Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#25428 Sa clarificam! Istoria se repeta. Pajul lui cernev loveste din nou (in tastele calculatorului).

2014-08-21 19:25

#25427: - Re: Re:  

 Maaaaa tu scri, tu te injuri si tu te contrazici singur pe aceasta petitie...., maree tie gradinaa de animale, n-ai baa cum albi nici cu soda caustica sau lesie pe Cernev, el tot negru si murdar ramane, este istoria neagra a Oltchim-ului, de restul sindicatelor n-ai tu de comentat si nu este de competenta ta, pentru ca ati incalcat CCM voi SVO de la prima coperta pana la ultima si de la prima litera, pana la ultima..., asta nu e smecherie ci  MARE PROSTIE sa fi vedeta tv si mare tambalagiu in mass-media( zis si Frone) sau la institutiile tarii..., tinand cont ca nu aveai voie fara acceptul SLO la astfel de activitati...

Raspunsuri


Musafir

#25429 Re: Re: Re: Re:

2014-08-21 19:42:27

#25428: - Re: Re: Re:  Sa clarificam! Istoria se repeta. Pajul lui cernev loveste din nou (in tastele calculatorului).

 

#8076 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: respect

2013-09-26 16:34

 

#8071: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: respect

#6300: Sa clarificam - Re: #6293 Re: Corect

Este un atac lansat de sindicatul "victoria" prin Eugen Patru - omul de casa al lui Cernev care in toamna anului trecut si-a angajat sotia de la Design.ro, sotie care nu a venit cu mana goala in Oltchim, a venit cu acest Eugen Patru - colegul dumneaei de la Design.ro.

Se intampla ceva in "victoria"; dupa cum se vede ii deranjeaza aceasta petitie si se agita foarte mult pentru inchiderea acestei petitii. Pana la inchidere, bag seama, ca folosesc amenintari si "bruiaza" pagina de comentarii prin postarea in cascada a aceluiasi mesaj, ca niste papagali care "nu stiu sa vorbeasca" dar stiu bine cu copy-lot (pardon copy paste) ... si asta pentru derutarea noastra.

Eu nu doresc INCHIDEREA ACESTEI PETITII!

In lipsa comunicarii celor care trebuie sa comunice cu noi salariatii (liderii de sindicate, sefii nostri, directorii nostri) trebuie sa avem, cat de cat, o sursa de informare cu privire la ceea ce se intampla in combinat si cred ca nu suntem prosti, cum ne cred si ne vor unii; stim sa deosebim adevarul de realitate.

Au fost unii care au crezut si au activat in "victoria", au fost unii care au simpatizat "victoria" ... dar s-au dezis cu totii si s-au indepartat de "victoria" (Ilinescu, Toanta, Covrescu, Trasca, chiar si eu, etc.) pentru ca s-au simtit tradati, umiliti, amenintati si abandonati de conducerea acestui sindicat, in stilul si cu mijloacele unor excroci, sa zicem sentimentali (pentru ca ne-au promis pastrarea locurilor de munca, capacitate de productie de cel putin 65%, categorii si sporuri mai mari, etc.) ca sa nu le zicem ordinari.