03

Io

#689 Re: Re: twinvir

2018-03-23 18:08

#487: Gigi - Re: twinvir  

conioadr gmail.com

Petre Antal

#690 Tratament hepatita C

2018-03-24 11:53

Cred că trebuie să ai o problema mentală să cumperi cu 6000 lei un tratament de la un necunoscut de pe internet. Pentru tratament procurat în condiții legale și la un preț mult mai mic va vor îndruma cei de aici: http://www.destinatiidesanatate.ro/formular-tratament-hepatita-c/

Eu am 4 luni de când am terminat tratamentul și am fost monitorizată tot timpul de către un medic pus la dispoziție de ei.

Nu vad sensul să cumperi mai scump de la cineva care nu-ți oferă contract, factura , acte proveniență medicamente , monitorizare medicala etc. Cei de la asociație te îndrumă pas cu pas pentru a achiziționa tratamentul și nu durează decât o singură zi.

Vio

#691 Tratament

2018-03-25 09:53

Si eu am luat medicamentele antivirale din chisinau nucleobuvir si dacladvirdin de la apoteka.la 14 zile de tratament aveam deja transaminazele foarte mici 18 si 17 semn ca functioneaza foarte bine.


Musafir

#692 Re: bucurest

2018-03-25 18:27

#552: George - MoldovA 

Cine are nevoie de un curs de lecuire rog să mă contactați pe e mail: wmmaf@mail.ru


Musafir

#693 Re: Tratament moldova

2018-03-25 18:33

#556: Florian - Tratament moldova 

Salut, doritorii de tratament nucleobuvir și daclavirdin rog să mă contacteze pe e mail: wmmaf@mail.ru

Petrubalacu

#694 Re: virus hapatic C

2018-03-27 11:25

#682: - virus hapatic C 

Daniel, Buna ziua

Analizele pe care le-ati dat au fost analize special pentru virisul hepatitei C sau prezentei anticorpilor HCV sau RNA HCV?

Cea ce ati scris anterior, sunt indicatori biochimici, care pot arata prezenta virusului in organism doar in mod indirect. Ar fi necesar sa mai efectuati si analize suplimentare.

Adreea Enache

#695 Re: India

2018-03-27 11:39

#672: Mircea Vaida - India 

Nici eu nu as avea icnredere in oamenii care vand medicamente la mana a doua — nici macar nu stiu de unde le iau. Mai sigur ar fi de cumparat sau direct din Republica Moldova, sau de la persoanele care importa oficial medicamente din farmaciile RM (ma refer la twinvir.ro). Eu le-am comandat de pe acest site, si mi-a iesit mai ieftin decat prin Tour n Cure. Intrebarea ar fi, de fapt, daca puteti avea incredere macar in persoana care comercializeaza astfel de medicamente.

Magda

#696 Re: Re: India

2018-03-27 11:47

#695: Adreea Enache - Re: India 

Cum naiba sa importe oficial un medicament care nu este înregistrat în România. Site-ul ăla Twinvir .Ro a fost deja raportat la agenția națională a medicamentului și va fi închis . Atâta timp cât medicamentul nu este eliberat prin cursul firesc și anume producător , importator, depozit, farmacie totul este cusut cu ață albă. Riscul nu este niciodată de partea celui care vinde ci doar de partea celui care înghite acele medicamente.

Daniel

#697 Re: Re: Re: India

2018-03-27 12:18

#696: Magda - Re: Re: India 

Site-ul www.twinvir.ro aparține unei persoane fizice și nicidecum companiei din Bangladesh. Ăla aduce prin colet medicamentele fara sa ofere absolut nimic din ceea ce spune acolo. Mai pe scurt o escrocherie. Am sesizat și eu agenția medicamentului pentru a închide site-ul. Puteți verifica aici că site-ul este a unei persoane fizice nu a unei companii : http://www.rotld.ro/whois/?domain=Twinvir.ro 

Alexandrugrigore

#698 Re: Re: India

2018-03-30 10:05

#695: Adreea Enache - Re: India 

Bună,

sunt de acord cu ce spui,  am procedat și eu la fel. Am și verificat la primire ca nu cumva se fie cutiile desigilate, citisem pe undeva la ei despre membrana protectoare și la mine totul era ok. Acuma iau a doua cutie și parcă e în regulă. 

Asta e https://ibb.co/n468N7

Irina

#699 Re: Re: Re: India

2018-03-30 12:09

#698: Alexandrugrigore - Re: Re: India 

Parca??? Aici vorbim de antivirale. Daca nu sunt ceea ce trebuie efectele sunt devastatoare. Aici nu exista loc de "parca". Mă rog, fiecare decide ce baga in gura și e stăpân pe organismul lui. Medicamente la colet poștal de la persoane necunoscute nu cred că au ce căuta . Dar după cum am mai spus fiecare decide ce face cu viața lui.

Marius

#700 Re: Re: Re: Re: India

2018-03-30 12:22

#699: Irina - Re: Re: Re: India 

Terminați cu prostiile astea . www.twinvir.ro = praf de creta la colet. Absolut nicio garanție, falsuri peste falsuri. De la site până la medicamente și procedura de obținere totul este un fals grosolan și o escrocherie.