ROMÂNII NU ACCEPTA AMESTECUL ALTOR STATE ÎN TREBURILE ROMÂNIEI

gabri
Musafir

/ #57

2016-06-11 06:20

Am crescut auzindu-l pe Ceausescu, care sublinia cu orice ocazie neamestecul altor state in treburile noastre interne.Avea dreptate si la Procesul lui spunea ca sunt agenturi...si ni se confirma acum de dl. Filip Teodorescu care mentiona prezenta a 29.000 agenti KGB in tara in perioada "Revolutiei" care doreau dezmembrarea tarii si nu le pasa de drepturile omului sau lipsa de conditii umane.Problema ramane actuala si trebuie sa fim patrioti ,ca nu e rusine sa ne sustinem produsele romanesti asa cum o fac Scandinavi  , Englezii sa iesim la ziua Nationala cu mandrie si la vot la fel..indiferent cat suntem de dezamagiti.Trebuie sa incetam sa credem ca strainii ne sunt superiori intelectual si sa stam in genunchi, sa incetam sa inchidem ochi cand Multinationalele sunt favorizate si firmele cu capital romanesc sunt distruse, ca sa le faca lor loc...Americanii nu ajuta niciodata o tara fara sa aibe un interes...nu le pasa cine si cum e omorat..daca nu iese ceva din afacere, nu merg acolo..fie el NATO ..etc Cand moare un israelian sau american...stirile curg disperate pe ecranul TV breaking news, cand mor copii in Angola, Siria...se face acelasi zgomot ? Trebuie noi sa avem respect fata de noi si vor invata si ceilalti sa ne respecte. Lucrez in turism si stiu cu ce prejudecati vin turistii si pleaca incantati..nu gasesc nici criminalitatea de care au auzit acasa nici oameni care nu stiu ce e o furculita. Australienii cred ca est europeni au probleme serioase...handicapati mental si nu le vina sa creada cand firme e specialitate organizeaza evenimente mai bine decat ar face-o ei acasa.

Pacat ca nu avem un Ataturk care sa ne faca respectati in lume si sa inspire sentimente patriotice..

 




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...