Eliminarea CUSTODIEI COMUNE OBLIGATORII

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Eliminarea CUSTODIEI COMUNE OBLIGATORII

Radu paul
Musafir

2016-11-18 06:55

Pt ca am si eu un băiețel de 6 ani și îl cresc singur pt ca mama a plecat de 4 ani și nu se implică cu nimic

liliannikky

#277 I NEED MY HUSBAND BACK

2016-12-09 05:24

Numele meu este lilian N.This este o zi foarte plină de bucurie a vieții mele din cauza ajutorul Dr.saguru a făcut pentru mine, ajutându-mă să ex-soțul meu înapoi cu magia lui și dragoste vraja. Am fost căsătorit timp de 6 ani și a fost atât de teribil pentru că soțul meu a fost într-adevăr mă înșela și a fost în căutarea unui divorț, dar atunci când am dat peste e-mail Dr.saguru pe internet pe modul în care el a ajutat atât de mulți oameni pentru a obține ex-lor înapoi si ajuta la fixarea relationship.and face pe oameni să fie fericiți în relația lor. I-am explicat situația mea să-l și apoi să caute ajutorul lui, dar spre surprinderea mea el mi-a spus că mă va ajuta cu cazul meu și iată-mă acum sărbătoresc pentru că soțul meu a schimba total pentru totdeauna. El vrea mereu să fie de mine și nu pot face nimic fără a prezenta mea. Ma bucur cu adevărat căsnicia mea, ceea ce o mare sărbătoare. i se va continua pe internet, mărturisind pentru că Dr.saguru este într-adevăr o adevărată fugă vrajă. Ai nevoie de ajutor ATUNCI DE CONTACT MEDIC SAGURU ACUM prin e-mail: drsagurusolutions at gmail.com sau +2349037545183 El este singurul răspuns la problema ta și să te simți fericit în relationship.and tău său, de asemenea, în perfectă
1 IUBIRE SPELL
2 WIN EX BACK
3 rodul pântecelui
4 PROMOVAREA SPELL
5 PROTECȚIA SPELL
SPELL 6 AFACERI
7 SPELL JOB BUN
SPELL 8 LOTTERY și SPELL CURTEA DE CAZ.

Tania

#278 Re: Re: Re: Custodie unica

2017-02-04 21:45

#18: catalin - Re: Re: Custodie unica 

haideti sa facem ceva sa se respecte aceasta lege

Sa se faca o lege in care chiar daca fostii soti lucreaza la negru, SA LI SE IA DE LA PARINTII-SURORI-FRATI-BUNICI---RUDE DE GRADUL 1.

.

Ramona

#279 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Custodie unica

2017-03-31 21:46

#29: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Custodie unica 

Exact in aceasta situație ma aflu eu, acum. Ce se poate face? Având in vedere ca au trecut 3 ani de la postare si poate mi se va raspunde din experienta. Mulțumesc 

Ema

#280 Re: Re: sper sa nu reusesti sa strangi aceste semnaturi

2017-04-25 12:59

#3: Andreea - Re:  

Intervin "fix pentru binele suprem al copilului" cum scria cineva mai sus in acest topic .Pe scurt sunt mama cu custodie comuna si nu vad aici decat mame cu o doza extrem de mare de rea vointa in detrimentul minorului.Dragi mame sunteti afectate emotional si psihic de divortul peste care nu ati putut trece si il vedeti ca pe o forma care poate continua prin pedepsirea tatalui.Am fost in aceasi situatie si prin ochii copilului meu am vazut cum constiinta imi era afectata.Un copil isi doreste sa petreaca timp si vacante cu tatal lui nu doar sa primeasca bani prin transfer bancar si aici sa se limiteze contributia tatalui.Imi doresc tare mult o modificare a custodiei comune care sa precizeze locuirea de catre minor atat la mama cat si la tata 50%/ 50% ,vacante de vara si iarna impreuna.Un exemplu bun e in Germania 2 saptamani la mama 2 saptamani la tata ..moment in care acesta se ocupa de tot ce e necesar copilului imbracaminte,incaltaminte.Asa responsabilizam taticii, asa constientizeaza mai usor necesitatile si dorintele copilului.As semna cu mare drag o PETITIE DE MODIFICARE SI NU DE ELIMINARE .Cazul meu..am mutat copilul de la o gradinita la alta,de la o scoala la alta fara acordul tatalui.Am mers cu copilul in vacante unde am dorit ..nu vad reale motivele care sunt promovate aici de voi.Pentru suplinirea semnaturii de iesire din tara sau pentru efectuare pasaport am preferat sa recurg la instanta pentru a evita contactul fizic cu tatal copilului.

Musafir

#281 Re: Re: Re: se face ordonanta presedentiala

2017-04-27 15:12

#175: - Re: Re:  

Costa 10 lei aceasta ordonanta presedentiala pt suplinirea semnaturii cand tatal este rau intentionat sau pur si simplu e de negasit .Ce tot atat amar si batai de cap.Avand in vedre xa este o actiune urgenta nu ar trebui sa dureze ..ea se executa in camera de consiliu

Musafir

#282 Re: Re: Re: Re: Cum ar fi sa platesti tu pacatele fratelui tau

2017-04-27 15:15

#278: Tania - Re: Re: Re: Custodie unica 

Aberanta sugestie ..unde mai pui ca nici parintii si nici fratii nu te-au pus sa divortezi ..ai facut asta de buna voie sau sotia a vrut asa ..ar fi culmea sa plateasca ei datoriile copilului sau fratelui 

Musafir

#283 Re: Re: Re:

2017-10-07 11:33

#69: Mihaela - Re: Re:  

cred cu tarie ca aceasta copie nereusita a cust comune e o tampenie. sunt mama a 2 baieti taral lor s-a indragosit si a plecat acum 2 ani cand cel mic avea un an. nu a platit pensie alimentara niciodata, nu a respectat programul de vizitare si nu i-a dus nicu macar 1 weekend la mare. ne trezeam cu el la usa noaptea beat sau tras ca vrea sa vada copiii. a intrat cu masina iubitei in masina mea eu fiind cu copiii ib masina. m-a batut etc tot tacamul am stat terorizata eu si copiii un an si 3 luni.Lucrand de peste 10 ani intr-o companie multinationala mi s-a propus un mandat de expat in finctiunea centrala cu scoala internationala pt copii platita casa etc si evident un salariu mult peste cel din Ro. plec cu copiii il instiintez si brusc isi aminteste ca are drepturi si ca nu se va putea respecta prog de vizitare...de ce? pentru a-mi arata el cine e pt ca suntem bine eu si copiii pt pt pt...si uite cum platesc eu av acum sa decida un judecator ca pot locui cu copiii in afara tarii si sa stabileasca un nou prog de vizitare. nu il respecta si nu lua copiii cand stateam la 20 min dar fiind de rea credinta si jobless nu are altceva mai bun de facut decat sa ma sicaneze pe mine. cum e in interesul copiilor care nu vor sa stea nici 5 min cu el ...

Victor

#284 urgent credit

2017-12-30 04:26

Do you have a low credit score and is it difficult to get a loan from your local banks and other financial institutions? Interested applicants should contact us by whatsapp us on: +2348156739693

Musafir

#285 Re: daca am costudia copilului cum pot sa ies din țară fara acordul tatalui

2018-01-02 01:23

Facebook