Votati pentru mentinerea religiei in scoli

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Votati pentru mentinerea religiei in scoli


Musafir

#3426 Re:

2015-11-04 00:03

#2: -  

 Mai bine ai face gramatica !!! Nu religie !! 

As prefera ca baiatul meu sa faca ceva util , cum ar fi matematica (la care se pica BAC-ul in masa , sau romana) decat ora de religie la care un copil de 13 ani, educat , a intraznit sa ii ceara domnului profesor de religie (diacon de altfel ) sa ii explice de ce bor judeca tinerii din ziua de azi (tocmai s-a dovedit ca acuza pe cei care asculta anumite genuri , respectiv rock ) cand in biblie scrie CLAR ca nimeni nu are dreptul sa isi judece aproapele , acest drept reveniindu-i numai lui Dumnezeu , la judecata de apoi, a tinut sa specifice ca baiatul este necuviincios sa puna astfel de intrebari si sa se indoiasca de caile domnului, cand crestinii ar trebuii clar sa "CREADA SI SA NU CERCETEZE" asa cum scrie in biblie. 

 Sunt singura care refuza sa isi trimita copilul la scoala pentru a invata ca nu trebuie sa cerceteze niciodata mai mult,  sa invete si sa fie informat, ci sa creada orbeste tot ce i se spune ?

 Cine a urmarit astazi, 4/11/2015 Acces Direct a vazut un reprezentant al bisericii care a sfatuit in direct sa nu se doneze bani ( decat la biserica ) iar apoi ii injura pe , Mara, Simona si invitatii ei , pentru ca nu sustineau opinia lui de cretin. ACEASTA ESTE BISERICA ORTODOXA ROMANA !! RUSINE !!

Călugării Ghelasie şi Felasie

#3427

2015-11-10 01:27

Fiilor drept-credincioşi, citiţi următoarele adevăruri despre viaţa cea binecuvântată a părintelui Arsenie Boca şi luaţi aminte că veţi putea intra în Împărăţia Cerului doar dacă le veţi mărturisi întru mântuirea cea dătătoare de viaţă veşnică:

► Atunci când Dumnezeu a spus “Să fie lumină!”, cita din Arsenie Boca.
► Se spune că Dumnezeu a făcut Pământul, Soarele, Luna, stelele, plantele, animalele şi omul. Pe Dumnezeu l-a făcut Arsenie Boca. De mai multe ori şi în poziţii diferite.
► Când merge la culcare, Bau-Bau se uită în şifonier şi sub pat ca nu cumva Arsenie Boca să fie acolo.
► Arsenie Boca a scris un almanah gastronomic intitulat “Cartea de bukkake”, datorită faptului că iubea credincioşii exact ca sarea-n bukkake. În cųrând va apărea al doilea volum denumit “Bukkake mănăstireşti”.
► Arsenie Boca şi-a manifestat talentul literar elaborând un îndrumar bisericesc intitulat “Carte de sųgăciuni”.
► Atunci când a înviat, Iisus a suferit un preinfarct în momentul în care a auzit că pe Pământ există unul mai bun ca el. Era vorba despre Arsenie Boca.
► Arsenie Boca a inventat motorul cu agheasmă, motor ce respectă standardele Euro 666.
► Arsenie Boca îl vede pe Omul Invizibil.
► Dacă tu ai 10 lei şi Arsenie Boca are 10 lei, Arsenie Boca are mai mulţi bani ca tine.
► Nu există femei frigide sau lesbiene, ci doar femei care încă nu l-au cunoscut pe Arsenie Boca.
► Când Arsenie Boca s-a hotărât să fumeze, ţigările au început să se îmbolnăvească de cancer.
► Conchita Wurst este fiica lui Arsenie Boca pentru că, la fel ca tatăl său, are barbă, cântă pe nas şi se îmbracă în rochii lungi şi negre.
► Arsenie Boca practica sporturi full-contact anąl cu Iustin Pârvu, Ilie Cleopa şi Arsenie Papacioc folosind mirul pe post de lubrifiant.
► Dacă Arsenie Boca ar fi purtat elice în loc de potcap, s-ar fi numit Arsenie Belişcopter.


Musafir

#3428

2015-12-19 21:14

Dumnezeu să vă binecuvinteze cu tot ceea ce este Frumos, Bun și Sfânt! Teodor

Musafir

#3429 Re: Re: Re: deci creștinii nu intră în categoria oameni

2016-01-08 15:15

#2828: - Re: Re: DA insultelor şi jignirilor aduse creştinilor  

 de fapt recunoști că ești o subspecie


Musafir

#3430

2016-01-12 10:30

Am semnat aceasta petitie pentru ca ma simt datoare de a apara valorile crestine! Observ cu tristete ceea ce Occidentul incearca sa faca cu noi, si ma doare! O sa am copiii, si as vrea ca ei sa fie educati intr-o societate cu valori crestine si cu frica de Dumnezeu!

Anonymous

#3431 Re:

2016-01-14 22:24

#3: -  

 Sunt viu! Sănătos! Fără prieteni imaginari!


Musafir

#3432

2016-01-15 14:38

Da și eu sper ca mulți alții că oamenii devin mai buni, mai onești, mai  capabili de a diferenția binele de rău...


Musafir

#3433 Re: Re:

2016-01-23 09:08

#3431: - Re:  

 Pentru comentariul 3431:

Si? Ce ne intereseaza pe noi?


Musafir

#3434

2016-01-24 20:57

Un,,,Creator-Minunat ne-a adus in asta,,,lume!
-Uitam de Binefacatorul ,si de Sfantul-Lui-Nume?!

Musafir

#3435

2016-02-03 09:50

Ar trebui sa se solicite tot prin petitie si interzicerea casatoriei intre persoane de acelasi sex

Musafir

#3436

2016-03-07 18:44

Alo? Fara lumina mergeti toti in iad prostilor! neascultatorilor de Dzeu! razvratitilor!..vă mai faceti mult de cap?

Musafir

#3437

2016-03-11 13:00

sa  se predea RELIGIA in scoli

daca am facut petitie pentru scoaterea in ilegalitate a ACCEPT si a paganilor de la ASUR mi-a fost stearsa petitia

#

#3438 Re:

2016-03-14 11:07

#1: -  

 Aveti dreptate.

#

#3439 Re: Re:

2016-03-14 11:43

#3426: - Re:  

 Recunosc ca nu urmaresc Acces Direct si nici n-am de gand, dar daca va doriti sa cercetati, indiferent ce pe lumea asta, poate ca televizorul nu reprezinta nici unica si nici cea mai sigura sursa de informare intotdeauna. La modul general vorbind. Mi se pare o lipsa totala de ratiune sa doresti sa darami o religie ptr ca un reprezentant-doi ai acelei religii, chiar 3, in orice caz doar cativa (care cine stie de altfel in ce mod au ajuns poate intentionat in atentia opiniei publice), fac gesturi sau sustineri mai mult sau mai putin firesti si care nu reprezinta nici esenta religiei respective, nici pe alti credinciosi. Rusinos mi se pare sa darami religii din telecomanda. Din telecomanda ar trebui sa putem schimba postul tv si cam atat. Rusinos mi se pare ca sunt oameni total dezinteresati de lumea cu aspect total desacralizat in care vor trai urmasii lor. Nu din cauza religiei se pica la bac, iar scoaterea acestei discipline din scoli nu va garanta reusita copiilor la examenele de matematica si de romana. Dupa care operatie logica putem ajunge la concluzia aceasta? Nivelul scazut al invatamantului se poate explica prin prisma multor factori, de la halul in care s-a ajuns sa se organizeze chete prin scoli si sa se santajeze parintii+copiii ca ori ii duci la ore suplimentare pe elevi, ori vor fi testati din materie care nici macar nu li se preda, pana la alte comportamente "responsabile" ale unor parinti lipsiti ei insisi de educatie si care tot ce vor si incurajeaza este sa-si vada copilul in "frunte" indiferent ca merita sau nu. Tuturor acestor parinti "responsabili" va urez sa stiti sa pregatiti intr-adevar copiii ptr lumea desacralizata de maine, in care matematica si chimia si orice alte materii mai proslaviti desi nu le-ati folosit niciodata (atat de "utile" v-au fost) nu vor mai conta nici cat astazi, ptr ca-ntr-o lume fara valori (am auzit ca si muzica , desenul ar fi inutile si-ar trebui eliminate, mai ales daca nu esti destul de "bun" incat sa ajungi vedeta la tv), la ce credeti ca va folosi stiinta, presupunand ca va rezulta "stiinta"? In caz ca nu stiti, va rog sa va informati, poate aflati ca-n istorie cei mai multi dintre cei mai abili artisti erau de fapt medici, sau oameni de stiinta etc.. Reciproca este valabila. A, daca vrem doar sa luam bacu', banuiesc ca este mai simplu, parintii "responsabili" stiu de ce. Si cum. Deci faceti o petitie cu ce vi se pare "util", va urez succes in a va -mbuiba copiii cu programe tv, in a-i chinui exclusiv cu matematica, fizica, vreo 5 limbi straine, chimie etc, daca se poate incepand cu varsta de 3 ani ca se fiti mai siguri. Astept cu nerabdare rezultatul unei astfel de programe injghebate de parinti responsabili si tenace!

gheorghisor viteza

#3440 mdeah

2016-03-19 11:44

Ce adunatura de trepanati...

Cineva

#3441 Re: nesimtire

2016-04-29 16:59

#1658: -  

 Sa pună prezervative, sa pună,  mai bine decât sa arunce bebeluși de la etaj

Mihai

#3442 Re: Re:

2016-06-12 10:14

#1216: - Re:  

 Ce legatura are Dumnezeu cu religia.... cu religiile ? Toate religiile incearca sa il revendice pe Dumnezeu  cand legatura dintre om si Dumnezeu ar trebui sa fie una directa nu una intermediata cu anumite beneficii materiale si de alta natura.


Musafir

#3443

2016-06-27 16:06

ESTE UN DREPT CASTIGAT DE LA REVOLUTZIE, PE CARE NEICA NIMENI, UNII / ALTZII, CA REMUS CERNEA... , PE CARE CONSTANTZENII, L-AU VOTAT, PACAT SI RUSINE CELOR CARE L-AU PROPUS, CANDIDAT PENTRU FUNCTZIA DE PARLAMENTAR, L-AU PROPULSAT IN FUNCTZIA DE PARLAMENTAR. DE CAND SI-A ATINS SCOPUL, VESNICA LUI DORINTZA, A LUI REMUS CERNEA, SI INCA, A CATORVA, CA EL, ESTE ELIMINAREA ORELOR DE RELI GIE DIN SCOLI. NU-S CAPABILI DE CEVA BUN PENTRU OAMENI SI PEDALEAZA, PENTRU " CAI VERZI PE PERE TZII MINTZII LOR, GOALA DE CONTZINUT CRESTIN " ! FARA EI, PUTEM TRAI, DAR NIMIC, FARA DUMNEZEU !

Musafir

#3444

2016-06-27 16:27

DOAMNE AJUTA !!! VRAJMASILOR GAND BUN, DACA VRAJMASII PERSISTA-N ALE LOR GANDURI, II LASAM-N PLATA DOMNULUI ! DOMNUL, CREATORUL NOSTRU / TUTUROR, STIE CE LE TREBUIE, ACELORA CARE SE CRED, SE SUBSTITUIE BUNULUI DUMNEZEULUI !
Radu

#3445 Re: Re:

2016-07-28 14:24

#3426: - Re:  

 Mincinosule, în Biblie nu spune nicăieri „crede și nu cerceta”.

Geo

#3446 Re:

2016-07-28 14:27

#2827: -  

#2827 Deci tu ești dintre porci.


Musafir

#3447

2016-07-28 15:29

Popor roman = popor crestin!! Fara RELIGIE ne pierdem identitatea!!!
Cristina

#3448 Si mai ziceti de Statul Islamic ca e dus.

2016-08-01 13:45

Hai sa nu exageram. Cine vrea religie, merge la biserica.

Carmen M.

#3449 Re:

2016-11-04 14:43

#2: -  Vorbeşti de Preşedintele acestei țări ,iar eu am înțeles că educația creştină nu admite asemenea limbaj indiferent de părerea ta despre omul de lângă tine !.. Dacă tu crezi că incultura este moralitatea creştină jigneşti tot ceea ce este Sfânt ! Mi-e imposibil să aduc alte argumente unei astfel de persoane !...

 

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2017-01-03 23:04