Tratamente pentru hepatita C astazi, nu maine!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Tratamente pentru hepatita C astazi, nu maine!


Musafir

#451

2016-06-07 14:57

Din dorința de a ne face auziți si de a ne lua in seama pana nu e prea tarziu!!!
Gabriela

#452 Re: Re: Re: Re: ntrati si pe http://hepatita-c.net/ si spuneti si acolo povesea dvs

2016-06-07 15:18

#39: - Re: Re: Re: ntrati si pe http://hepatita-c.net/ si spuneti si acolo povesea dvs  

 Buna ziua.Ma numesc Gabriela Minzu,si va scriu cu mare durere si cu mare disperare,deoarece!Si eu si sotul meu avem hepatita C.In 2005 din pura întâmplare am descoperit ca avem aceasta boala,am facut amandoi tratamentul cu interferon,eu am raspun sotul meu nu.A fost o dezamagire crunta!!Cum eu ma vindec si sotul meu?!?Am intrebat medicul ce putem face?!?Nimic.Asta a fost răspunsul.Si cum asa?!?Asteptam sa moara?A ridicat din umeri.Si-atat.Am plecat foarte dezamăgiți,gândindu-ne ca vom contacta si alți medici.Dar lintre timp viremia mea a crescut iar sotul meu ia facut ciroza.A intrat in programul național,a facut tratamentul aprobat de Casa,a iesit negativ la toate controalele....si acum avem aceeasi dezamagire...Acum sotul meu este vindecat de virus.iar eu....astept sa fac F4sa intru in program! E strigător la cer!!!Sotul meu a fost o persoana activa,cu doua joburi,acum e pensionat pe caz de boala,are diabet,boala secundara cirozei....iar eu lucrez,nu ma vad stand acasa,răpusa de acest virus mârșav!!!!Vreau sa cumpar acel medicament generic Harvonului,din India,dar imi este teama sa-l cumpar dupa net.Va rog ajutați-ne !!!!


Musafir

#453 Re: Re:

2016-07-04 12:25

#428: Maria Elena - Re:  

 Puteti sa ne dati detalii despre modul cum ati reusit sa ajungeti acolo?

 

ALEXANDRU
Musafir

#454 S.O.S

2016-07-06 03:19

Buna ziua.Datorita faptului ca sifar de Insuficienta renala cronica de 20 de ani,trecand prin 4 interventii chirurgicale renale si de doua ori prin montarea unei nefrostome percutante la singurul rinichi(prima in 2003 iar ultima in 2014) am contactact si virusul hepatitei C.In prezent folosesc Essentiale forte si Lagosa,neputand utiliza Interferon.Medicul Gastroenteorol mi-a spus ca pentru a putea beneficia de noul tratament,INTAI TREBUIE SA FAC !!!!!!!!!!!!! CIROZA!!!!!!!!Pe aceasta cale va rog sa ma sfatuiti ce pot face,care sunt pasii ptr a putea beneficia de acest tratament.Celor ce pot sa imi de-a un sfat VA ROG mesaj la 0768806013  Va multumesc

Marcela Iosif

#455 Tratament fara interferon

2016-07-14 06:21

Buna ziua,

Am hepatita C din anul 2002 , cel putin atunci am fost diagnosticata prima data. Fibroza mea este F3 si am incercat sa accesez programul national de terapie fara interferon eu fiind nonresponder la interferon. Bineinteles ca nu s.a putut pt ca mi.a iesit o fibroza de F2. Am apelat in disperare de cauza la Asociatia Romana de Turism Medical care mi.a intermediat obtinerea tratamentului din strainatate la un pret acceptabil. Am facut acum 2 zile viremia dupa terminarea tratamentului care a durat 3 luni si mi.a iesit virus absent. Sper ca si la 6 luni sa am aceleasi rezultate.

