Votati pentru mentinerea religiei in scoli

Quoted post


Musafir

#523 Re:

2014-11-16 14:34

#521: -  

 prietene esti frustrat

 

1- Nu intelegi nimic din stiinta. Vezi totul prin unghiul ateismului occidental ca atare si al protestantilor creationisti occidentali. Esti 0 ca ratiune. Automat ESTI UN SPALAT PE CREIER ATEU.

Universul are 13.7 mld ani si Pamantul 4.5  mld ani. Conform stiintei actuale.

Nimeni nu accepta creationismul. Nici macar nu sti ce inseamna creationism. Tu alegi evolutia pe baza credintei pentru ca pus in fata evolutiei tu nu mi-o poti explica. Esti de acord cu mine? Poti sa imi spui ce a determinat explozia organismelor superioare dupa explozia cambriana si de ce? Poti sa imi spui cum a aparut viata prin abiogeneza? Poti sa imi explici misterele constiintei? te intreb astea pentru ca evolutia asa cum este predata nu poate si se blocheaza. Sau inca crezi in Miller-Uley??? Omule.....esti un spalat pe creier indoctrinat de God delusion, un indoctrinat ateu. Cu ce te diferi tu de o baba care pupa moaste? Cu nimic. Esti masa de manevra.

2- Atata timp cat tara asta crestina are 98% crestini si ca atare 98% platesc taxe avem tot dreptul si vom castiga dreptul de a ne educa copii in scolile noastre in spiritul moralitatii crestine. Nu vrem indoctrinari ateiste ca pe vremea bolsevicilor.

Raspunsuri


Musafir

#526 Re: Re:

2014-11-16 14:57:56

#523: - Re:  

nu sunt e acord cu tine "prietene". Doar un necredincios nu accepta creationsimul.. restul iau de buna ideea ca dumnezeu este "creatorul lumii vazute si nevazute"

 

lipsa unor dovezi (inca) pentru a sustine o anumita ipoteza, nu face ca alternativa sa fie mai mult sau mai putin adevarata...

 

si dintre tine si mine... nu stiu care a pupat vreodata moste sincer... sau care a ingenunchiat supus in fata unui preot

 

P.S daca asta vrei sa invete la scoala copilul tau... fa-ti o scoala separata: