Transformarea in IMPERIU
Petitia este adresata POPORULUI ROMAN.
Scopul petitiei : Transformarea republicii in imperiu. Impartirea puterilor in stat corect. Diminuarea coruptiei.
Art 1. Romania devine Imperiul Roman avand drept steag cel atasat mai jos.
Art 2. Noul sistem politic va fi bazat pe Libertate, Egalitate, Fraternitate.
Art 3. Pentru implementarea art 2. POPORUL desemneaza un Imparat, un Parlament si Sfatul Poporului.
Art 4. Guvernul urmeaza a fi numit de imparat pentru a indeplini legile poporului si vointa acestuia.
Art 5. Nici un singur razboi nu poate fi inceput fara acordul SIMULTAN al celor 3 : Imparat, Parlament si Sfatul Poporului.
Art 6. Parlamentul va avea (40+1)*3 = 123 deputati si (40+1)*2 = 82 senatori. Aceasta reprezentand cate 3 deputati din fiecare judet si 2 senatori din fiecare judet.
Art 7. Cei 3 deputati si 2 senatori sunt numiti de fiecare judet in parte prin vot social. Votul social reprezinta votul pe puncte de experienta in domeniul de activitate.
Art 8. Sfatul Poporului este ales de catre popor prin vot general. Respectiv, poporul alege secretarul general al Sfatului, iar acesta desemneaza alti 40 consilieri - cate 1 din fiecare judet.
Art 9. Constitutia noului IMPERIU va fi elaborata de Parlament si de Sfatul Poporului.
Art 10. Armata va fi numita Marea Armata a Imperiului.
Art 11. Imperiul se va profila pe tipul de economie cel mai accesibil dat fiind teritoriul. Din aceasta dezvoltand o adevarata industrie prospera. Acest tip de economie este agricultura.
Un adevarat patriot. Contactați autorul petiției
Anunț de la administratorul acestui websiteAm închis această petiție și am șters informațiile personale ale semnatarilor.Regulamentul general al Uniunii Europene privind protecția datelor (GDPR) solicită un motiv legitim pentru stocarea informațiilor personale, respectiv ca informațiile să fie stocate pentru cel mai scurt timp posibil. |
Conectați-vă pentru a vă administra petiția. |
Petitie impotriva UNTOLD - ofensa adusa identitatii crestine!
Eliminarea subvenției de stat pentru partide!
Noi romanii vrem pace! Respect față de toate statele, conform Constituției Romaniei Art 10
Mariti amenda pentru taierea copacilor din Bucuresti
PETIȚIE pentru debirocratizare, simplificare și corectare a procedurilor și deciziilor privind implementarea proiectelor din apelurile de Digitalizare IMM și ONG din cadrul PNRR
Integrarea medicinilor traditionale si de stil de viata, in ingrijirile medicale
Spune STOP eutanasierii câinilor sănătoși din adăposturile publice din Timiș!
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
Solicităm prelungirea termenului de încheiere a contractelor de vânzare-cumpărare cu TVA 9% până la 30 decembrie 2026
Salvati Dealul Lempes si comunitatile din jur de impactul Autostrazii A13
SUNT FEMEIE ȘI AM DEMNITATE, SUSȚIN DIANA GUDIMA!
Salvați cei trei pui de urs orfani de pe Transfăgărășan!
Cerem sancționarea influenceriței Marilu care a lovit o pisică – STOP cruzimii față de animale!
Cerem retragerea Romaniei din Organizatia Mondiala a Sanatatii!
Salvăm Casa Dinu Lipatti
CCR TREBUIE SĂ PLĂTEASCĂ!
Petiție ÎMPOTRIVA DISCRIMINĂRII COMUNITĂȚII ETNICILOR ITALIENI DIN ROMÂNIA. APPELLO Contro la Discriminazione della COMUNITÀ ETNICA ITALIANA IN ROMANIA
Doriți să schimbați ceva?
Schimbarea nu se întâmplă dacă tăceți. Autorul acestei petiții a luat atitudine și a acționat. Veți face la fel? Porniți o mișcare socială creând o petiție.
Creeați propria dumneavoastră petițieAlte petiții care v-ar putea interesa
Domnule deputat, vă cerem să demisionați!
1173 Creat: 2025-09-11
Diabetul nu are vârstă
746 Creat: 2025-09-05
Nu discriminați elevii! Reintroduceți transportul școlar complet în Florești și Tăuți
249 Creat: 2025-09-15
Acces direct din Popesti Leordeni la noua statie de metrou de pe Sos Berceni
350 Creat: 2021-01-31
Rapid cere respect!
1294 Creat: 2025-09-14
Demiterea Primarului Stefan Apateanu
39 Creat: 2025-09-15
Scoateți comuna Tărtășești din izolare! Nu avem niciun mijloc de transport public!
26 Creat: 2025-09-15
#StopJocLaNenoroc
58 Creat: 2025-09-10
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
5684 Creat: 2025-06-14
GRATIERE 2025
100602 Creat: 2025-02-03
‼️‼️ Vrem redeschiderea stației de autobus pentru elevi, lângă Media Galaxy pe Corvinilor, sau in apropierea școlilor!
1846 Creat: 2025-09-11
Susțin menținerea personalității juridice a unicului liceu agricol din Sălaj!
85 Creat: 2025-09-12
Trecerea de pietoni de pe adresa str. Ion Creanga 45/1 mun. Chisinau
141 Creat: 2025-09-13
Vrem APĂ nu NĂMOL la Adjud
181 Creat: 2025-09-06
PETIȚIE ÎMPOTRIVA CONSTRUCȚIEI UNUI BLOC CU ȘASE NIVELURI (S+P+3+R) PE STRADA ȘTEFAN CEL MARE, NR. 67, DIN SIBIU
632 Creat: 2025-09-09
Cerem modificarea graficului rutei de autobuz nr. 2 – „str. V. Alecsandri – or. Cricova”
167 Creat: 2025-09-09
Referendumul pentru demiterea Preşedintelui României Nicusor Dan
13751 Creat: 2025-06-04
Transportul în comun din Vânători.
43 Creat: 2025-09-13
Inchisoare pentru ucigasii celor cinci puiuti de caine arsi de vii
3267 Creat: 2021-05-07
Reintroducerea liniei de autobuz nr. 9 – „Sfântu Ilie Nou–Matei Vișniec”
126 Creat: 2025-09-14