Respectaţi Legea Educaţiei Naţionale la UMF Tg. Mureş!

Quoted post


Musafir

#14

2012-03-15 14:01

vreau ca baietii mei sa aibe mai multe drepturi si posibilitati in tara asta. sa nu fim nevoiti sa ne mutam intre straini ca sa ne fie mai bine. vreau conationalii romani sa-si dea seama daca ei sunt majoritari asta NU inseamna ca au dreptul sa decida pentru toata lumea! respect

Raspunsuri


Musafir

#927 Re:

2012-03-19 23:31:35

#14: -

Am un cunoscut de etnie maghiara care in urma cu ceva vreme avea o mare nemultumire . Copilul sau luase la scoala nota 4 la limba romana si nu intelegea de ce , fiindca la celelalte materii avea numai 9 si 10 . Cu alta ocazie , era nedumerit de ce copii unor vecini , romani , nu se joaca cu baiatul lui cel mic . Intr-o alta discutie , aceeasi persoana mi-a spus ca in familia lui nu se vobeste decat ungureste si ca baiatul lui cel mic nu intelege in limba romana . Acum eu am o mare nedumerire . De ce era cunoscutul meu nemultumit de nota 4  a fiului cel mare ?! De ce era nemultumit ca baiatul cel mic nu se integra in grupul de copii al vecinilor ?! CU TOT RESPECTUL !


Musafir

#1551 Re:

2012-03-27 16:51:05

#14: -

Merci! Am crezut, precum se vede prost, ca in general, majoritatea decide. Se pare ca unii cetateni sunt de alta parere.

Nu va bazati pe lipsa de reactie. Urechile aud, ochii vad, capetele judeca. Cand se va sari cu adevarat calul, veti avea si reactia potrivita. Este doar o chestiune de perceptie.


Musafir

#1556 Re:

2012-03-27 20:23:08

#14: -

Nu noi v-am adus in Romania, voi ati venit cu armata sa o cuceriti, vreti sa ramineti aici, atunci invatati in scoli in romana. Nu valea in Ungaria. End of story.