Tratamente pentru hepatita C astazi, nu maine!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Tratamente pentru hepatita C astazi, nu maine!


Anonymous

#551 TRATAMENT HEPATITA C

2017-10-03 09:10

BUNA ZIUA,

In Moldova a fost inregistrat oficial NUCLEOBUVIR(sofosbuvir) si DACLAVIRDIN (daclatasvir) produse in EGIPT , combinatia eficienta in TOATE GENOTIPURILE!!!! Produsele se elibereaza DOAR in reteaua de farmacii APOTEKA (un num. de tel. 022-27-73-87 una dinte farmacii) (aici puteti solicita CERTIFICATUL DE INREGISTRARE, Certificat de analiza-calitate, Certificat GMP al companiei, GMP European), se elibereaza la prezentarea retetei (nu obligatoriu din R.MOLDOVA), PRETUL pentru 12 sapt de tratament(3cutii Nucleobuvir si 3 cutii Daclavirdin)  aproximativ 15900 LEI MD !!!

FIECARE ARE DREPTUL LA INFORMATIE SI DECI FIECARE ARE DREPTUL LA TRATAMENT!!!! SANATATE TUTUROR!!!

George

#552 MoldovA

2017-10-05 05:52

Da, am sunat la numărul respectiv și mi-au zis că doar prin programul lor national se eliberează. Am intrebat daca găsesc la liber și a spus că sunt slabe șanse. Am intrat și pe site.ul de medicamente din Moldova http://m.medicamente.md/mo și nu am găsit nimic. Poți să cumperi până și novocaină de acolo dar nu găsești antivirale. Așa că mergem în Moldova degeaba că nu luam de la farmacie absolut nimic . Dezinformare in masa . Asta este problema când pe forumuri pot scrie fel și fel de oameni cu diferite intentii

R.

#553 Re: Re: twinvir

2017-10-06 13:10

#457: io - Re: twinvir  

 Bună.Observ ca ai scris anul trecut cum ca ai fi la inceputul tratamentului cu twinvir, procurat din Bangladesh.Ai reusit sa scapi de virus?Cum te simti?Inca mai recomanzi medicamentul respectiv?... Sunt de acord cu ce ai tastat acum 1 an, ne imbolnavim datorita medicilor si culmea, cand vine vorba de tratat...ni se intoarce spatele si ni se spune sa asteptam pana la ciroza.Mie mi-au spus medicii ca am ficatul oarecum sanatos.din fericire, sau din "pacate" pt sistemul asta bolnav am F0,nu am sanse la tratament....Am doar 30 de ani...sunt disperata sa gasesc o soluție...o solutie pe care sa mi-o permit si o solutie SIGURĂ! Te rog din suflet, dacă încă mai ai acces la conversatia asta , da un semn ...0730568855

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2017-10-06 14:23


SOFOSBUVIR+DACLATASVIR

#555 Re: MoldovA

2017-10-06 14:42

#552: George - MoldovA 

 

 Multstimate domn.....

FITI MAI INFORMAT atunci cind va expuneti parerea....NU STII NU SPUNE!!! SAU URMARITI UN ALT SCOP????..........

DOAR in reteaua de  FARMACII APOTEKA (CHISINAU  num. de tel. unor farmacii 022-44 67 69, 022- 27 73 87, 022-23 56 65, 022-56 79 68) se elibereaza NUCLEOBUVIR(sofosbuvir) + DACLAVIRDIN (daclatasvir)  combinatia pentru TOATE GENOTIPURILE!!! NU pe saiturile altor retele de farmacii se verifica disponibilitatea!!!!

AICI  puteti solicita CERTIFICATE DE CALITATE, ANALIZA CERTIFICARE INREGISTRARE SI GMP COMPANIEI, PENTRU SIGURANTA FIECARUI PACIENT!!!!

 Inregistrarea acestor produse POATE FI VERIFICATA  pe amed.md ( agentia medicamentului din MOLDOVA).

DE PRODUSE CALITATIVE , EFECTIVE SI FARA RISCURI PENTRU VIATA SI BANII PACIENTILOR  puteti beneficia la pret de 16 000 lei MD ( 3 cutii NUCLEOBUVIR N28+3 cutii DACLAVIRDIN N28)!!!

FIECARE ARE DREPTUL LA INFORMATIE SI TRATAMENT ACCESIBIL!!! SANATATE LA TOTI VA DORESC!!!