io

#456 twinvir

2016-07-28 18:45

sunt sub tratament cu twinvir ... o pastila pe fiecare zi si este foarte important sa fi luată la aceeași ora..timp de 12 saptamâni i cazul meu nu am absolut nicio reacție adversa ..am căutat mult pana a găsi o sursa sigura ,pana am contactat firma producatoare de fapt este o farmacie ..am vorbit cu ei si după 6 zile am primit tratamentul prin DHL de 3 cutii a câte 28 de pastile ...mi-am luat inima in Dinți cum se zice si vreau sa ma vindec ..peste o săptămana o sa fac viremia la 28 de zile după terminarea primului flacon este indicat ..c o avem majoritatea din spitale si Cabinete stomatologice in țara noastră ca sa te vindece statul trebuie sa faci ciroza intr-un cuvânt sa fii aproape pe moarte ..trebuie sa așteptam sa crească fibroza ani de zile ca după apoi sa mai așteptam pana facem dosarul si după rezultat si daca ai noroc ti-l aproba...sunt multi care vor sa fraierească bolnavii cerându-le mii de euro pentru tratament pe care ți-l da a doua zi. si nu îți da nimic la mâna de unde il au si cum a fost importat..subliniez ca twinvir nu poate fi importat fără prescriptie medicală pe care m-au ajutat sa O procur cei de la firma ,,trebuie sa le trimiți analize după care iti dau prescripția ... ..cine dorește .sa ma contacteze aici momentan...România este i țara in care guvernul își bate joc de oameni. dpdv medical si multe altele...am scris acest mesaj pt a ajuta pe cei care doresc sa se vindece si care dispun de ceva bani mai puțin de 1500 euro sa va spun ca twinvir este un generic 100% identic cu originalul harvoni care costa o avere..exista vindecare nu va lăsați pacăliți de doctori si CNAS ..

io

#457 Re: twinvir

2016-07-28 18:50

#456: io - twinvir  

 am uitat sa apun ca se găsește in Bangladesh de acolo l-am luat eu 


Musafir

#458

2016-08-07 10:25

sa nu mai fie discriminari in aplicarea noului tratament,sa se poata folosi tot bolnavul de noul tratament,in hepatita C
Cristina Bogza

#459 Tratament fara interferon

2016-09-14 05:58

Avand fibroza F2 am incercat fara succes sa beneficiez de tratamentul de la stat. Dupa ce am facut o cercetare ampla pe net am contactat asociatia romana de turism medical care m.a ajutat sa intru in contact cu medicii din strainatate si sa.mi cumpar meeicamentul (generic cu licenta Gilead) la un pret asemanator cu care se vinde medicamentul fara licenta. Am 4 luni de la inceperea tratamentului iar viremia a fost nedetectabila dupa prima luna.

Mexirom

#460 Re: twinvir

2016-09-27 04:14

#456: io - twinvir  

Buna. Sunt interesat de modul cum se procura medicamentul. Va multumrsc. 0723 836 146   929tmdAgmail.com

Mexirom

#461 Re: Re: Re: Re: Re: ntrati si pe http://hepatita-c.net/ si spuneti si acolo povesea dvs

2016-09-27 04:17

#452: Gabriela - Re: Re: Re: Re: ntrati si pe http://hepatita-c.net/ si spuneti si acolo povesea dvs  

 Buna. Am un tratament de 12 săptămâni la un preț rezonabil. 929tmd(A)gmail.com

M.v

#462 Re: Re: Re: Re: Re: Re: ntrati si pe http://hepatita-c.net/ si spuneti si acolo povesea dvs

2016-10-01 12:55


Musafir

#463 Re: tratament hepatita c

2016-10-05 12:06

#427: Maria Elena - tratament hepatita c 

 Buna ziua cum se numeste tratamentul din turcia?va multumesc

Fady taha

#464 Sufosbuvir

2016-10-06 02:01

Bună ziua sunt egiptean și am trăit în Românie și iubesc,cine are nevoi sa cumpăr medicamente de hepatita c,sofosbuvir sau sovaldi va rog sa îmi contactează pe mobil +20 01011344287

Preturile în România este 650 million,dar în Egipt este mai ieftin.

Am vândut peste o mie de sofosbuvir pentru români care fac comanda sau vine direct.

Toate produsele americana este iesa și cu preturi normal și eu poate sa obține cu preturi bune.

Pentru am legătură cu fabrica și instituții de tratament de ficat.

Românie este patria mea.


Musafir

#465 Re:

2016-10-06 13:57

#2: -  paula 

 


Musafir

#466 Re: Domnul Rareș Bogdan ce se mai știe de conversia în franci Elvețieni, vă mulțumesc

2016-10-09 19:34

#66: -  

 

Dan

#467 Generice

2016-10-25 13:36

Domnul din Egipt cu toata stima vinde doar jumatate din tratament , tratamentul este ledipasvir 90 mg/ sofosbuvir 400 mg. Am urmat acest tratament pentru 12 saptamani si dupa prima luna de tratament am avut viremia nedetectabila. Spre deosebire de un coleg de-al meu care a urmat acelasi tratament si dupa 3 luni viremia a iesit. Diferenta intre noi a facut-o probabil provenienta medicamentelor. Eu am avut acte de provenianta, holograma de verificare direct pe site.ul producatorului, licenta producatorului, reteta , factura etc. Asa ca mare grija ce si de unde cumparati ca lucrurile nu stau asa pe roze. nu ai cum sa cumperi de la cineva de pe net care-ti da un e-mail si atat . Grija mare!

