Votati pentru mentinerea religiei in scoli
Quoted post
Musafir |
#18212014-11-28 13:49Mi-e mila de cei care nu L-au cunoscut pe Dumnezeu in viata lor! Cand Il ai in viata ta, simti ca traiesti cu adevarat. Bucuria sufleteasca pe care o ai cand Il simti pe Dumnezeu aproape, nu se compara cu nicio fericire pamanteasca, cu nicio placere trupeasca. Ati citit cartile cu vietile Sfintilor, care aveau trairi duhovnicesti mai presus de omenesc? De ce vreti sa va limitati, sa traiti viata precum fapturile necuvantatoare? Cunoaste-L pe Dumnezeu si te vei simti o fiinta care vede in toti oamenii ceva bun. Dumnezeu te face sa iubesti, sa ierti, sa nu raspunzi raului cu rau. E greu sa fii bun crestin si sa-L urmezi pe Dumnezeu, e greu sa te lepezi de toate viciile, patimile omenesti, de aceea e mai usor sa spui : nu este Dumnezeu. Cauta-L si Il vei gasi! Un om ar fi spus lui Dumnezeu: " Doamne te-am cautat peste tot, te-am cautat sus, Tu erai jos, te-am cautat jos, Tu erai sus! Iar Dumnezeu i-a raspuns: Insa nu m-ai cautat unde sunt tot timpul, in sufletul tau! „Dacă crezi în Dumnezeu și nu există, n-ai nimic de pierdut. Însă dacă nu crezi, iar El există, atunci ai pierdut totul.”NU vedeti ca ne pierdem in amanunte, departe de greselile omenesti, de manuale, etc. aici vorbim de Dumnezeu. Nu vrem sa-L pierdem, dar sunt convinsa, ca El nu ne va pierde! |
Raspunsuri
Musafir |
#1823 Re:2014-11-28 14:43:32În sfârşit un comentariu nu numai decent, dar plin de miez. Din păcate, mulţi din oaspeţii acestei petiţii, care au intrat să ne spună cât de habotnici şi proşti sunt creştini, nu cunosc şi nu vor să cunoască nimic din ceea ce nu este în zona lor de interes. Despre frumuseţe, sfinţenie, jerfă, n-au auzit. Şi nici nu vor să audă. Fizic nu-l suportă pe Dumnezeu. Dacă mâine ştiinţa, dumnezeul lor, le demostrează că noi am văzut şi înţeles mai multe decât pot şi vor ei s-o facă, ce vor zice?
|
Petitie impotriva UNTOLD - ofensa adusa identitatii crestine!
Eliminarea subvenției de stat pentru partide!
Noi romanii vrem pace! Respect față de toate statele, conform Constituției Romaniei Art 10
Mariti amenda pentru taierea copacilor din Bucuresti
PETIȚIE pentru debirocratizare, simplificare și corectare a procedurilor și deciziilor privind implementarea proiectelor din apelurile de Digitalizare IMM și ONG din cadrul PNRR
Integrarea medicinilor traditionale si de stil de viata, in ingrijirile medicale
Spune STOP eutanasierii câinilor sănătoși din adăposturile publice din Timiș!
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
Solicităm prelungirea termenului de încheiere a contractelor de vânzare-cumpărare cu TVA 9% până la 30 decembrie 2026
Salvati Dealul Lempes si comunitatile din jur de impactul Autostrazii A13
SUNT FEMEIE ȘI AM DEMNITATE, SUSȚIN DIANA GUDIMA!
Salvați cei trei pui de urs orfani de pe Transfăgărășan!
Cerem sancționarea influenceriței Marilu care a lovit o pisică – STOP cruzimii față de animale!
Cerem retragerea Romaniei din Organizatia Mondiala a Sanatatii!
Salvăm Casa Dinu Lipatti
CCR TREBUIE SĂ PLĂTEASCĂ!
Petiție ÎMPOTRIVA DISCRIMINĂRII COMUNITĂȚII ETNICILOR ITALIENI DIN ROMÂNIA. APPELLO Contro la Discriminazione della COMUNITÀ ETNICA ITALIANA IN ROMANIA
Doriți să schimbați ceva?
Schimbarea nu se întâmplă dacă tăceți. Autorul acestei petiții a luat atitudine și a acționat. Veți face la fel? Porniți o mișcare socială creând o petiție.
Creeați propria dumneavoastră petițieAlte petiții care v-ar putea interesa
Domnule deputat, vă cerem să demisionați!
1169 Creat: 2025-09-11
Diabetul nu are vârstă
745 Creat: 2025-09-05
Nu discriminați elevii! Reintroduceți transportul școlar complet în Florești și Tăuți
245 Creat: 2025-09-15
Acces direct din Popesti Leordeni la noua statie de metrou de pe Sos Berceni
349 Creat: 2021-01-31
Rapid cere respect!
1293 Creat: 2025-09-14
Demiterea Primarului Stefan Apateanu
39 Creat: 2025-09-15
Scoateți comuna Tărtășești din izolare! Nu avem niciun mijloc de transport public!
26 Creat: 2025-09-15
#StopJocLaNenoroc
58 Creat: 2025-09-10
GRATIERE 2025
100602 Creat: 2025-02-03
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
5683 Creat: 2025-06-14
‼️‼️ Vrem redeschiderea stației de autobus pentru elevi, lângă Media Galaxy pe Corvinilor, sau in apropierea școlilor!
1846 Creat: 2025-09-11
Susțin menținerea personalității juridice a unicului liceu agricol din Sălaj!
85 Creat: 2025-09-12
Trecerea de pietoni de pe adresa str. Ion Creanga 45/1 mun. Chisinau
141 Creat: 2025-09-13
Vrem APĂ nu NĂMOL la Adjud
181 Creat: 2025-09-06
PETIȚIE ÎMPOTRIVA CONSTRUCȚIEI UNUI BLOC CU ȘASE NIVELURI (S+P+3+R) PE STRADA ȘTEFAN CEL MARE, NR. 67, DIN SIBIU
632 Creat: 2025-09-09
Cerem modificarea graficului rutei de autobuz nr. 2 – „str. V. Alecsandri – or. Cricova”
167 Creat: 2025-09-09
Referendumul pentru demiterea Preşedintelui României Nicusor Dan
13751 Creat: 2025-06-04
Transportul în comun din Vânători.
43 Creat: 2025-09-13
Inchisoare pentru ucigasii celor cinci puiuti de caine arsi de vii
3267 Creat: 2021-05-07
Reintroducerea liniei de autobuz nr. 9 – „Sfântu Ilie Nou–Matei Vișniec”
126 Creat: 2025-09-14