Florian

#556 Tratament moldova

2017-10-06 17:10

Am fost in Moldova acum 5 zile tocmai că pe acest forum se spunea că există Twinvir la 750 euro tratament pentru 3 luni. Stau in Huși deci a fost aproape de mine Chișinău 130 km. Am căutat în toate farmaciile Felicia , Farmacia Familiei, Hipocrate , Apoteka. Nu am găsit urma de Twinvir sau alte antivirale . Nu știu ce urmariti de puneți oamenii pe drumuri dar nu faceți bine . 

Irina

#557 Twinvir

2017-10-07 10:15

Twinvir este probabil cea mai proastă copie de generice fara licenta producătorului. Ăștia care.l produc nici macar nu au curajul să facă un banal test de biocompatibilitate prin care să dovedească că e aproape de Harvoni:) grav este cum unii înghit orice și când se trezesc cu ceva mai grav spun că a fost de vina ăla care i.a vândut medicamentul nu el că a înghițit toate mizeriile.


Musafir

#558 Re: Tratament moldova

2017-10-07 10:18

#556: Florian - Tratament moldova 

 Multstimate domn...multe farmacii sunt in Chisinau si saituri diferite...dar informatia care o spun este veridica 1000% ....si poate fi verificata ..daca v-ar interesa procurarea acestor produse le geseati cu siguranta in Farmacia APOTEKA , dar spre marele meu regret sunteti mesagerul dezinformarii...de ce limitati accesul la preparat...de ce va jucati cu durerea oamenilor.....NU este inregistrat si NU se elibereaza in farmacii TWINVIR....   

IN farmacie si inregistrat OFICIAL este doar NUCLEOBUVIR(sofosbuvir) +DACLAVIRDIN(daclatasvir) combinatia pentru TOATE GENOTIPURILE , se elibereaza doar in farmaciile APOTEKA ( una dintre ele o puteti gasi linga Ambasada Rusiei Chisinau, alta pe strada Armeneasca ...numere de tel. le gasiti in mesajul de mai sus) sunt si Certificate de INREGISTRARE, ANALIZA , CALITATE, GMP....Pret 16 000 lei.

Andreea

#559 Re: Re: Tratament moldova

2017-10-07 16:24

#558: - Re: Tratament moldova 

 Au înregistrat și Twinvir daca te uiți pe amed.md , asta nu înseamnă că și găsești. ( Daca tot ai binevoit să ne prezinți site.ul ala::).Bine că ai luat tu de la Apoteka, probabil că e teapa de Moldova. Daca e sa ne luăm după tot ce se scrie pe forumuri ajungem sa înghițim M&M's. Cine vrea să găsească praf de creta găsește praf de creta , cine vrea antivirale originale găsește și așa ceva. Nu are nimeni nevoie de indicații "prețioase".

George

#560 Re: Re: Tratament moldova

2017-10-07 16:31

#558: - Re: Tratament moldova 

 Ca să vedeți că asta nu are treabă cu ce se întâmplă în Moldova și va pune pe drumuri ca prostii uitați aici nomenclatorul oficial din republica Moldova. La prima căsuța băgați Twinvir si o să vă apăra că este înregistrat oficial in Moldova. http://nomenclator.amed.md  Partea proasta este că nu se găsește nicăieri la fel cum nici produsele spuse de el nu exista. Ăștia sunt niste dezinformatori sovietici probabil care fac mișto de noi

Aurel

#561 Re: Re: Tratament moldova

2017-10-07 17:39

#558: - Re: Tratament moldova 

 Auzi prietene, daca după 6 luni după ce ai înghițit mizeriile astea ai viremia nedetectabila și poți demonstra asta prin analizele pe tot parcursul tratamentului plus medicul care te-a monitorizat si totul este transparent și fără echivoc atunci vorbim de medicamente, GMP și alte chestii tehnice . Până atunci continuă tu experimentul Chișinău și vorbim după 6 luni. Că de vrăjeala din asta ieftina cu cumpărați și preț și GMP și farmacie suntem sătui demult , e plin pe forumuri de deștepți ca tine.


Musafir

#562 Re: Re: Re: Tratament moldova

2017-10-08 08:07

#561: Aurel - Re: Re: Tratament moldova 

 Pacienti din Moldova au primit aceste produse (Nucleobuvir+Daclavirdin) mai mult de 1000 pacienti cu rezultate de viremie nedetectabila deja si pedte 6 luni de la finisarea tratamentului..eu informatii eronate nu spun!!! 

Si tot mentionez... SA VA FIE RUSINE atunci cind va permiteti sa scrieti cuvinte jignitoare....va sfatui sa manifestati macar un gram de omenie....LASATI CEI CU DUREREA CE O AU (Hepatita C) SINGURI SA DECIDA , SINGURI SA SE INFORMEZE ...NU limitati dreptul la informatie si nu puneti piedici....FITI OAMENI!!!

