Pentru Canonizarea Părintelui Arsenie Boca - Sfântul Ardealului

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Pentru Canonizarea Părintelui Arsenie Boca - Sfântul Ardealului


Musafir

#26

2014-11-28 21:27

doamne ajuta

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-11-28 21:37



Musafir

#28

2014-11-28 21:58

Imi doresc mult canonizarea Parintelui Arsenie caci face multe minuni . El a zis ca sa-l strigam si ca de acolo de unde este ne ajuta pe toti. Si sint incredintata ca asa este.
Un Simplu Pamantean...

#29 Pentru Nr 13 am Acest mesaj dur DAR si pt NR 27...

2014-11-28 22:05

Bai,nr 13 si NR 27...care ai indraznit sa Defaimezi Stralucirea Parintelui Arsenie Boca,sa bolborosesti blasfemii satanice despre Un Sfant care ajuta Enorm,Romania,te intreb: 

Esti om schizofrenic sau Drac iesit din IAD? Esti bolnav demonizat ori ateu,sluga in Elita Mondiala de Defaimare a Ortodoxiei?

Ce castigi tu fiind sluga dracilor? Nici pt 5 milioane de euro...NU trebuia sa spui acele vorbe demonice. Se observa ca NU ai O Cultura Ortodoxa,Profunda!

Sa de-a Maretul Dumnezeu sa Te Ierte caci habar NU ai ce dureri te asteapta in Adancurile Iadului pt ce pacate ai facut daca NU te convertesti la Ortodoxie.

Nu stii Nimic despre Romania si Ortodoxia care o tine in viata.pleaca in Occident pt totdeauna sau marturiseste-ti pacatele altfel vei plange ca ai fost "papusa sau maimuta"manevrata din umbra de fortele diavolului.

Cand o Natiune de Oameni il adora cu Toata Fiinta pe acest Sfant...

tu,ce motive ai sa-l urasti pe acest Sfant ?????????????

Tare ieftin ai fost tu la viata ta ...de ai o asemenea gandire. Du-te ma la Mormantul Parintelui si vezi daca ai Curaj sa-l injosesti ca pe internet. De ce nu incerci??? Ca tot ai curajul dracesc sa sokezi internetul cu boli satanice.

Ai curajul asta ???

Ori ai curaj morbid doar in fata monitorului si sub pseudonime ordinare? 

 Te iubeste si pe tine..cineva de pe pamantul asta,neconditionat...ori iti cumperi toate fericirile pe bani,ia zi???

Parinte Arsenie-Boca,fa o minune cu aceasta fiinta,te rog!!!

Se cutremura pamantul cu oameni d'astia,care nu pricep NIMIK despre Dumnezeu si Sfinti kiar daca au 10 facultati cu Recunoastere Mondiala.


Musafir

#30

2014-11-28 22:08

Doamne Ajuta !
Victor Roncea
Autorul acestei petitii

#31 Re: Pentru Nr 13 am Acest mesaj dur DAR si pt NR 27...

2014-11-28 23:07

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-11-28 23:14



Musafir

#33

2014-11-28 23:55

Esențele părintelui Arsenie mi se par mult mai folositoare:
1. În mintea strâmbă și lucru drept se strâmbă.
2. Iubirea lui Dumnezeu pentru cel mai mare pãcãtos este mai mare decât iubirea celui mai mare sfânt fatã de Dumnezeu.
3. Când ti-a gãsit Dumnezeu vreo treabã pentru Împãrãtia Sa între oameni, ai isprãvit toate obligatiile lumii.
4. Religia nu face stiintã, ci constiintã.
5. Doar Sfânta Liturghie mai tine lumea.
6.Chinurile cele de pe urmã, cele de la Antihrist, in care va lucra toatã puterea Satanei, vor întrece toate prigoanele câte s-au întetit asupra crestinilor, de la început pânã in zilele acelea.
7.Cel mai greu pãcat, vesnic fãrã iertare, este starea omului împotriva adevãrului.
8. Relele de pe pãmânt asa de mult vor strânge oamenii, încât nu mai rãmâne istoriei altã solutie decât sfârsitul ei.
9.Sã ne îngrijim mai ales de cei care vor primi mucenicia in prigoana de la sfârsit.
10.Dumnezeu nu uitã de om cum uitã omul de Dumnezeu.
11.Mãrturisirea lui Dumnezeu cu pretul vietii este pretul învierii oamenilor întru sfinti.
12.Pocãinta trebuie sã fie o înseninare din ce in ce mai mare a sufletului si a sãnãtãtii întregi.
13.Sunt multe chipuri de a intra in Împãrãtia lui Dumnezeu. dar numai o singurã usã: Iisus.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-11-29 00:12


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-11-29 07:13



Musafir

#36

2014-11-29 11:22

Sa fie intr-un ceas bun!

Musafir

#37

2014-11-29 12:37

da ARSENIE BOCA un mare DUHOVNIC si un mare sfint al zilelor noastre in care traim, minunile de la mormint sint vizibile si palpabile eu nu am ajuns acolo pina acum dar daca voi avea ocazia si Dumnezeu imi va ingaduii voi merge acolo sa ating crucea unui sfint ROMAN, din pacate patriarhia prin acest DANIEL CIUBOTEA nu cred ca il va CANONIZA prea curind cred ca stiti ca prea fericitu nu prea le are cu cele sfinte mai degraba cu cele pamintesti si trecatoare


Musafir

#38

2014-11-29 14:01

Cred ca trebuia mai demult ca Biserica Ortotoxa Romana sa il canonizeze pe Sfantul Parinte Arsenie Boca, dar nici acum nu este prea tarziu.Doamne ajuta.
Victor Roncea
Autorul acestei petitii

#39 Re:

2014-11-29 16:34

#38: -  

 Amin!


Musafir

#40

2014-11-29 19:19


DA SUNT DE ACORD PENTRU CANOIZAREA SFANTULUI PARINTE ARSENIE BOCA

Musafir

#41

2014-11-29 19:59

Roaga-te pentru noi, parinte. Sa nu-si intoarca bunul Dumnezeu fata de la noi, pentru netrebnicia si rautatea noastra, ci pentru rugaciunile tale, sa faca mila cu noi.

Musafir

#42

2014-11-29 20:56

Doamne ajuta!


Musafir

#43

2014-11-29 21:42

Doamne ajuta sa reusiti!

Musafir

#44

2014-11-30 05:35

Dar eu nu inteleg dece se cer bani pentru aceasta petitie.Sau nu inteleg eu bine.? Pai cred ca parintelui Sfint i s-ar face grata de persoanele care au initiat asemenea mizerii.Numai la bani va ginditi.Nu mai aveti nimic sfint in voi.Noi din dragoste pura fata de Sfintia sa ne-am dat acordul pentru canonizare,si nicidecum ca cineva sa stringa bani pe seama acestei chestiuni.

Musafir

#45

2014-11-30 07:51

Cu cat mai repede va fi Canonizat Parintele Arsenie Boca , cu ata mai bine va fi pentru viitorul Romaniei si al nostru ! Felicitari pentru initiativa.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-11-30 09:46


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-11-30 10:31


Vlad

#48 Doamne ajuta

2014-11-30 10:41

Parintele e alaturi de noi orice s-ar intampla !!! 


Musafir

#49

2014-11-30 11:02

Doamne ajuta!

Musafir

#50

2014-11-30 11:10

Sinodul trebuie sa tina cont de cea ce este evident Parintele Arsenie Boca este Sfant.