DEMNITATE SI ONOARE, FARA PLICURI IN SPITALE!


Musafir

/ #135

2015-08-24 05:26

Am semnat pentru ca e prea mare coruptia in sistemul nostru public de sanatate si nu numai in el, pentru ca prea mult indraznesc sa minta, sa astepte spagi si sa nu li se intample nimic. Am semnat pentru ca cei care ne socot pe noi nesimtiti, tarani opariti, fara discernamant, arogandu-si competente pe care nu le au si folosind limbaj de cocalar de Obor, smecher, nicideum de intelectuali cu stil, intrunesc in cel mai mare grad insusirile cu care ne eticheteaza. Le doresc si eu cancere, accidente vasculare, sa nu se uite la ei nimeni fara plic sau chiar cu o mie de spagi date, sa devina donatori de organe, sa le scoata medicii spagari organele si sa-si faca nevoile pe ele, sa n-aiba loc prin gropi si sa se imputa in strada! Sa nu ma credeti pe mine intr-atat de bolnav. Am preluat fara ghilimele comentariul 86 si alet opinii de cadre medicale exprimate pe pagina "Alianata medicilor", pagina care arata doar cat sunt de dezbinati si de fara rusine. Singura lor "alianta" este cea pentru spaga legala...Spaga dupa care le arde buza si le tataie curul. Legiferarea spagii, oricum ar fi numita, e o mare, mare rusine nationala. RUSINE, RUSINE, RUSINE, MEDICI DIN ROMANIA SPAGARI SI INCOMPETENTI, RUSINE, GUVERN PENAL!