Bucovina Rock Castle e a noastra, nu a bisericii!

Quoted post

Teodora

#64

2016-08-31 13:15

BOR a făcut acest protest din respect pentru oamenii care au murit pentru credința noastră acolo, nu mi se pare patriotism faptul căci concertele acelea se desfășoară fix în același loc, dacă v-ati desfășura concertele în altă parte, fiți siguri că nu se vor mai face proteste. Dacă nu luptă BOR pentru respectul acordat strămoșilor noștri, atunci cine mai luptă? Eu nu am nimic cu voi, dar mi se pare demn de respect si o adevărată dovada de iubire față de strămoșii noștri ceea ce au făcut ei. Multumesc, anticipat!

Raspunsuri

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2016-08-31 19:37:58



Musafir

#100 Re:

2016-09-01 00:58:14

#64: Teodora -  

 BOR nu a facut asta din respect pentru stramosii nostri, care nu au murit in acea locatie oricum. Studiaza putina istorie si ai sa vezi ca nici o lupta nu s-a purtat la portile cetatii Sucevii. Ca fapt divers. Si toate luptele de pe teritoriul Moldovei nu au fost purtate in numele oricarei religii. Daca asa ar fi fost cazul, in ziua de azi, toata Moldova ar fi fost musulmana, avand in vedere cata vreme am fost sub "ocupatie" otomana. Inainte sa faci anumite afirmatii, asigura-te ca ai anumite cunostinte :). Ca fapt divers, otomanii au controlat Moldova vreo 400 de ani. Daca ei doreau, toate bisericile dispareau sau erau facute moschei.