Interesant de ce vati aruncat cu replici ca niste ciini turbati.....sau aceasta infotmatie va strica afacerea ? Caci sigur nu sunteti din cei ce si-ar dori un tratament!!!

Stela

#563 Re: Re: Re: Re: Tratament moldova

2017-10-08 08:27

#562: - Re: Re: Re: Tratament moldova 

 Asta ultimul care a scris sigur e sovietic, a scris "finisarea" tratamentului . Se pare că pentru el e greu să citească ce scriu toți aici în Română. Oamenii au adus exemple cu site.uri că există o grămadă de antivirale care sunt înregistrate în Moldova. Cat despre afacere primul care a scris de Moldova și.a lăsat numărul de telefon așa că se pregătește o filiera moldovenească se pare. Lumea care merge și nu găsește nimic în farmacii o să fie abordată de acești domni ca să "finiseze" un business.:)) Până acum pe.forumul asta erau românașii care vind Twinvir,acum au intrat pe piata și moldovenasii care vând ce zic ei acolo. Ambii vin cu texte de genul sănătatea voastră, informații, GMP samd. Văd că ăștia din urmă nu promovează Twinvir deși e înregistrat în Moldova 100% ci alta combinație. Probabil aici au ei combinația și pot lua medicamentele din programul lor national .

Andrei

#564 Re: Re: Re: Re: Tratament moldova

2017-10-08 11:36

#562: - Re: Re: Re: Tratament moldova 

 100% sigur, am telefonat la farmacie Apoteka Chisinau si mi-au confirmat ca se elibereaza Nucleobuvir si Daclavirdin la pret de 15900 lei MD pentru 12 saptamini... am o ruda in Chisinau miine va verifica inca odata direct in farmacie. VA MULTUMESC! 

Sergiu

#565 Tratament moldova

2017-10-08 12:22

Ai vrut exemplu ? Ti.a dat exemplu 1000 de pacienți :))) daca mai vrei exemple o să.ti spună și CNP.ul lor:)) am sunat la farmacie și am vorbit cu o doamna care s-a recomandat Tatiana Vreme sau Vremea și care mi-a spus că nu se găsește la liber dar se poate aranja sa-l procuri printr.o rețetă data unui pacient din Moldova. Mai pe scurt combinații de genul asta. 


Musafir

#566 Re: MoldovA

2017-10-08 18:03

#552: George - MoldovA 

 habar nu ai ce vb băiat....eu de 1 săptămână am adus tratamentul de la chișinău....vb prostii cu dezinformarea ta cu tot....intereseazate apoi vb ...intra pe fb meu bucur ionut vezi ca am poze de la nunta la profil si la copertă si iti pun pe live tratamentul băiat...de 1 saptamana am început tratamentul....sanatate la toata lumea

Doru

#567 Tratament moldova

2017-10-08 19:03

Aaa, de când am așteptat să scrie niste moldoveni din ăștia de peste Prut. Am aflat de pe acest forum că farmacia Apoteka vinde Twinvir la 750 Euro 3 cutii. Am sunat la ei și o farmacista mi-a zis sa vin la Chișinău că se găsesc în farmacii. Am ajuns la Chișinău eu fiind din Iași nu a fost greu, când am ajuns acolo aceiași doamna cu care am vorbit la telefon mi-a zis că trebuie o rețetă de la un medic moldovean dar mă îndrumă ea. Mi-a dat numarul unui medic și mi-a spus că mă costă 400 Euro peste cei 750 pentru medicamente. Plin de nervi am trântit ușa farmaciei și am plecat. Acum aud că domnul cu nunta a dat doar 50 . Probabil a scăzut prețul. Ajuns in tara m-am documentat despre farmacia Apoteka văzând cu uimire că e implicată în multe procese cu statul moldovean. Cum naiba se face că în toate postările de antivirale din Moldova apare o singura farmacie. Daca produsele sunt la liber poți să găsești în orice farmacie . Se pare că acolo e o întreaga rețea și nu știm dacă medicamentele sunt bune. Eu am căutat aceste medicamente și în alte farmacii mult mai mari in Moldova că Felicia, Hipocrate, farmacia familiei etc . Nimeni nu are așa ceva și răspunsul lor clar a fost : aceste medicamente nu se eliberează în farmacii. Concluzia ? Se încearcă o filiera care sa vină peste Romania la fel ca aia cu Twinvir . Sper doar sa nu fie mai multi prosti că mine care sa bata drumul aiurea.


