Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post

mateita

#34900

2015-03-02 21:19

Flamand, batjocorit, umlit, satul

E noapte tarziu, e trecut de miezul noptii.Incerc sa dorm , imi impun sa dorm dar nu pot. Intrebari ma chinuie, de ce nu pot sa dorm? sunt prea satul? Nu, nu am de unde. Sunt prea flamand? Da, dar nu de foame. Oare ce se intampla cu mine? Imi revin , creierul incepe sa functioneze. Asta era, rata la banca neplatita , chiria pentru copii studenti neplatita, facturile neplatite si scadenta a trecut demult, sotul/sotia bolnav(a), copilul/copila bolnav(a), parinti batrani si bolnavi (lucru mai putin interesant pentru timpurile noastre) , boli profesionale netratate, servici nu deci venituri nu. Oare ce ma fac? Ma ridic si ies sa iau aer, aprind o tigara si incep sa meditez. Nu pot , in mintea mea se perpetueaza , se succed zeci , sute de intrebari. Oare cum platesc rata la banca? Cum platesc chiria ? Daca vine executorul si imi ia casa? Daca imi scot proprietarii copii in strada? De unde fac rost de bani pentru medicamentele copiilor? Eu? Alta data , parintii alta data. Dar oare cum am ajuns in situatia asta? Daca nu as fi fost pacalit si aveam salariile compensatorii? Daca colegii mei care au murit ar fi avut acesti bani la timp , oare mai traiau? Daca voi ajunge si eu in situatia lor?

Imi mai aprind o tigara si incet, incet incep sa imi revin la viata. Acum stiu, satul de minciuni, satul de umilinta, furat, batjocorit de catre un administrator judiciar si de catre institutiile abilitate ale statului roman, ajung la concluzia ca trebuie sa incerc sa imi gasesc singur dreptatea prin orisice mijloace. De aceea consider ca cu ajutorul unora dintre dvs. putem face acest lucru. Vreau sa demonstram acestui nemernic de adm. judiciar ca s-a inselat in privinta noastra si ca nu suntem atat de prosti pe cat ne crede.

De aceea dragi colegi, Joi 05.03.2015 cand ne vom intalnii la sediul OLTCHIM va rog sa fiti pregatiti pentru pribegie, pregatiti pentru plecarea chiar Vineri la Bucuresti , pregatiti de nopti de somn pe scarile guvernului cel care a fost partas si sub obladuirea caruia hotul de Piperea ne-a furat si ne-a batjocorit. Pregatiti pentru nopti de somn pe scarile DNA pana cand cineva se va sesiza ca existam si noi in aceasta tara, pregatiti sa dormim pe trotuarul din fata palatului Cotroceni pana cand CINEVA ne va baga si pe noi in seama, pregatiti pentru emisiuni in direct in care sa aratam unei tari intregi cum o mizerie de om numit Piperea ne-a furat si escrocat, un om care de altfel la cursurile  studentilor sai mai preda uneori si lectii de moralitate.

Oare ce mai aveti de piedut colegi? Sevici nu, sperante in acest sens nu, venituri nu.

Haideti sa demonstram ca s-au inselat in privinta noastra.

O Joie buna

Raspunsuri


Musafir

#34904 MERGE TI LA BUCURESTI SI ARATA TI TRADATORILOR DE PONTA,VOSGANIAN SI CHITOIU

2015-03-03 03:32:33

#34900: mateita -  

 CA UN TRADAT OAMENII OLTCHIMULUI SI PITESTIULUI,IN FRUNTE CU ESCROCI DE PIPEREA,CERNEV,TALPASANU SI LINGAII MAI MICI GEN GHIOCA,CORNESCU,RADU,BIDIN,MARCELA,CAP DE CAL,ETC,VOI PITESTENILOR NU AVETI CITIVA TRADATORI CA NOI?