Vindecare Hepatita C

#468 Vindecare Hepatita C

2016-11-16 15:15

Scapa simplu si ieftin de hepatita C fara efecte adverse,nu sunt aici ca sa profit de naivitatea oamenilor bolnavii  sau sa-i  eschrochez,metoda e testate pe propriul corp si a functionat de minune.

E vorba de un tratament pe o perioada de 12 de saptamani,sunt niste pastile care le inchiti pur si simplu de obicei virusul dispare din primele 4 saptamani dupa inceperea tratamentului insa tratamentul trebuie dus pana la sfarsit.

Efecte adverse :,,,0,,, costuri : 2000 euro cu un procent de vindecare de 90-95%.

Contact : scapadehepatitac (arond) yah00 . com

 

Skype  : Vindecare hepatita c


Musafir

#469 Re: Re: Re: Tratament Twinvir

2017-01-15 10:00

#447: Persoana apartinatoare interesata - Re: Re: Tratament Twinvir 

 Io iau de doua saptamni si nam avut  probleme cu el am facut primele analize si totul ie normal va tin la curent


Musafir

#470 Re: Re: Re: Re: Tratament Twinvir

2017-01-26 19:46

#469: - Re: Re: Re: Tratament Twinvir 

 Dupa primele analize ie totul super ok du pe o luna de tratament 


Anonymous

#471 Re: S.O.S

2017-03-03 14:38

#454: ALEXANDRU - S.O.S 

Vand 3 cutii Medicament Hepcinat LP (generic cumpărate din India al medicamentului Harvoni) care vindeca hepatita C. Am adus pentru o rudă dar i-au trebuit doar 3. Detalii pe https://tratamenthepatitac.wordpress.com/ 


Anonymous

#472 vand harvoni generic

2017-03-03 14:41

TRATAMENT HEPATITA C- Vand 3 cutii Medicament Hepcinat LP (generic cumpărate din India al medicamentului Harvoni) care vindeca hepatita C. Am adus pentru o rudă dar i-au trebuit doar 3. Detalii pe https://tratamenthepatitac.wordpress.com/ 


Musafir

#473 Re:

2017-04-05 04:19

#445: -  

 buna dimineata ,,intrati pe facebook la dl vlad rusu pentru a intra in posesia medicamentului cu twinvir sa u ledifos,,sint foarte multi pacienti care sint nedectabil ,,saptamina care vine iau si eu ,cu incredere va recomand ,,,,pe facebook ,,,,vlad rusu  merge in india personal si aduce tratament ca sa ne salveze..eu am pe facebook floarea eftene ,,sanatate va doresc


Musafir

#474 Re: Re: Re: Re: Re: Tratament Twinvir

2017-04-18 22:29

#470: - Re: Re: Re: Re: Tratament Twinvir 

 Lam terminat si totul ie normal dupa 3 luni fac viremia am sa postez toate analizele

Cristina

#475 Buna ziua !

2017-04-25 16:02

#451: -  

 Am aflat ca sunt infestata cu acest virus dupa ce am avut o interventie chirurgicala,mentionez ca nu am primit la externare nici o fisa!stiu cum am luat acest virus si de unde,datorita faptului ca inaintea mea a fost operata o dna ce suferea de hepatita C iar la cateva luni am inceput sa ma simt rau.Am fost internata la Targoviste si mi s-a sus ce am.Pe cale sexuala nu aveam cum sa il iau pt ca eram virgina in perioada respectiva!fiind mica nu stiam ce inseamna HEPATITA C,dar cand am ramas insarcinata si am facut analize,am iesit pozitiv!a trebuit sa renunt la sarcina(ceea ce m-a marcat),pt sunt sanse,minime,dar sunt,sa transmit copilului aceasta boala!parerea mea ca ar trebui toti sa beneficiem in mod egal de tratament,dar in Ro,daca ai bani scapi,daca nu/nu te baga nimeni in seama!