Musafir

#568 Ana

2017-10-09 05:47

Daa in Moldova poti gasi tratament antiviral, exista  program si au beneficiat de tratament din ianuarie 2017 peste 3000 de pacienti cu Twinvir si a doua combinatie Nucleobuvir+Daclavirdin. A doua combinatie se elibereaza si in farmacie,  deoarece a fost inregistrata si pentru  vinzarea in farmacie , dar din pacate nu in toate se gaseste....doar in Apoteca ( pentru a nu duce in eroare pacientii ca se gaseste peste tot ... totusi nu sunt niste pastile pentru durere) doar in Apoteca pot fi gasite si actele de calitate , certificare a produselor pentru a fi evitate momentele neplacute privitor la calitatea produselor...

Barbu

#569 Re: Ana

2017-10-09 08:26

#568: - Ana 

 E clar! Cum am fost mințiti că există Twinvir in Apoteka așa ne mint și ăștia că există alte antivirale culmea tot în Apoteka :)) așteptăm promoția 2 cutii plus una gratis:)) câtă vrăjeala e pe forumul asta de-ti vine sa razi in hohote

Tratament CHISINAU

#570

2017-10-09 18:13

BUNA ZIUA,

In Moldova a fost inregistrat oficial NUCLEOBUVIR(sofosbuvir) si DACLAVIRDIN (daclatasvir) produse in EGIPT , combinatia eficienta in TOATE GENOTIPURILE!!!! Produsele se elibereaza DOAR in reteaua de farmacii APOTEKA (CHISINAU num. de tel. unor farmacii 022-44 67 69 / 022- 27 73 87 / 022-23 56 65 / 022-56 79 68) (aici puteti solicita
CERTIFICATUL DE INREGISTRARE, Certificat de analiza-calitate, Certificat GMP al companiei, GMP European), se elibereaza la prezentarea retetei (nu obligatoriu din R.MOLDOVA), PRETUL pentru 12 sapt de tratament(3cutii Nucleobuvir si 3 cutii Daclavirdin) aproximativ 15900 LEI MD !

Dorina

#571 Re:

2017-10-09 21:11

#570: Tratament CHISINAU -  

 În Moldova e înregistrat și Twinvir, nu se găsește la nicio farmacie. La fel niste sovietici traficanți au postat anunțul cu Twinvir și cu farmacia celebra Apoteka și a pus români pe drumuri . Medicamente sunt doar pentru programul lor national și se dă cu rețetă nominală pe CNP și adresa din Moldova. Au apărut de câteva zile câțiva postaci moldoveni puși probabil de filiera farmaciei care ajunși acolo te îndrumă către un medic care.ti cere o grămadă de bani pentru rețetă. Păcăleala in stil moldovenesc sovietic.

Marian

#572 Re: Re:

2017-10-09 22:24

#571: Dorina - Re:  

 Da, foarte suspect cum au apărut moldovenii ăștia așa peste noapte cu termeni pompoși la fel ca și aia cu Twinvir. Eu sincer nu as cumpara nimic de la ăștia deși am aflat de 2 ani că am hepatita C. Mai bine mă duc în India decât să cumpăr de la ăștia. Sunt extrem de dubiosi cum de câteva zile tot promovează farmacia aia de parcă a fi singura din Moldova și medicamentele poți să le cumperi ca pe aspirine. Fără rețetă fara nimic. SUSPECT!


Musafir

#573 Re: Re: Re:

2017-10-10 04:47

#572: Marian - Re: Re:  

 drum bun in india.....

Tiberiu

#574 Re: Re: Re:

2017-10-10 07:20

#572: Marian - Re: Re:  

 Și eu am fost in Moldova după Twinvir după ce am vorbit la farmacie și m-au asigurat că totul este ok și că voi putea cumpăra am fost trimis după rețeta la un medic care mi-a cerut 500 euro. Cam așa funcționează metoda cu momeala. De ce credeți că celelalte farmacii din Moldova ( și nu sunt puține) nu comercializează așa ceva? Au o filiera prin care scurg medicamente din programul național .

Dana

#575 Tratament moldova

2017-10-10 08:44

E clar că ăștia care scriu sunt "profesioniști"care știu despre ce este vorba. Un pacient nu știe ce e ăla GMP (good manufacturing practicies) . E bineînțeles o reclama . Nimic rău în asta dar pacienții sunt puși pe drumuri și una se spune la telefon și alta e in realitate. Mare păcat că se procedează așa . Sper doar sa nu fie prea multi bolnavi păcăliți de mirajul vindecării.